ما طالبان به امضای توافقنامه صلح در بهمن 29 بعد از 7 روز “کاهش خشونت ها در دوره’

ایالات متحده و طالبان را امضا توافق نامه در 29 فوریه پس از مشاهده یک هفته ای کاهش خشونت در افغانستان شروع از شنبه نیمه شب هر دو وزیر امور خارجه مایک Pompeo و گروه های شبه نظامی در روز جمعه تایید کرد.

این قرارداد امضا خواهد شد در حضور ناظران بین المللی یک سخنگوی طالبان در بیانیه ای گفت. این قرارداد امضا خواهد شد و در دوحه قطر در فوریه 29.

صلح این است که تبلیغ می شود قابل توجه به عنوان آن است که به احتمال زیاد منجر به دائم آتش بس و خروج نیروهای نظامی آمریکا از افغانستان است. آن را نیز شامل داخل افغانستان مذاکرات بین طالبان و افغانستان که شامل مقامات دولتی.

آن است لازم به ذکر است که طالبان حاضر به تعامل با دولت افغانستان است که گروه های شبه نظامی لقب را به عنوان یک “ما عروسک خیمه شب بازی”.

“داخل افغانستان مذاکرات به زودی شروع خواهد شد پس از آن خواهد ساخت و در این گام اساسی برای ارائه یک برنامه جامع و دائمی آتش بس و آینده سیاسی نقشه راه برای افغانستان” Pompeo در بیانیه ای گفت.

“پس از مذاکرات طولانی بین امارت اسلامی افغانستان و ایالات متحده امریکا هر دو طرف توافق کردند که به امضای نهایی توافق در حضور ناظران بین المللی” یک بیانیه منتشر شده توسط سخنگوی طالبان اعلام کرد.

“بر اساس طرح کاهش خشونت (RIV) شروع خواهد شد بین طالبان و بین المللی و نیروهای امنیتی افغان برای یک هفته” رویترز به نقل از جاوید فیصل سخنگوی مشاور امنیت ملی افغانستان گفته.

“ما امیدواریم که آن را تمدید کنند و راه را برای برقراری آتش بس و داخل افغانستان مذاکرات,” او اضافه شده است.

با این حال فیصل گفت که نیروهای افغان را حفظ خواهد کرد تا عادی عملیات نظامی علیه گروه های دیگر مانند “دولت اسلامی” در کاهش خشونت دوره است.

او در ادامه افزود که در نقض توافق توسط طالبان نیروهای افغان تلافی خواهد کرد.

این حرکت به نظر می رسد بسیار مهم و توجه به آن را آغاز یک راه حل صلح آمیز به neverending آشفتگی در Afghanisthan پس از چند دهه از جنگ بین نیروهای دولت افغانستان و طالبان.

نیروهای نظامی ایالات متحده آمریکا شده اند مستقر در افغانستان از سال 2001.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im