این روز دستمزد برابر بحران ممکن است گسترش شکاف


Illustration for article titled This Equal Pay Day, the Crisis May Be Widening the Chasm

عکس: شاتر

در میان همه گیر جهانی, بحث در مورد جنسیتی دستمزد برابری را تا حد زیادی گرفته شده در حد مرگ به گسترده تر نگرانی های گسترده در مورد ناامنی اقتصادی در پی این بحران است. با این وجود, مارس 31 علامت مساوی پرداخت روز که نماد چه مدت آن را زنان آمریکایی به “عقب” به متوسط درآمد مردان سفید مشغول به کار در موقعیت های مشابه—و هنگامی که شکسته نژاد سیاه بومی آمریکایی و لاتین, زنان کرایه مراتب بدتر نه رسیدن به خود presumable سوس گوجه فرنگی تاریخ تا مرداد ماه اکتبر و نوامبر بود.

در حالی که ویرانگر اقتصادی اثرات COVID-19 احساس بودن در سراسر کشورها و نژادها و اقوام جنس و اجتماعی و اقتصادی جمعیت ساده لوحانه خواهد بود که فرض کنیم که زمین بازی را به نحوی وارد شود می تواند با اثرات این بیماری همه گیر. به جای دیرینه بی عدالتی در حال حاضر در حال بزرگ شده, ساخت این روز دستمزد برابر و حتی بیشتر تند و تلخ یکی.

تبلیغات

“وجود دارد طنز در جشن روز دستمزد برابر در طول این زمان تاریخی در ایالات متحده گفت:” Ms. Foundation for Women , رئيس جمهور و مدیر عامل شرکت ترزا C. جوان در یک بیانیه منتشر شده به تب و تاب بودن ، “امروز به عنوان زنان در سراسر کشور در حال درد و رنج از حقوق از دست رفته قطع ساعت و مواجه شدید مشکلات اقتصادی با توجه به گسترش COVID-19 قبل از شکاف موجود در پرداخت نابرابری هستند و حتی بیشتر سزاوار سرزنش است.”

به عنوان دوستان ما در ناب در گفت و تاب بودن از طریق ایمیل:

درآمد زنان کمتر — به طوری که آنها کمتر محافظت از یک بحران اقتصادی است. به طور متوسط زنان در حال پرداخت 18 درصد کمتر از مردان در ایالات متحده آمریکا به عنوان ما می دانیم این است که بدتر برای زنان سیاه پوست (38 درصد کمتر از مردان سفید) و لوپز (45 درصد کمتر) از دست دادن این درآمد می افزاید: به طور میانگین زنان باید 30 درصد کمتر پول پس انداز نسبت به مردان—به طوری که آنها کمتر مجهز به آب و هوا COVID-19 بحران است.

دو سوم از حداقل دستمزد کارگران در زنان—و حداقل دستمزد کارگران کمتر احتمال دارد برای دریافت مزایایی مانند مرخصی با حقوق و بیمه بهداشت و درمان است که نیاز مردم به شدت در حال حاضر. زنان به خصوص در معرض خطر در حال حاضر به دلیل آنها بیش از نمایندگی در ساعتی شغل و در بخش خدمات شغل که در حال بدست گرفتن یک ضربه بزرگ است. بیش از 80 درصد از پدر و مادر تنها در آمریکا زنان هستند که بدان معنی است که بسیاری از خانواده ها بسته به ‘مادر’ به آنها را از طریق بحران است.

به عنوان ما در نظر است که تا سال 2018 مرکز تحقیقات پیو داده ها نشان می دهد که حدود 47 درصد از خانواده ها در ایالات متحده گروگان توسط یک مادر تنها تاثیر نابرابری دستمزد—و در حال حاضر ضرر و زیان—عمیق می باشد.

“حتی قبل از مارس سال 2020 آمار تلخ هستند و باید به طور مداوم تکرار” گفت: جوان. “در روز دستمزد برابر 2020 ما بار دیگر تهدید به عدالت اقتصادی—این بار در قالب یک بیماری همه گیر. بسیاری از دستمزد ساعتی فرفره و قرارداد کارگران عدم پرداخت مرخصی استعلاجی خانواده را ترک و ترک های پزشکی در زمانی که ما ملی سلامت و اقتصاد در معرض خطر هستند. زنان تشکیل می دهند و دو سوم از این نیروی کار و یک مقدار نامتناسبی از این زنان هستند و زنان از رنگ است که در حال حاضر ممکن است به صورت کاهش ساعت کنار چالش های مدرسه در منزل فرزندان و رسیدگی به اعضای خانواده در سراسر نسل است.”

تبلیغات

به عبارت دیگر موضوع پرداخت سهام و سیستمیک نابرابری است که یک بیماری همه گیر است که نمی توان درمان کرد و یا موجود با توسعه یک واکسن. و نه تاریخی هزینه های بسته بندی به تازگی تصویب شده توسط دولت ما. و به عنوان بحران از COVID همچنان به نابودی زندگی به عنوان ما آن را می دانم کسانی که در حال حاضر در میان ما بیشتر آسیب پذیر خواهد شد و به ناچار به تبدیل شدن به حتی بیشتر بنابراین اگر دولت ما و رهبران کسب و کار را ندارد و حتی بیشتر اقدام استراتژیک برای حفاظت از آنها.

“زنانی که نمی, کسب درآمد به اندازه کافی به یک فایل 2018 اظهارنامه مالیاتی زنان مهاجر و کسانی که فاقد دسترسی به بانک ها هنوز وارد آوریل بدون بودجه آنها نیاز به پایان می رسد دیدار” جوان هشدار می دهد.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im