این شربت خانه پاستا مطمئن است به مورد علاقه خانواده

توسط ملیسا کلارک, نیویورک تایمز

حتی قبل از اینکه شوهر من شروع به پخت خود, خمیر ترش, قرص, من در حال حاضر نوع طبخ است که خرده ساخته شده از نان بیات ،

اما در حال حاضر که او در یک بار-در-یک-در حالی که پیگیری تبدیل به یک عادت هفته ما می توانید غذا خوردن مورد علاقه ما شربت خانه پاستا با سیر خرده نان هر زمان که ما می خواهیم. و ما هرگز تایر از راه ترد سیر و ماهی کولی-حاوی خرده کنتراست با فنری اذوقه و نوشابه ماکارونی.

به اندازه کافی برای چهار تا شش نفر شروع با 1 فنجان خرده. (من معدن با فشار دادن نان خشک بیت از طریق گریتینگ دیسک از پردازنده مواد غذایی و سپس blitzing با تیغه فلزی برای چند پالس.)

گرما یک لایه نازک از روغن زیتون را در یک کتری بیش از متوسط به بالا, اضافه کردن فقط به اندازه کافی نفت به کت پایین حتی نرم و صاف کردن. اضافه کردن 4 تا 6 خرد شده فیله ماهی کولی و آنها را هم بزنید تا حل آنها حدود 1 دقیقه. پوشیدن روپوش را چلپ چلوپ کردن بیش از همه شما. اضافه کردن 4 تا 6 خرد کرده و یا رنده شده, حبه سیر, و هم بزنید تا زمانی که شما می توانید آنها را بو حدود 30 ثانیه و طولانی تر است.

در حال حاضر اضافه کردن خرده نان یا در خانه و یا در فروشگاه خرید. (Panko است یک انتخاب خوب در اینجا.) اگر دوست دارید شما همچنین می توانید اضافه کردن یک خرج کردن و یا دو رنگ قرمز-تکه های فلفل و برخی رنده شده لیمو. کاهش گرما در حد متوسط تا خرده نمی سوزاند و پرتاب آنها را در اطراف در تابه تا زمانی که آنها به نوبه خود یک یا دو سایه تیره تر در حدود 5 دقیقه بیشتر. آنها را خراش بر روی یک بشقاب و پس از آنها به اندازه کافی سرد نیست, رایت, زبان, طعم و فصل سخاوتمندانه با نمک و فلفل.

شما می توانید سرخ آنها را به عنوان آب پاستا به وجود آمدن جوش بلکه پیش از آن در روز یا حتی یک هفته پیش رو است. نگه داشتن یک شیشه از آنها را در یخچال و سپس حرارت آنها را در یک کتری تا زمانی که شما بوی سیر.

طبخ یک پوند از پاستا به هر شکل در آب شور تا آل dente (معمولا یک یا دو دقیقه کمتر از این بسته می گوید). من دوست دارم به استفاده از کوتاه, فرفری, رشته فرنگی, بنابراین گوشه گرفتن خرده. اما رشته های بلند مانند بوکاتینی کار بیش از حد.

قبل از تخلیه شیب یک لیوان به آب پاستا و صرفه جویی در برخی از. تخلیه ماکارونی قرار داده و آن را در گلدان. اضافه کردن یک توده از کره, چلپ چلوپ آب ماکارونی در حدود یک فنجان سبزی خرد شده (جعفری و پیاز و زعفران و نعنا و ریحان و یا ترکیبی از هر آنچه شما کردم) و خرده ریختن هست. اگر پاستا به نظر می رسد unpleasantly خشک و چلپ چلوپ در برخی بیشتر آب پاستا و یا کره و یا هر دو. گاهی اوقات من را نیز اضافه کنید و سرخ کرده, پیاز, قارچ, فلفل تازه یا گوجه فرنگی خرد شده را به قابلمه. اما آنها نه در همه لازم است.

بالا هر خدمت با فشار لیمو, نم نم باران از بهترین روغن زیتون یک نم پوسته پوسته دریا نمک و مقدار زیادی فلفل سیاه تازه زمین. و ممنون که نان بیات می تواند عملکرد این ثروت به عنوان این.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de