زمانی که پارانویا را اشتباه می رود: باز کردن COVID-19 و تئوری های توطئه در جامعه

اجازه دهید بحث در مورد تئوری های توطئه است.

به عنوان COVID-19 فلج جهان پس از گسترش برخی بسیار عجیب و غریب ایده های در مورد ویروس—مبدا آن که این مجموعه را به هدف و این حالت از انتقال. این باورها در حال اثبات نشده ناشی از عدم قطعیت و تکثير در رسانه های اجتماعی.

تبلیغات

تئوری های توطئهتلاش برای “توضیح یک رویداد یا مجموعه ای از شرایط به عنوان نتیجه یک سری طرح های معمولا قدرتمند توطئه گران.” محققان می گویند (pdf) که تئوری های توطئه تمایل دارند که عمر مفید طولانی هر چند هیچ شواهد بتن ثابت کند که آنها درست هستند. همه شما ممکن است شنیده ام برخی از نسبتا محبوب تئوری های توطئه از گذشته: کلیساها مرغ سرخ شده متعلق به KKK; که توپاک هنوز زنده است; ایدز ایجاد شد و به عنوان یک شکل از نسل کشی توسط دولت; که levees بمباران شد در طول طوفان کاترینا; یا که ترور MLK و Malcolm X هستش دقت رسم شده توسط دولت و نه کار تنها wolfs.

در حالی که تئوری های توطئه جعلی هستند توطئه (یعنی COINTELPROاین تاسکیگی آزمایش) در دست وجود دارد.

تبلیغات

در این قسمت از باز کردن که من از صحبت با استاد Patricia A. ترنرکه ارشد رئیس و معاون شهردار و همچنین به عنوان یک folklorist آفریقایی آمریکایی مطالعات انجام شده در UCLA. ترنر همچنین نویسنده از من شنیده ام آن را از طریق انگور: شایعه در آفریقایی-آمریکایی و فرهنگ است. او می گوید که تئوری های توطئه شده اند برجسته آفریقایی-آمریکایی جامعه (و جوامع) از گرفتن بروید.

تبلیغات

من نیز در گفتگو با Shayla C. Nunnallyاستادیار در دانشگاه کارولینای شمالی و نویسنده اعتماد در امریکا: مسابقه تبعیض سیاست است. استاد پیدا کرده است که در ایالات متحده, سیاه, جمعیت دارای بیشترین میزان بی اعتمادی (و به طور فزاینده ای در میان Latinx جمعیت). Nunnally می گوید که اعتماد و یا عدم آن بستگی دارد که چگونه گروه در حال درمان در جامعه بزرگتر.

تا زمانی که ما تا حد زیادی پدیده های غیر قابل توضیح—بیماری های همه گیر ترور بلایای طبیعی—ما می توانیم انتظار داشته تئوری های توطئه است. اما چگونه میتوان روند آن را تمام ؟ چه ایده های ما را قبول و رد?

تبلیغات

“من یک استاد در یک دانشگاه پژوهشی. بنابراین من این نوع از کسی که می خواهد شواهد معتقد است که در جامعه علمی است.” ترنر ادامه “درخواست یک بیت از دلیل به این شرایط. بنابراین شما باید به شما به مرحله از اعتقاد و رفتن اجازه دهید من واقعا فکر می کنم در مورد آنچه که اتفاق می افتد برای این درست باشد.”

در این قسمت از باز کردن کهما به ریشه تئوری های توطئه در جامعه است. تماشای تمام قسمت در ویدئو بالا.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de