آنها galli دختران

آنها galli دختران – شیوه زندگی

به روز شده: Mar 08, 2020, 08:49 IST | Phorum دلال | بمبئی

زنان Lohana Niwas در Girgaum را Papad گلی هستند که مشاغل بسیاری است. از تازه ترین dhokla و khandvi به کامل tiffins آنها اوایل پرنده زحمتکشان که شاهین گرما garam jamvanu 365 روز در سال است.

Jyotsana Kesariya has been using her one-room home in Shankar Bari Lane to prepare thepla and daily tiffins of Gujarati specialities like sev tameta nu shak, cabbage, dal, rice and pickle for 32 years. Pic/Ashish Raje

Jyotsana Kesariya شده است با استفاده از یک اتاق خانه در شانکار باری لین برای آماده سازی thepla و روزانه tiffins از گجراتی تخصص مانند sev tameta nu شک کلم dal برنج و ترشی برای 32 سال است. عکس/Ashish Raje

Lohana Niwas در پایان Girgaum را شانکار باری لین خانه 300 خانه. در دهه 1960 تقریبا در هر خانه در هشت ساختمان با برچسب A به ثانیه تا به حال یک زن به عنوان یک کوچک تا متوسط اندازه کسب و کار مواد غذایی. این شرکت در بازه زمانی از نورد کردن به عنوان بسیاری به عنوان 5,000 rotis یک روز به theplas, dhoklas, khandvi و حتی در تمام وعده غذایی tiffins برای تحویل.

اما این papad که تبدیل به معروف پس از هفت از گروه گرد هم آمدند و در سال 1959 و راه اندازی کسب و کار خود را با یک مبلغ قرض گرفته شده از R80. آن ارائه شده استخدام به چند زنان در مجاورت بسیاری از آنها از گجراتی Lohana جامعه است.

Jyotsana Kesariya has been using her one-room home in Shankar Bari Lane to prepare thepla and daily tiffins of Gujarati specialities like sev tameta nu shak, cabbage, dal, rice and pickle for 32 years

این urad آرد مخلوط شد با آنغوزه (hing) و نمک و خمیر دست در دسته به زنان که در زمان این خانه به رول کردن شمع papad. بود سازمان شری Mahila Griha Udyog Lijjat Papad. امروز اتاق که در آن داستان لگد کردن یک فیلم مرکز در حالی که این گروه رونق به استخدام 45,000 زنان بیش از 83 شعبه در سراسر 16 هندی متحده است.

ما راه رفتن Gaiwadi جلوتر از Chira بازار درخواست جهت به Papad Galli. یک گل فروشنده به ما می گوید “Aiya kyay ع che [از آن است که جایی در اینجا تنها] در حالی که یک paanwala امتیاز نسبت Guzdar خیابان. ما راه رفتن در عبور مغازه های چاپ کارت عروسی.

Ranjan Badiyani holds up a plate of her famous Chinese Jain samosa
Ranjan Badiyani نگه می دارد تا یک بشقاب مشهور, چینی, جین, سمبوسه

امروز تعدادی از خانه هایی که به فروش تنقلات کاهش یافته به سختی 20 اما همچنان آرام و نهان و وزوز معمولی از خانه و آشپزخانه در chawls یا چه Gujaratis تماس chali. این عطر با طراوت را theplas آویزان در هوا را معطر تخمیر بوی dhoklas همراه با نیش تیز رای tadka.

ما صعود سه مرحله به یک راهرو که شبیه شهر ارواح. یک خط لباس dangles نزدیک به سقف. در دو طرف هر درب باز است. ما جوانه زدن به dimly روشن match-اتاق جعبه است که دارای درون آن یک آشپزخانه و اتاق نشیمن و اتاق خواب.

Ranjan Badiyani holds up a plate of her famous Chinese Jain samosa

Jyotsana Kesariya, 50, است, چمباتمه روی زمین در یک قرمز و زرد bandhini شب لباس شب. در اطراف او در حال بزرگ ظروف حمل گجراتی مورد علاقه sev tameta nu shaak, kobi bateta یک قابلمه برنج دو پشته از rotis و theplas dal و یک شیشه gajar-marcha هیچ sambharo.

ما دست کشیدن, درخواست برای اجازه به صحبت. او می شکند به یک لبخند. “وقت ناهار che, pehla maru khavanu chakho [آن زمان ناهار; برای اولین بار طعم و مزه غذا],” او می گوید. بالاتر از malyo (را تغییر نیم اشکوب دیده توسط یک نردبان) چین و چروک صورت خیره در ما. ما لبخند, اما او به نظر می رسد دور. “او برادر من است در قانون… بوده و ناخوشی در حالی که برای” او می گوید: توزیع ما یک جراحی thali پر از آیتم هایی که او حمل می شود در tiffins در سراسر شهرستان.

Shankar Bari Lane popularly called Papad Galli in Girgaum
شانکار باری لین محبوب به نام Papad Galli در Girgaum

این است Kesariya را دغدغه برای 32 سال پس از همسرش گذشت و او تا به حال برای پیدا کردن یک راه را برای او فراهم کودکان است. “من در قوانین نیست به نفع من کار, بنابراین من شروع به ساخت 100 rotis در روز است. که من به ارمغان آورد R12” او به یاد می آورد. او tiffins امروز بیرون بروید تا 15 مشتریان در R120 هر. “تحویل پسران را R40 به اشتراک بگذارید. Apda پر dukh خیابان به karvu pade [هنگامی که بار سخت می افتد پس ما باید برای ایستادن به آن] می گوید:” Kesariya که شد از Gunagadh. در حالی که دختر خود را در حال حاضر ازدواج او همچنان به زندگی می کنند در اینجا با پسرش و بیمار brother-in-law. با R23,000 او را بدست آورده و هر ماه خانواده او موفق به زنده ماندن و نجات.

روز خود را شروع می شود در ساعت 5 صبح با پر کردن آب شستشو خانواده لباس و حمام کردن. او پس از انجام یک مراسم کوچک برای از خواب بیدار Thakorji از او یک جانباز از Pushti Bhakti Marg. غذا دستورات پیچیده تا 2 ساعت پس از آن او صرف me-زمان پیمایش از طریق WhatsApp و Facebook.

An archival images of women at work for Shri Mahila Griha Udyog Lijjat Papad
یک آرشیوی از تصاویر زنان در محل کار به صورت شری Mahila Griha Udyog Lijjat Papad

یک سنگ پرتاب دور است Ranjan Badiyani خانه. او نشسته در متوسط نوسان سفت کلم. یک بانوی تنومند با موهای خود را در یک مستی او hobbles به آشپزخانه انتقال وزن از یک پا به دیگری گرفتن ما یک لیوان آب. خلق و خوی خود را به نظر می رسد ، “Aje karigar nathi avyo [کوک نشده تبدیل شده تا]” او به ما می گوید. او به ما نشان می دهد یک dabba پر از نیمه سرخ شده, مربع, چینی جین سمبوسه. “من فروش 15-17 کیلوگرم به سهام در مغازه ها و به صورت خصوصی سفارشات روزانه” او می گوید: تکرار طوطی وار مواد لازم: کلم و فلفل و سس مخصوص.

پشت شیو معبد است که در آن Ratna Lukka باعث می شود dhoklas. هنگامی که ما او را ملاقات در دفتر کار خود در دهان از خط او می گوید آنها را سفید و tirangi (سه رنگ) ساندویچ khaman پیتزا, زیر دامنی, پنیر و حتی paneer dhokla. “ما شده اند در کسب و کار برای 17 سال است.

Ratna Lukka's assorted dhokla plate
Ratna Lukka را همه فن حریف dhokla صفحه

آن است که در حال حاضر در اواسط روز به وقت ساکنان آزاد برای چت. یک آقا که منتقل شد به محل چهار سال پیش می گوید: “به درک کار فشرده کار می رود که در اینجا شما باید در صبح است.”

ما توجه او و بازگشت در روز بعد در 7 هستم.

Bhavna Tushar Popat is a khandvi specialist. Also called patuli in Marathi, the khandvi is a rolled bite-sized steamed snack of gram flour and yogurt. Pics/Ashish Raje
مشخصات bhavna Tushar Popat است khandvi متخصص. نیز نامیده می شود patuli در Marathi این khandvi یک نورد نیش اندازه بخار پز میان وعده گرم آرد و ماست. عکس/Ashish Raje

در 15-G اتاق شماره 219, Aruna Panchmatya آشپزخانه است در نوسان کامل است. یک مرد به پایان رسید ورز خمیر برای حدود 3000 rotis و مستقر شده است توسط اجاق گاز به تصویب rotis به یک زن کارمند که آنها را بر روی اجاق گاز به کرک. یک زن نشسته در کنار او دارای مسئولیت تنها dabbing در برخی از روغن های حیوانی در هر. در طبقه Aruna بن همراه با یاور باعث می شود کوچک roundels از خمیر و آثار نورد پین. او را نگه می دارد تعداد و پس از هر 100 rotis او باعث می شود توجه داشته باشید در یک کتاب.

ذهن او در سفر به عقب زمانی که او می گوید: “من استفاده می شود به را العاد na papad, khichiya papad, پوری, thepla و خشک تنقلات مانند chevdo, چاکری و حتی سمبوسه. آن استفاده می شود رقابت برای کیسه حداکثر سفارشات. تقریبا هر خانواده فرار یک کسب و کار است. برای یک روپیه ما می تواند از دست دادن یک مشتری. ما می تواند یک روز خاموش است. Aa منطقه ni روناک یونسی hati tyare [کسانی که به روزهای اوج].” در حال حاضر حدود 15 خانه از 300 اجرا یک کسب و کار مواد غذایی. برخی از بزرگان در گذشته و خانواده نقل مکان کرد.

Bhavna Tushar Popat is a khandvi specialist. Also called patuli in Marathi, the khandvi is a rolled bite-sized steamed snack of gram flour and yogurt

مانند Kesariya او بعد آغاز می شود در ساعت 4 صبح برای پر کردن آب, تمیز کردن خانه و آماده برای شروع به نورد با 6 هستم. و او می رود تا ساعت 10.30 صبح بدون وقفه. “پس از آن روز من رایگان است. من بیش از حد خسته به انجام هر چیز دیگری. شب محفوظ می باشد برای روز بعد دبستان.”

مشخصات bhavna Tushar Popat است khandvi متخصص. او انعطاف انگشتان حرکت در یک ماهر شیوه ای به عنوان او طول می کشد یک چاقو و لغو احکام صادره ی خط بخار besan کوفته به قطعات مساوی. “من مادر در قانون Jayaben و شوهرم شروع این کسب و کار 30 سال پیش. من استفاده می شود به کار در دولت وزارت زیستی-مهندسی پزشکی راه اندازی شده است. یک بار فکس و کاغذ کار کامپیوتری, من تا به حال به مرخصی می گوید:” Popat که به آسانی به ما ارائه می دهد دستور العمل او. او به دنبال یکی است که به سه نسبت besan آرد و chaas یا دوغ.

Aruna Panchmatya's team of two makes 3,000 chapatis a day
Aruna Panchmatya تیم دو باعث می شود 3,000 chapatis یک روز

“زردچوبه و نمک و تخم گشنیز و نخود فرنگی و نارگیل مخلوط برای پر khandvis. آنها به نوبه خود مانند pista رول. ما همچنین یک farali [روزه] نسخه با singoda عطا [شاه بلوط آب آرد]” او لبخند پرتاب نگاهی به شوهرش Tushar. این خانواده در سرپل از نزدیک ورول در Saurashtra.

در Popat امتیاز به یک تابه بزرگ. “اشتباه ما اضافه دو آب در خمیر. خطاهای انسانی هستند. ما باید به راه اندازی مجدد از ابتدا.” Tushar می گوید: chawl دارای داستان شجاعت و استقلال نمایش داده شده توسط زنانی که در زمان مسئولیت از درآمد زندگی که مردان نمی تواند ارائه. “هنگامی که پدر من ملاقات از دست دادن کسب و کار خود و مادر و شروع به ساخت rotis و thepla. من استفاده می شود به بیرون رفتن و انجام تحویل” او به یاد می آورد. امروز Popat پسر کمک می کند تا در آشپزخانه قبل از رفتن به کالج. Popat طول می کشد سینی را به آشپزخانه می افزاید: rai هیچ vaghar (خردل tadka) به آرامی به جراحی بشقاب یک لرزش به مخلوط آن را به طور مساوی.

Aruna Panchmatya's team of two makes 3,000 chapatis a day

در 8 هستم, یادداشت manjira و پوسته صدف حلزونی رانش از آناپورنا ناهار خوردن در اتاق شماره 4 از 15C از Lohana Niwas. کارگران در حال نشسته اند داخل آشپزخانه به مخلوط کردن خمیر را roundels تصویب آنها را به شخص نورد rotis و به آشپزخانه پلت فرم برای هوا مثل آتش است. یک کارمند می گوید: “این Kalkaji aarti که ما گوش به در راجستان. ما نمی تواند شروع بدون او [الهه نعمت].”

یک تیم از سه پر است جراحی tiffins با اندازه گیری برنج, سبزی, roti و سالاد بخش. Chaitali Balsara آغاز خدمات چهار سال پیش

Chaitali Balsara and husband Ashish of Annapurna Tiffin Room cater to 200 clients dail

او شروع به ناهار خوردن در شوهرش Ashish دستور. برق پیمانکار کار خود را در زمان او بیش از همه بمبئی. “من همیشه در تلاش برای پیدا کردن یک وعده غذایی مغذی در حالی که در این کار است. از من خواسته Chaitali برای شروع یک تیفین اما او مشغول بالا بردن دختر ما. من به او وعده داده است که پس از او تا به حال پنج تیفین مشتریان من می خواهم به راه اندازی یک تیم برای او. او را تنها به نظارت” او می گوید. این شد 2015. امروز آنها به تهیه یک dargah نزدیک به حزب سفارشات و تغذیه 200 مشتریان روزانه. “هنگامی که ما شروع به شوهر من استفاده می شود به تحویل خود را. در سال 2016 ما گره خورده است تا با dabbawalas. هر روز صبح وقتی که من راه رفتن به این منطقه احساس می کنم الهام گرفته است. همه سخت در تلاش است هر کس به نظر می رسد اختصاص داده شده است. در روز هنگامی که هر یک از ما دچار تزلزل و یا وقفه و پشت سر ما می دانیم که وجود خواهد داشت همسایگان خواهد شد که تراشه به کمک.”

Chaitali Balsara and husband Ashish of Annapurna Tiffin Room cater to 200 clients dail
Chaitali Balsara و شوهر, Ashish از آناپورنا تیفین اتاق تهیه 200 مشتریان dail

گرفتن در آخرین بمبئی, اخبار جنایت, اخبارامور جاری و همچنین یک راهنمای کامل در بمبئی از مواد غذایی برای همه چیز برای انجام و حوادث در سراسر شهر در اینجا. همچنین دانلود جدید mid-day اندروید و iOS نرم افزار برای دریافت آخرین به روز رسانی


ثبت نام برای همه آخرین اخبار, گالری بالا و روند ویدئوها از Mid-day.com

اشتراک

داستان بعدی

این وب سایت با استفاده از کوکی ها و یا فن آوری های مشابه به منظور افزایش تجربه مرور خود را و ارائه توصیه های شخصی ، با ادامه استفاده از وب سایت ما, شما توافق می کنید به سیاست حفظ حریم خصوصی و سیاست کوکی. OK

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de