چه آشپز آناندا جزایر پخت و پز در خانه ؟

چه آشپز آناندا جزایر پخت و پز در خانه ؟ – شیوه زندگی

به روز شده: مه 24, 2020, 12:32 IST | انجو Maskeri | بمبئی

به دور از کار خود را در آشپزخانه درست از Instagram اسکرول به تجربه در اینجا چه بمبئی سرآشپزها بالا هستند تا به

Ravo

Ravo

‘من اسکرول Instagram بیشتر از همیشه’
آشپز Monaz Irani بشقاب و پاینت

Chef Monaz Irani with mother persis
آشپز Monaz ایرانی با persis

بیش از دو سال گذشته Monaz Irani صاحب نقض نبات اغذیه فروشی و کافه بشقاب و یک لیوان آبجو صرف تقریبا تمام وقت خود را در محل کار. “این خانه برای من از خانه خود من,” او می خندد. “هر کس وجود دارد از جمله مهمانان به طور منظم به عنوان به خوبی به عنوان تیم من خانواده شد و پس از این توقف ناگهانی بود و تکان خوردن.” اما قرنطینه به معنای زمان بیشتر برای یوگا است که او در حال حاضر شیوه هر روز به جای یک بار در هفته laidback گفتگو با خانواده, زمان پخش با حیوان خانگی خود Astro و این فرصت را به شراب خواری تماشای تلویزیون را نشان می دهد. اگر چه او می گوید: او بسیار نیست از رسانه های اجتماعی چرم گاومیش در این مستند او را پیمایش Instagram دیگر. “به صداقت آن را واقعا کمک نگه داشتن من سلامت عقل در انزوا. من به اشتراک گذاشتن دستور العمل و به دنبال الهام بخش برای آنهایی که جدید است. من نمی دانم چگونه آن را می سازد زمان پرواز است.” به تازگی مادر خود را ساخته شده ravo یک شیر و سمولینا بر اساس دسر محبوب در پارسی خانه در مراسم فرخنده. “از آن ساخته شده ما دوباره ساده تر که در آن روز من به او کمک کرد تا در آشپزخانه. این ما به ارمغان آورد شادی.”

‘ساخته شده کنند برای اولین بار’
فرح شروف, Parisserie هند

Chef Farah Shroff
آشپز فرح شروف

قرنطینه رانده است بسیاری از ما به انجام کارهایی است که ما هرگز قبل از انجام داده اند اعم از مراقبه به برش خود ما ، برای فرح شروف از بنیانگذاران Parisserie هند, پاریس الهام گرفته از ابر آشپزخانه در ایران به انزوا فرصتی است برای آشنا کردن خودش با او آشپزی ریشه. اگر چه از یک خانواده پارسی آن را تنها به تازگی است که او آماده کنند و کاری میگو هر دو جزء اصلی می خورد از جامعه است.

پس از قرنطینه مهم ترین بحث در شروف خانواده شده است در مورد آنچه به طبخ برای وعده بعدی غذا. “انواع مختلفی است که یکی از تنها راه برای ایجاد تنوع در مستند” او می گوید. مصرف موقت از برآمده تا کلاسیک فرانسوی entremets, شیرینی و دسر, او در حال سرمایه گذاری در ساخت آرامش یک دستور العمل گلدان یا ظروف است که می تواند ظهور به فر و در خدمت خواهم کبابی, سبزیجات, تنوری, مرغ تنوری گوشت ماهی و لازانیا.
اگر مواد غذایی می تواند خانواده با هم می تواند یک بازی با ورق. “مورد علاقه های جدید ما بازی Monodeal. در حالی که هر یک از ما روزانه ما روال شب ها همه چیز در مورد بازی.”

‘اقامت در خارج از آشپزخانه است و مجازات’
آشپز Guto Souza, Boteco

Brazilian cheese bread with smoked beef
برزیل و نان پنیر با گوشت دودی از گوشت گاو

آشپز Guto Souza, سر آشپز در BKC را Boteco در حال حاضر پر از سوراخ در هلند جایی که او اجرا می شود یک کسب و کار جانبی از محصولات مواد غذایی منجمد. با دولت هلند اجازه می دهد بخش های خاصی به اجرا Souza همچنان نسبتا شلوغ است.

Chef Guto Souza
آشپز Guto Souza

“من کار به طور منظم ساعت و عنوان واحد تولید برای Guto را pão de queijo (برزیل نان پنیر). تعطیلات آخر هفته را صرف خانه و 13 ساله پدر می گوید:” Souza. بسیاری از کار خود را در حال حاضر شامل تحقیقات گسترده ای در مورد دستور العمل های است که می تواند زوج با برزیل و نان پنیر ساخته شده است با نشاسته کاساو یا مانیوک و آرد و شیر و تخم مرغ و روغن زیتون و پنیر. اما او هنوز هم مشغول به اندازه کافی. “اقامت در خارج از آشپزخانه است مانند مجازات است. من از دست گرما و سر و صدا و حتی استرس [رستوران],” او می گوید.

‘بهترین فرصت برای آموزش ققنوس پخت و پز’
آشپز سارا تاد به دندانه دار کردن شراب

Chef Sarah Todd with son Phoenix
آشپز سارا تاد با پسر ققنوس

آشپز سارا تاد است با دقت در حال تیک تاک کردن وظایف است که او را در خود نگه دارد چرا که او اتشی برنامه از جمله redecorating او ملبورن خانه و رسیدگی به باغ خود را. اما آنچه او را بیشتر هیجان زده در مورد پیوند با پسر ققنوس. “معمولا من می خواهم خسته شود و یا جت عقب مانده با توجه به گیج کننده برنامه سفر. من در تلاش برای جبران زمان از دست رفته.” تاد در حال حاضر مدرسه در منزل او و آنها نشستن برای درس 9 am روزانه.

این است که به دنبال یک جلسه تمرین فلفلی با squats و نشستن یو پی اس. برجسته از خود شب است قدم زدن در اطراف بلوک به دنبال prepping برای شام با هم. “من احساس می کنم این بهترین فرصت برای شروع تدریس او جدید مهارت های زندگی.” در آن است همه چیز در مورد ساخت بسیاری از مواد در دسترس می گوید تاد. “این روزها گیاهی ادویه کاری شده اند در آینده به آشپزی من نجات. اما آنچه من به دنبال به جلو به tucking به معتبر هند وعده غذایی یک بار من پشت در بمبئی است.”

‘بدانند چگونه به بهبود منوی رستوران’
آشپز آناندا سلیمان, تایلندی Naam توسط آناندا

Basale gassi and appam
Basale gassi و appam

پس از دادن بمبئی اول آن واقعی رستوران تایلندی, تایلندی غرفه در تاج رئیس جمهور آشپز آناندا جزایر بازگشت به شهر برای یک نوبت دوم با تایلندی Naam یک تخصص رستوران در Marol در اوایل این سال است. ناگهانی مستند به اختلال در ریتم است که او و تیم خود را استفاده می شود.

Chef Ananda Solomon
آشپز آناندا جزایر

“من یک غیر قابل تحمل معتاد و خانواده ام می داند که آن همه بیش از حد هست. من شده است با استفاده از این زمان به شکل چگونه به بهبود منوی ما و استانداردهای خدمات برجسته کردن مواد تشکیل دهنده در دستور العمل های ما است که کمک به افزایش ایمنی و حفظ تیم با انگیزه,” او می گوید. در حالی که او ممکن است به شلاق تا عجیب و غریب, تایلندی, وعده های غذایی در رستوران, اشپزخانه, خود, رژیم غذایی unfussy. “اگر من appam, gilda خوری برنج ishtew و thoran من طبقه بندی شده اند.” اما آنچه که او نتواند در حال تماشای لبخند خوشحال شام.

‘4 am خاص ترین زمان’
آشپز میلان گوپتا تافتون

Pakodas
Pakodas

میلان Gupta, سر آشپز در BKC رستوران تافتون هرگز یک جای خواب. نیاز به سکان آشپزخانه و گاهی اوقات سفر 20 روز یک ماه معنی اش این است که معمولی آشپز زندگی است. این سطوح انرژی بالا ادامه به آشکار حتی تحت مستند. اگر چه او دیگر نمی تواند در پیاده روی های طولانی Gupta هنوز از خواب بیدار در سپیده دم.

Chef Milan Gupta
آشپز میلان Gupta

“آن را خاص ترین زمان; عجین با آرامش و تنهایی,” او می گوید. کمی پس از ساعت 6 صبح او قهوه داشتنی و کشمیری capo که رستوران معروف است در حالی که با توجه به کارهای در سمت. دستور کار خود را برای در حال حاضر است به تمرکز بر روی سلامتی. “صبح نیز در مورد میوه ها و آب میوه. ایده این است به ماندن سالم و مغذی خوردن تمرکز بر بهداشت و حفظ ریتم به خصوص با پدر Raayah.” خانواده در جشن 10 سال تولد با مجازی با هم. “به نظر می رسید مانند یک حزب برای 50 با فقط سه نفر از ما در حالی که خانواده و دوستان پیوست در تماس تصویری. آن فراموش نشدنی است.”

‘عشق من برای چات ارثی است’
آشپز Ritesh Tulsian, Yazu پان آسیایی, Supper Club

Dahi puri
Dahi پوری

اگر چه غذاهای آسیایی که آشپز Ritesh Tulsian متخصص به عنوان مشاور آشپز در Yazu پان آسیایی, شام, باشگاه, Andheri اولین عشق انجمن چات. “شما می توانید می گویند عشق من برای چات ارثی است می گوید:” Tulsian که خانه اجدادی است در دهلی Chandi چوک, زادگاه چات. “به عنوان یک خانواده آن را یک امر روزمره به چات در چای بالا اما زمانی که پدر من نقل مکان کرد به بمبئی آن را تبدیل به یک آخر هفته مراسم.”

Chef Ritesh Tulsian
آشپز Ritesh Tulsian

از آنجا که مستند Tulsian آماده شده است dahi bhalla, chole tikki pani پوری و soan چات در خانه. که گفت: او را تضمین می کند او تنها یک گزش کوچک از آن است. “من بطور قابل توجهی کاهش می یابد آنچه که من غذا خوردن و جایگزین آن را با میوه ها و محصولات لبنی پس از آن مهم است برای هیدراته باقی می ماند در طول تابستان است. همچنین از روز من را شامل نمی شود مقدار فعالیت فیزیکی من در تلاش نیست به شمع روی کالری, اما ما نمی تواند مقاومت در برابر چات.”

گرفتن در آخرین بمبئی, اخبار جنایت, اخبارامور جاری و یک راهنمای کامل از مواد غذایی برای همه چیز برای انجام و حوادث در سراسر بمبئی. همچنین دانلود جدید mid-day اندروید و iOS نرم افزار برای دریافت آخرین به روز رسانی.

اواسط روز است که در حال حاضر در تلگرام. اینجا را کلیک کنید برای پیوستن به کانال ما (@middayinfomedialtd) و اقامت به روز شده با آخرین اخبار


ثبت نام برای همه آخرین اخبار, گالری بالا و روند ویدئوها از Mid-day.com

اشتراک

این وب سایت با استفاده از کوکی ها و یا فن آوری های مشابه به منظور افزایش تجربه مرور خود را و ارائه توصیه های شخصی ، با ادامه استفاده از وب سایت ما, شما توافق می کنید به سیاست حفظ حریم خصوصی و سیاست کوکی. OK

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de