“مشکلی وجود دارد:” کلرادو آیتالله سیستانی به بررسی باروری زنان مراقبت در شهرستان زندانهای

شنبه اولسون متوجه شدم او باردار بود روز قبل از او را به زندان رفت.

او می خواهم از دست رفته دادگاه — دو بار — در نقض ترافیک مورد و رزرو شد به La Plata County زندان در سال 2013 در یک پیوند او نمی تواند پرداخت.

بنابراین به جای مراجعه به پزشک برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد نوپای بارداری اولسون رفت پشت میله های زندان. بعد از چند روز او شروع به احساس گرفتگی شدید و پس از آن او شروع به خونریزی و او می دانست که چیزی بسیار اشتباه بود.

“آنها را نگه داشته و در رفتن بر روی آی فون و به من گفتن ‘شما نیاز به نگه داشتن آن را’ و ‘شما اقدام احساساتی’ و ‘شما در حال تلاش برای خارج شدن از زندان; شما زیاده,’,” او گفت:. “و من گفتم:” نه من نه; چیزی است که اشتباه است. من می خواهم به از دست دادن نوزاد من.'”

اولسون بازگو تجربه خود را به دنور پست جمعه به عنوان بخشی از تلاش های اتحادیه آزادی های مدنی آمریکا از ایالت کلرادو به بررسی سیاست ها و روش ها و شیوه های اطراف باروری زنان مراقبت در کلرادو شهرستان برگزار شود.

بیش از 1000 زن باردار از طریق کلرادو, شهرستان زندانهای بین ژوئیه جولای 2018 و 2019 گفت: Lizzy Hinkley باروری, حقوق, سیاست, شورای ACLU از کلرادو. این سازمان با بررسی این سیاست ها در تمام 59 county زندان در دولت که در خانه و انتظار برای انتشار یافته های خود در این تابستان.

اولسون صحبت در مورد تجربه خود را در یک ویدئو منتشر شد سهشنبه با آیتالله سیستانی و Hinkley امیدوار زنانی که شنیدن اولسون داستان را تشویق به رسیدن به با حساب های خود را از باروری مراقبت در شهرستان برگزار شود.

“من نمی خواهم کسی دیگری به رفتن را از طریق آنچه که من تا به حال از طریق” اولسون گفت.


اولسون اول نامیده می شود برای کمک به داخل La Plata County Jail هنگامی که گرفتگی بد کردم.

“من تحت فشار قرار دادند را فشار دهید و من به آنها گفتم: “من فکر می کنم چیزی اشتباه است’,” او گفت:. “آنها به من گفت برو دراز بکش و استراحت.”

او اما درد بدتر به عنوان ساعت گذشت و پس از آن خونریزی آغاز شده است. او دوباره و دوباره به رفتن به بیمارستان شد اما گفت: هر زمان به غیر روحانی کردن و استراحت.

“من شروع به گریه. من در درد بسیار است. من گریه و گریه” اولسون گفت. “چند زنان در غلاف شروع به فشار دادن دکمه و چسبیده به من. آنها مدام به آنها را به من را به بیمارستان.”

در نهایت اولسون گرفته در یک صندلی چرخدار به زندان پزشکی واحد که در آن یک پرستار به او دو پد و به او گفت که او می خواست برای اندازه گیری چه مقدار از خون او از دست دادن در طول زمان است. قرار داده در یک سلول توسط خودش اولسون فکر می کردم او در حال مرگ بود.

“آنها من را در مشاهدات پزشکی در این منطقه مصرف, و آنها به من مثل این تشک, این تشک نازک و چپ من در آن وجود دارد,” او گفت:. “من گریه و جیغ و التماس مانند” لطفا به من کمک کن خدا.'”

سه روز گذشت و پس از آن او گذشت.

او از خواب بیدار در یک آمبولانس دست به دستبند و دستبند به او گفت. در بیمارستان او را بر او مبتلا به حاملگی خارج رحمی — حاملگی خارج از رحم است. این یک بیماری تهدید کننده زندگی اگر درمان نشده است. پزشکان کشف اولسون شده بود خونریزی داخلی و نیاز به عمل جراحی اورژانس به حذف او از سمت راست تخمدان و لوله فالوپ اولسون گفت.

پس از عمل جراحی او رفت و برگشت به زندان است. سه روز بعد او احساس دوباره مثل چیزی اشتباه بود. نمایندگان در ابتدا حاضر به بازگشت او به بیمارستان اما در نهایت جایی که پزشکان کشف اضافی خونریزی داخلی و انجام عمل جراحی دوم.

“من به پایان رسید تا از دست دادن نوزاد, اندام, اورژانس تحت عمل جراحی” اولسون گفت. “آنها نمی دهد من مناسب درمان های پزشکی. آنها نقض حقوق من و, تجاوز من به عنوان یک فرد.”


در ماه جولای 2018 دیانا سانچز به هنگام تولد به تنهایی در یک سلول در Denver County Jail — یک مورد در تصویری که از شما خواسته ملی خشم در 2019, موجب دادخواست و به ارمغان آورد در مورد تغییر سیاست در زندان که پاک نمایندگان تخلف است.

آن را نیز کمک خار آیتالله سیستانی به بررسی این موضوع از باروری مراقبت در زندان Hinkley گفت:, و اضافه کرد که آنها می دانند که زنان با مشکلات گرفتن مراقبت در زندان های سراسر کشور.

در سال 2017, یک زن گفت که او به هنگام تولد در یک توالت و در ال پاسو زندان شهرستان پس از او گریه می کند برای کمک بدون جواب رفت. در سال 2009 یک زن در زندان شهرستان پوبلو به هنگام تولد به تنهایی و در یک سلول پس از او قادر به پرداخت یک شهرداری خوب است.

“دیانا سانچز داستان یک شوک بود, نه فقط به دلیل آن اتفاق می افتد اما به دلیل آن اتفاق می افتد در دنور” Hinkley گفت. “این قطعا به عنوان یک کاتالیزور برای ما در نظر گرفتن یک نگاه نزدیک تر است.”

آیتالله سیستانی از کلرادو است که الک را از طریق سیاست های نوشته شده و روش برای زندان های سراسر کشور Hinkley گفت اما همچنین امیدوار است به صحبت کردن با زنانی که باردار شده و در زندان و یا در غیر این صورت برخورد با بهداشت باروری در حالی که پشت میله های زندان به منظور ببینید که چگونه سیاست خط با آنچه در واقع اتفاق می افتد, او گفت:.

“ما شاهد روند در سراسر کشور است که نشان می دهد که با افزایش حبس زنان در طول دو دهه گذشته بسیاری از زن-نیازهای خاص در حال رفتن برآورده نشده زمانی که آنها در زندان ها و زندان,” او گفت:.

کلرادو زنانی که علاقه مند به بحث در مورد تجارب خود را با آیتالله سیستانی می توانید ببینید aclu-co.org/repro-stories/ به ارائه حساب او گفت:.

برخی از حساب ممکن است منجر به دعاوی Hinkley گفت: در حالی که دیگران مانند اولسون ممکن است اتفاق افتاده است بیش از حد طولانی پیش برای طرح دعوی در دادگاه واصل شود. ACLU تلاش خواهد کرد به دنبال شخصا با هر ارسال Hinkley افزود که جزئیات هر مورد را نمی توان بدون اجازه.

“روز سه شنبه تجربه فوق العاده از سانحه,” او گفت:. “اما ما می خواهیم به شنیدن از مردمی حتی اگر آن چیزی است که به عنوان ساده به عنوان قادر به ادامه بارداری اگر آنها در زندان و یا گرفتن نیست ویتامین های دوران بارداری. هر موضوع سلامت است که خاص به بهداشت باروری است که زنان تجربه می کنند.”

اولسون که هنوز زندگی در La Plata County نشده دستگیر شده پس از 2015. او بالا بردن او دختر است که در مورد به نوبه خود و پیدا کرده است صحبت کردن در مورد او مصیبت در زندان به روند شفا. او را به تماشای یک کلانتر جدید را در لا پلتا شهرستان و احساس می کند که او در حال انجام یک کار خوب از تمیز کردن زندان ،

“صحبت کردن در مورد آن واقع شده است بسیار شفا” او گفت:. “بازگشایی زخم و گرفتن آن از خارج و به گوش. آن را کاملا تجربه.”

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im