ایالات متحده می گوید 2 سرباز کشته و 6 زخمی در افغانستان حمله

افغانستان — دو سرباز امریکایی کشته و شش زخمی در یک به اصطلاح خودی حمله در شرق ولایت ننگرهار افغانستان اواخر روز شنبه هنگامی که یک افغانی در لباس سرباز ارتش افغانستان یونیفرم باز آتش ارتش ایالات متحده گفت.

عضو ننگرهار ولایتی شورای اجمل عمر گفت: آسوشیتد پرس که فرد مسلح کشته شد. شده اند وجود حملات متعدد توسط سربازان ارتش ملی افغانستان در متحد همکاران در طول 18 سال در امریکا جنگ طولانی در افغانستان ،

شش متحده خدمات اعضای کشته شده اند در افغانستان را پس از سال 2020 از جمله چهار تن رسیده است. در سال گذشته 22 ایالات متحده پرسنل خدمات درگذشت در مبارزه وجود دارد.

افغانستان وزارت دفاع رسمی که شناسایی شد چرا که او مجاز به صحبت با رسانه ها گفت: تیرانداز یک سرباز افغان که استدلال کرده بود با نیروهای آمریکایی قبل از باز کردن آتش. او نه طالبان infiltrator رسمی گفت.

در بیانیه ارتش آمریکا گفت: “یک فرد در یک افغان مدرسه را آتش ترکیب آمریکا و نیرو های افغان با یک مسلسل است. ما هنوز در حال جمع آوری اطلاعات و علت یا انگیزه پشت این حمله در این زمان ناشناخته است.”

عمر این عضو شورای ولایتی از ولایت ننگرهار به شیرزاد منطقه که در آن او گفت که این حادثه صورت گرفت. یک سرباز افغان نیز زخمی عمر گفت.

ارتش ایالات متحده گفت: آمریکا و افغانستان پرسنل نظامی از کار اخراج شدند در حالی که انجام یک عملیات در ولایت ننگرهار.

در ماه ژوئیه گذشته دو ایالات متحده خدمات اعضای کشته شدند توسط یک سرباز افغان در ولایت قندهار. تیرانداز زخمی شد و دستگیر شد. در ماه سپتامبر سه متحده پرسنل نظامی زخمی شدند که یک عضو مدنی افغانستان سفارش پلیس اخراج در یک کاروان نظامی نیز میشود.

این حادثه در آمد که واشنگتن به دنبال پیدا کردن پایان دادن به جنگ در افغانستان است.

واشنگتن فرستاده صلح زلمای خلیل زاد شده است در جلسه با نمایندگان طالبان در خاورمیانه وزارت امور خارجه قطر در هفته های اخیر. او به دنبال یک توافق برای کاهش خصومت به یک توافق صلح امضا شده که شروع مذاکرات میان افغان ها در هر دو طرف جنگ است.

در خود دولت از آدرس اتحادیه در روز سه شنبه رئیس جمهور دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن اشاره به مذاکرات صلح گفت: سربازان آمریکایی بودند نه به معنای خدمت به عنوان “سازمان های اجرای قانون” برای کشورهای دیگر.

“در افغانستان عزم و شجاعت از جنگ ما مبارزان اجازه داده است ما را به پیشرفت فوق العاده ای و مذاکرات صلح در حال حاضر در جریان است,” او گفت:.

___

Brodie کمک از اسلام آباد. آسوشیتد پرس نویسنده لولیتا C. Baldor در واشنگتن کمک به این گزارش.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im