دو دلار و یک رویا: استنلی نلسون 1st مستند جدا از این واقعیت از داستان خود ساخته


Illustration for article titled iTwo Dollars and a Dream/i: Stanley Nelsons 1st Documentary Separates the Fact From the Fiction of iSelf Made/i

تصویر: Netflix ( (YouTube)

خود انزوا می توانید به صورت سزارین و عجیب و غریب مشاهده به عنوان جریان صنعت به نظر می رسد یکی از معدود پر رونق در طول coronavirus بحران (بالا بردن دست خود را اگر شما در حال سرگردان دور از شما در نظر گرفته شده صف Netflix بکشد در این نقطه). گاهی اوقات حقیقت این است که غریبه تر از هر داستان قابل تصور (ما به دنبال در شما ببر پادشاه); اما به عنوان بسیاری کشف شده که خود ساخته, Netflix بسیار پیش بینی biopic با الهام از زندگی خانم: C. J. Walker, برای اولین بار در مارس 20, گاهی اوقات حقیقت الهام گرفته از داستان را می توان حتی غریبه.

پس از تماشای خود ساخته شده, بسیاری از بینندگان باقی مانده بودند با سوالات بیشتر در مورد خانم واکر میراث از پاسخ صادقانه (و افشای کامل; خود ساخته بود ما شریک در راه اندازی از درخشش تا 50ما مراسم تحلیف لیست جشن سیاه و tastemakers که راه می رفت در واکر جا). چرا مثلا وابستگی سنگین در نور پوست استعارههای اغلب در بیان داستانی نمسیس بود که “Addie Munroe” (Carmen Ejogo)—یک شخصیت الهام گرفته شده بسیار واقعی (و همه حساب ها نیز قهوه ای پوست) بنیانگذار Poro شرکت آنی Turnbo مالون?

تبلیغات

به عنوان سری محدود می پذیرد (و درست به زندگی) آن Munroe/مالون از آنها واکر آب او ایده اولیه برای “فوق العاده مو رشد” است که شرکت خود را بر روی نقشه. چه آن نه تن است که مالون ممکن است به حق به دست آورده به عنوان اولین ساخته خود millionairess جلوتر از واکرشد و به همان اندازه نیکوکار. در حالی که دو تن از آنان رقبا که بنا به گزارش feuded بیش از موضوع تخصیص بودجه در زندگی (و طبعا پس) چرا نیاز به Munroe خود ساخته‘s conniving پشت, نور, پوست, مو, تبه کار است ؟ و او تنها کسی نیست که همانا نور پوست زنان اغلب به عنوان هر دو تحت اللفظی تهدید و ناخودآگاه اشباح در طول خود ساخته شده,فراموش نشدنی, تمسخر و شکنجه اکتاویا اسپنسر واکر با یک نوع Eurocentric-مجاور زیبایی او هرگز نمی تواند امید به رسیدن—و مسلما استعارههای آیا واکر مالون و biopic خود زیانی.

تبلیغات

همچنین قابل بحث بود که آیا واکر دختر یک’Lelia شد و در واقع عجیب و غریب—یک سوال است که مدت طولانی است که یک موضوع از گمانه زنی هابا توجه به’Lelia را غیر متعارف و در عین حال ثابت قدم حمایت از همجنسگرایان-عشق هنرمندان دوران رنسانس هارلم اما هرگز اثبات. در خود ساخته شدهاست به عنوان یک طرح نقطه—اما دوباره کلمات کلیدی در مشاهده این نسخه از واکر داستان “الهام گرفته شده.”

آیا آزادی های گرفته شده با واکر داستان را خود ساخته باید ببینید تلویزیون ؟ دو هفته پس از انتشار آن هیئت منصفه هنوز اما با کمبود توصیفاتی از واکر بسیاری از آنها به دنبال حقایق بیشتری از داستان و تشکر به فیلمساز مشهور استنلی نلسون (که مایلز دیویس: تولد سرد نیز باید در صف Netflix بکشد خود را) وجود دارد بینش بیشتر یافت می شود.

تبلیغات

منتشر شد در این هفته در یوتیوب جهانی کانال نلسون اول و کمی شناخته شده مستند دو دلار و یک رویا رو باز برخی از اساطیر عایقی سابقه خانم واکر و جامعه doyenne دختر یک’Lelia. و نلسون است که در یک موقعیت منحصر به فرد به طوری که پدر بزرگ او بود فریمن B. باج واکر شرکت دیرین مدیر کل و مشاور حقوقی به تصویر کشیده شده در این فیلم به عنوان یک اولیه و ثابت قدم طرفدار خانم واکر. نلسون مادر’Lelia باج نلسون نیز نقش مهمی در واکر میراث; گذشته از اینکه نام واکر پدر او رئيس جمهور از واکر شرکت از سال 1953 به مرگ خود در سال 1980 انجام واکر دستور که رهبر از شرکت او باید همیشه یک زن است.

“[واکر تاثیر] بود کاملا یک چیز مهم به زنان, به ویژه, و من فکر می کنم واقعا در تاریخ کل جنبش زنان بسیار مهم است برای همه زنان در کشور” خانم نلسون توضیح می دهد که در 51 دقیقه فیلم است.

تبلیغات

“او نمی داند هر چیزی در مورد ‘سیاه, زیبا,’ اما آنچه او ساخته شده است آن را زیبا می گوید:” یکی دیگر از واکر شرکت کارکنان سابق در میان چندین مصاحبه برای نلسون آشکار مستند که هر دو موجب اقتدار کارآفرین تاثیر و سخاوت و گسیختن هر توهمی که او به عنوان یک آلی مبتکر به جای زیرک بازرگان و بازاریابی نابغه است.

در واقع شاید دو دلار و یک رویا‘s نزدیک به موازات واکر تصویر در خود ساخته شده است که واکر به نظر می رسد شده اند یک مطالعه در تضاد. او در واقع یک مسابقه که مجددا بخت و اقبال خود را در خود جوامع—سابق منشی شرکت تخمین می زند که واکر در یک نقطه ساخت 1000 دلار در روز به طور متوسط (بدون مالیات) در دورانی که اکثر خانواده ها ساخته شده 12 دلار در یک هفته—توانمند سازی نسل از زنان برای کسب درآمد به طور مستقل.

تبلیغات

او مسلما همچنین اذوقه رسان از یک Eurocentric زیبایی مطابق با استانداردهای زیبایی از وقت خود را. واکر نهایی خط 23 محصولات شامل یک “پوست brightener”—و او را به همراه مالون همچنین نکردم داغ شانه شناخته و ابزار برای کمک به موهای سیاه و سفید مستقیم ، در عین حال او بنا به گزارش ها تا به حال یک “آهن چادری” حکومت که کلمه “صاف” هرگز نمی توان در رابطه با محصولات خود و به عنوان کسانی که می دانستند و کار با او را گواه در نلسون مستند هدف او این بود که هرگز به او مشتریان “نگاه سفید است.”

“محبوب باور است که خانم واکر تنها در خارج وجود دارد, فروش مو گریس به حالت مستقیم مو سیاه و سفید به آنها را بیشتر سفید کاملا غلط می گوید:” خانم نلسون.

تبلیغات

بنابراین چه چیزی درست است ؟ اگر هیچ چیز دیگری که خانم C. J. Walker زن است داستان که سزاوار بود به طور مستمر مورد بررسی و کاوش های باستان شناسی هم برای آن aspirational و متناقض عناصر. و در حالی که اگر شما در حال حاضر, ما می خواهم توصیه چک کردن خود ساخته به صورت مطلق campy سرگرمی—و به حمایت از #StrongBlackLead اسپنسر تقریبا به طور کامل سیاه و سفید بازیگران و نویسنده/مدیر Kasi Lemmons (چه ؟ شما رو جایی بهتر شود؟)—استنلی نلسون مستند به عنوان یک همدم عالی قطعه نیز ارزشمند کپسول زمان از زندگی از گذشته ،

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im