ترجمه تروما: با یک جفت قدرتمند نقش مدیر Wardell ژولیوس کلارک به بررسی PTSD از افغانستان


Leslie Ann Sheppard (Amina) in Shattered Globe Theatre’s Sheepdog by Kevin Artigue.

Leslie Ann شپرد (آمنه) در هم شکسته تئاتر جهان را سگ گله توسط Kevin Artigue.
عکس: لاول توماس (خرد جهان تئاتر)

“من دوست دارم چیزهایی که واژگون ساختن انتظارات مخاطبان,” بازیگر/کارگردان Wardell ژولیوس کلارک گفت: ریشه وقتی پرسیده شد که چرا او gravitates به برخی از روایات. “ما در حال رفتن به تئاتر به یک احشایی تجربه عاطفی; به یادگیری چیزی در مورد خودمان و در مورد بشریت است.”

کلارک است که در راس دو احشایی و عاطفی محصولات ساخت خود را برای اولین بار در شیکاگو پر جنب و جوش صحنه تئاتر در این فصل: Shattered جهان تئاتر شرکت کمدي کوین Artigue صمیمی پلیس, درام, سگ گلهو قربانی متمرکز کشتن حرکت Paradiseنوشته شده توسط جیمز Ijames و تولید شده توسط گاهشمار تئاتر شرکت که در آن کلارک نیز دیپلم آموزش و هنرمند. هر دو نمایشنامه تخیلی هستند که در مقابله با این همه بیش از حد واقعی اپیدمی و پس از افغانستان در امریکا—و مردان و پسران که تبدیل به وثیقه آسیب. هر طول می کشد یک رویکرد منحصر به فرد جمعی تروما در حال حاضر به اشتراک گذاشته شده توسط بسیاری از سیاه امریکا و به خصوص در کلارک به تصویب رسید شهر شیکاگو, شهر نه نا آشنا با تفنگ خشونت و سوء رفتار پلیس.

تبلیغات

اگر هنر تقلید زندگی, شاید, هر, هنر, محور, سیاه, تجربه ذاتا رنگ و لعاب با تروما. اما به عنوان Fairfield, Ala.-متولد مدیر به تازگی گفته نشریه محلی شهر جدیدبا استفاده از هنر به عنوان فعالیت در مقابله با مسائل مربوط به عدالت اجتماعی است که ماموریت شخصی.

“همه از این نقش که من آن را کارگردانی تا کنون مقابله با برخی از جنبه های سیاه و تجربه قرار داد در برابر گذشته و حال و آینده جامعه به دنبال باطل وجود ما,” او گفت:. “من کشیده به کار است که روشن سیاه و مردمی ما در شرایط فعلی در حالی که همیشه در تلاش برای عادلانه تر وجود در جهان است.”

تبلیغات

Wardell Julius Clark

Wardell ژولیوس کلارک
عکس: جاشوا Albanese (حسن نیت ارائه میدهد از Wardell ژولیوس کلارک)

این قصد که منجر کلارک به Artigue را سگ گلهیک تاول pas de deux محور در روابط عاشقانه بین یک زن کلیولند افسر پلیس و سفید نر همکار هر دو از اعضای در حال حاضر در بحث مبارزه با مواد مخدر واحد. مخاطبان به تماشای آنها بعید است و اغلب دلربا, شیمی, توسعه, تنها برای دیدن آن متعاقبا لرزاند به هسته آن توسط یک افسر درگیر تیراندازی. درخشان عمل توسط Leslie Ann شپرد (آمنه) و گروهبان گروه عضو درو chris chavez (رایان), سگ گله است, مدیتیشن نه تنها بین عاشق اما خیانت—از نژاد و جنسیت و اصول خود و هر یک از دیگر — به عنوان به خوبی به عنوان inextricability از هویت و شغل.

تبلیغات

“صادقانه بگویم که من به عنوان خوانده شده برای اولین بار 30 صفحه من دلخور,” کلارک اذعان می کند با خندیدن بعد اضافه کرد که او قلاب چشمگیر پیچ و تاب و طرح در Artigue اسکریپت—و وعده آن برگزار شد عمدتا سفید theatergoing مخاطبان است. “این مهم است که مردم می دانند که شما می توانید یک فرد خوب و هنوز هم یک نژادپرست است. چیزی که من خیلی جالب در مورد سگ گله است که نه آمنه و نه رایان به طور کامل بی گناه یا دریافت کردن قلاب در بازی. آنها هر دو همدست در راه خود را.”

حتی بیشتر قابل توجه است که سگ گله است که ظاهرا بر اساس یک کلیولند افسر پلیس که ساخته و نوشته شده در ویدئو های آنلاین که در آن او اعتراف به درگیری های او رو در درون خود حوزه; به طور خاص تعلقات بین که او احساس مجبور به انتخاب کنید.

تبلیغات

“است که به تنهایی از کسی که انتخاب خود را در بدن خود به بدن سیاه و سفید بیش از این موسسه و این چیزی است که آنها عشق فوق العاده جذاب به من می گوید:” کلارک از سگ گله‘s منبع داستان. این که آیا آن مشقت بار درگیری درونی طنین انداز با اکثریت کسانی که آن را ببینید در سوال باقی می ماند.

Drew Schad (Ryan) and Leslie Ann Sheppard (Amina) in Shattered Globe Theatre’s Sheepdog by Kevin Artigue.

درو chris chavez (رایان) و Leslie Ann شپرد (آمنه) در هم شکسته تئاتر جهان را سگ گله توسط Kevin Artigue.
عکس: لاول توماس (خرد جهان تئاتر)

تبلیغات

“سفید مردم عاشق سگ گله; آنها عشق که بازی” کلارک می خندد. با این وجود برای اطمینان حاصل شود که پیام رانده شده از خانه و در داخل هر playbill ادای احترام:

در یاد ما افتخار زندگی جرمی رید Kajieme Powell, Keith لمنت, Stephon, Clark, Terrance Crutcher De شهرداری بیلی JaQuavon Slaton موریس Granton پاتریک Harmon, ترل Eason, Samual Dubose اندرو دیکسون, Gregory Griffen ماریو جنگل Philando کاستیا والتر اسکات Laquan مک دونالد و دیگران بی شماری که از دست داده اند زندگی خود را در دست کسانی که باید سوگند یاد کرد سوگند به حفاظت و خدمت به همه ما است.

تبلیغات

کسانی که از دست داده اند و زندگی خود را به پلیس تیراندازی نیز در مرکز کلارک همزمان تولید در جدول تئاتر کشتن حرکت بهشت. در یک لفظ برزخ چهار مردان سیاه و سفید—یک مسلما یک کودک بحث خود را از دست داده و زندگی و سرنوشت غم انگیز. در نوبت روده غم انگیز, طنز, تلخ و عمیقا آشنا برای کسانی از ما که می دانیم و عشق مردان سیاه پوست گروه قطعه جرات مخاطبان به فراتر از عناوین این مجموعه بشریت از قربانیان اغلب فقط به حداقل برسد به اسامی یک لیست در حال رشد از تلفات.

“کشتن حرکت بهشت است به همان اندازه به یاد قطعه ای از چگونه مردان رو به این کیهانی اتاق انتظار, بلکه کامل جشن انسان آنها بر روی زمین” کلارک توضیح می دهد. “ما خیلی در مورد این نوع از مردان آنها به عنوان برادران به دوستان به عنوان پدران خود شادی حماقت و درد خود را. برای من هر یک از آن مردان تجربه چنین عمیق طیف وسیعی از احساسات است که سیاه ترین [مردمی] و قطعا هرگز برای به اشتراک گذاشتن. که به تنهایی برای من تا حد زیادی انسانی برای مخاطبان” او می افزاید.

تبلیغات

کلارک به طور خاص اشاره به یک لحظه می یابد که یکی از نمایشنامه نویس Ijames’ چهار شخصیت مرد—تمام کهن الگوهای مردانه—گریه. “در فیلمنامه او می گوید:” این بسیار درد در بدن مرد به نظر من ممنوع,'” کلارک یادداشت و اضافه میکند: “و این که” ما باید افتخار آن را به عنوان زمانی که آن را طول می کشد.'”

Trent Davis (Tiny), front, Kai A. Ealy (Isa), back from left, Cage Sebastian Pierre (Grif), and Charles Andrew Gardner (Daz) in TimeLine Theatre’s Kill Move Paradise by James Ijames.

ترنت Davis (کوچک) جلو کای A. Ealy (Isa) از سمت چپ قفس سباستین Pierre (Grif) و چارلز اندرو گاردنر (Daz) در گاهشمار تئاتر کشتن حرکت بهشت توسط جیمز Ijames.
عکس: لارا Goetsch (گاهشمار تئاتر شرکت)

تبلیغات

وقتی پرسیده شد که اگر وزن کارگردانی این دو روایت تقریبا به طور همزمان در هر نقطه قریب به اتفاق کلارک توضیح می دهد که در مجاورت استراتژیک بود.

“من تصمیم به انجام Sheepdog قبل از کشتن حرکت بهشت چون من می دانستم که آنچه [Artigue] تا به حال نوشته شده بود یک افسر پلیس است که به طور فعال مشغول به کار به عنوان یک فرد خوب است اما این برتری ذاتی ساختار اجرای قانون نمی تواند اجازه دهد او را به فرار خود را نژادپرستانه و ایدئولوژی بسیاری از آموخته های خود در حال رشد و تشدید Narc واحد,” او می گوید. “من فکر کردم اگر من سگ گله اول سفید مردم خواهد خود را ببینید. آنها می توانند درک کنند که آنها می تواند مردم خوب و هنوز هم نژادپرستانه و هنوز هم واقعا دمار از روزگارمان درآورد تا. و هنگامی که آنها را به کشتن حرکت آنها را در کامل سفر که این مردان هستند و همدلی در راه آنها نخواهد بود قادر به انجام چون من در حال حاضر خود را به آنها نشان داد.'”

تبلیغات

اما تاثیر بالقوه است به همان اندازه عمیق سیاه بر مخاطبان به خصوص جوان, دانش آموزان سیاه پوست که پر مدارس محروم در سراسر شیکاگو که کلارک به عنوان یک هنرمند آموزش.

“به طور کلی مسئله خشونت پلیس در شیکاگو—ما سابقه طولانی در آینده به Laquan مک دونالد—نقش بسیار poignantly می گوید:” مدیر داشتن شیکاگو به عنوان بی خبر پس زمینه برای این دو بازی می کند. “به چنین قوی جوان سیاه نر جامعه در اینجا از هنرمندان و فعالان و همچنین دانش آموزان که من تدریس به خصوص من سمت جنوب دانش آموزان—من می دانم که آنها نمی رویم دیدن تئاتر ،

تبلیغات

“من به ارمغان آورد 99 سیاه و سفید بچه ها برای دیدن کشتن, حرکت, بهشت دو هفته پیش; زندگی خود را تغییر بودند و من می دانستم که آن خواهد بود که راه” کلارک همچنان ادامه دارد. “برای من, کشتن, حرکت, بهشت برای فرهنگ…همه جوان سیاه افرادی که ببینید که بازی آنها خود را در یک راه است که ما هرگز تا به حال به خودمان را در این قطعه است.”

Grif (Cage Sebastian Pierre, from left), Isa (Kai A. Ealy), Daz (Charles Andrew Gardner), and Tiny (Trent Davis).

Grif (قفس سباستین Pierre از سمت چپ) عیسی (کای A. Ealy), Daz (چارلز اندرو گاردنر) و کوچک (ترنت Davis).
عکس: لارا Goetsch (گاهشمار تئاتر شرکت)

تبلیغات

به عنوان سگ گله و کشتن حرکت بهشت لذت بردم بررسی بیحوصلگی حرف زدن به عنوان کلارک جهت ماموریت خود را برای مقابله با جریان اصلی مخاطبان با عمق سیاه و تجربه در حال انجام است. در ماه های آینده او شما را در دو روایت بررسی آنچه در آن است به جوان و در معرض خطر در امریکا: backstory از LeBron James را به مرحله هنگامی که کلارک کاردانی هدایت برتر جهان از راجیو جوزف شاه جیمز در شیکاگو تحسین kiss و Steppenwolf تئاتر در کنار مدیر هنری آنا شاپیرو (کلارک خواهد شد و سپس به دنبال تولید غرب به لس آنجلس’ علامت گذاری انجمن مخروطی). این سقوط او را برمی گرداند به Steppenwolf برای برتر جهان از راه طولانی به پایین توسط Jason رینولدز برای تئاتر “برای مخاطبان جوان” سری.

با یک لیست در حال رشد از تولیدات و موفقیت خود را در زیر کمربند کلارک کارگردان cred شتاب در نرخ حیرت انگیز. اما به عنوان او می گوید ریشه به همان اندازه مهم است که تکامل هنری خود را فعالیت.

تبلیغات

“آنچه ما با هنر ما این است که ما انقلاب می گوید:” کلارک. “من به دنبال انجام کاری که منجر به مخاطبان در یک الهامی سفر است که همچنین می تواند به عنوان یک مجرا برای یک جامعه بهتر است.”

خرد جهان تئاتر سگ گله است در تولید در شیکاگو تئاتر شوخ طبعی خود را از طریق 15 مارس. کشتن حرکت بهشت است که در مرحله در جدول تئاتر شرکت از طریق آوریل 5.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de