راه درست برای طبخ برنج و اسرار دیگر از هند آشپزخانه

راه درست برای طبخ برنج و اسرار دیگر از هند آشپزخانه – شیوه زندگی

به روز شده: Apr 26, 2020, 08:21 IST | جین Borges | بمبئی

کتاب جدید توسط Ratna Rajaiah, اسرار سلامت از هند آشپزخانه شما را بازگشت به ریشه های خود را به مواد غذایی است که به معنای برای شما

Ratna Rajaiah writes of the jaggery-making process at her mother's home. "A massive iron kadhai would be placed on this fire. This would be filled with sugarcane juice, which would be allowed to cook very slowly for hours till it reduced and turned into thick, glossy, golden-brown syrup."

Ratna Rajaiah می نویسد: از jaggery-روند ساخت در او و مادرش خانه. “عظیم آهن kadhai خواهد بود قرار بر این آتش. این امر می تواند پر از آب نیشکر که اجازه داده می شود به طبخ به آرامی به مدت یک ساعت تا آن کاهش می یابد و تبدیل به ضخیم براق طلایی-قهوه ای شربت.”

هندی, آشپزخانه می گوید Ratna Rajaiah یک goldmine. سابق تبلیغات حرفه ای و اواسط روز نویس اختصاص داده شده است یک بیت از زمان ریشه ثروت که آن را نگه می دارد. وجود دارد, طلایی, زرد, زردچوبه, ملکه تمام ادویه جات ترشی جات; قدرت بسته بندی شده ragi; شیرین قهوه ای jaggery; قوی آنتی اکسیدان زنجبیل و “برای اولین بار در میان تمام مواد غذایی” برنج که او را توصیف به عنوان “دانه آرامش”. در عین حال آن شگفتی که ما تمایل به بیش از تکیه بر خوبی از چه خارجی و بیگانه است.

کوینولا یک نام بسیاری از سرخپوستان مبارزه را تلفظ شده بالا به تعجب-مواد غذایی وضعیت; پنیر فتا است که در حال حاضر ساخت به ظاهر به طور منظم در سالاد و خوردن خام ناگهان تبدیل به مد روز.

او فقط منتشر شد کتاب اسرار سلامت از همسر (Westland), امید ما را به ریشه های ما و درک extraordinariness از غذاهای بومی و سبک پخت و پز. این کتاب در دسترس است در آمازون روشن شدن (R366) و همچنین شنیدن هند (R585).

Ratna Rajaiah
Ratna Rajaiah

در اصل منتشر شده در سال 2009 آخرین نسخه از این راهنمای بهداشت-تقدیر-آشپزی دارای 11 فصل جدید. بسیاری تغییر کرده است در 10 سال پس از آخرین نسخه. “گندم—یا باید ما می گویند گلوتن است و جن که برنج یک بار استفاده می شود. قهوه در حال حاضر خداوند محافظ کبد ما کاهش خطر ابتلا به بسیاری از بیماری های جدی از جمله نوع 2 دیابت و آلزایمر و بیماری های قلبی” Mysuru مبتنی بر Rajaiah سهام در این کتاب است. و روغن نارگیل است که بسیاری از کارشناسان اعلام مضر دلیل آن گفته شده است که حاوی چربی های اشباع شده نیز به آرامی شروع به نفع برنده در غرب است. “من مادر تحسین از dakshin کارناتاکا که در آن روغن نارگیل شده است به یک جزء اصلی برای قرن ها. من همیشه تعجب اگر آن را که بد [برای سلامت ما] چرا مردم از این مناطق است که مصرف آن تا کنون گزارش هشدار دهنده سنبله در قلب یا کلسترول مشکلات مربوط به, می گوید:” Rajaiah در یک مصاحبه تلفنی. آن را در حالی که تحقیق برای کتاب است که او آموخته است که “حدود 50 درصد از اسیدهای چرب در روغن نارگیل ساخته شده از زنجیره متوسط اسید چرب به نام اسید لوریک است. این تبدیل توسط بدن به مونولورين که نیز اتفاق می افتد به مهم ترین چربی موجود در شیر مادر—ساختمان مواد برای یک کودک سیستم ایمنی بدن است. هند متخصص قلب و عروق دکتر BM Hegde حمایت این پژوهش است. “در زیر همه این [نظریه متضاد در مورد روغن نارگیل] واقعیت این است که ما احترام نمی گذارند ما فرهنگ و غذاهای ما. ما در حال از دست دادن بینایی که ما که هستیم و به دنبال غرب برای اعتبار سنجی” او می افزاید. نارگیل سخاوتمندانه حضور در سراسر کتاب او پیدا کردن راه خود را در برنج ragi کاری و ترشی, دستور العمل های صادره توسط مادرش. او همچنین آماده کردن مواد غذایی تنها با روغن نارگیل.

Rajaiah اذعان می کند که او هیچ درمانی یا متخصص تغذیه متخصص. خود آزمایش در آشپزخانه شروع در اندازه کامل فقط پس از او نقل مکان کرد و از بمبئی به Mysuru با او پیری است. به یاد بسیاری برای کارگردانی محبوب ’90s آواز نشان می دهد استعداد Meri Awaz سونو, Rajaiah به زودی متوجه شایستگی در ساخت مواد غذایی از ابتدا—فرار از آماده masalas و dosa و idli batters به پوند خود ادویه جات ترشی جات و تخمیر زمین برنج و عدس را یک شبه. او به طور همزمان هم شروع به نوشتن یک غذا ستون برای محبوب ملی روزانه piqued است که کنجکاوی او در مورد غذا خوردن سالم. این کتاب برای اولین بار بود که یک فرمت از این پژوهش است. کتاب جدید او کمک کرده است او در ادامه این گفتگو.

یک عنصر است که او فکر می کند باید رژیم غذایی ما است شکر تصفیه شده. Jaggery او می گوید: یک گزینه سالم است. در این کتاب می نویسد در مورد او و مادرش اولین خاطرات از jaggery-ساخت در خانه پدرش. “بیا نیشکر فصل پس از نیشکر شده است, برداشت, بزرگ چوب آتش خواهد بود روشن در پچ باز کردن زمین در نزدیکی خانه. عظیم آهن kadhai خواهد بود قرار بر این آتش. این امر می تواند پر از آب نیشکر که اجازه داده می شود به طبخ به آرامی به مدت یک ساعت تا آن کاهش می یابد و تبدیل به ضخیم براق طلایی-قهوه ای شربت… هر کودک خواهد بود مسلح با کمی خاک رس گلدان و یک ladleful از داغ طلایی مایع خواهد بود با دقت ریخت و به هر یک گلدان کوچک خواهد بود که دور گرفته شده که با دقت و مجاز به سرد است.” در واقع او می گوید: به طور سنتی زمانی که مهمان به خانه آمد آنها روبرو شدند با یک لیوان آب و شکر زرد. “این نوشیدنی خوش آمدید,” او می گوید. Rajaiah با استفاده از آن در همه چیز از او چای و قهوه برای خود شیرینی.
او با این حال خوشحالم که سرخپوستان در حال حاضر درمان مواد غذایی خود را با تعداد زیادی از عشق. “ما به آرامی شروع به درک حکمت باستانی. در اکثر خانه های شهری ما هنوز نمی کوک به اندازه کافی. ما وابسته به همه چیز پردازش شده است. اما شادی بزرگ در پخت و پز. اگر شما نمی کوک شما نمی تواند سالم باشد.”

50
درصد اسیدهای چرب در روغن نارگیل هستند که از اسید لوریک است که تبدیل بدن به مونولورين— مهم ترین چربی موجود در شیر مادر برای کودک سیستم ایمنی بدن

راست راه برای طبخ برنج

Right way to cook rice

طبخ برخی از ساده برنج بخار پز. بهترین راه برای انجام این کار توسط ‘جذب’ روش—که به جوش برنج در آب است که فقط به اندازه کافی به آن را طبخ می روم و هیچ مایع چپ بیش از زمانی که برنج انجام شده است. (اکثر انواع برنج نیاز به آب بین دو تا دو و نیم برابر حجم برنج). پوشش گلدان با محکم ببندید و اجازه دهید برنج نشستن برای حدود 15 دقیقه است. بخار داخل قابلمه به آرامی با ارنج زدن برنج برای ‘شکوفه’ به کرکی غلات. همچنین هر چه رطوبت اضافی ممکن است وجود داشته باشد را جذب برنج. در حال حاضر باز کردن گلدان. اجازه دهید عطر ظریف از برنج پخته شده شناور به سوراخهای بینی خود را. لذت بردن از آن را برای چند ثانیه. خدمت چند قاشق از بخار داغ برنج را در یک کاسه. دریبل به آن کمی روغن. به آرامی مخلوط و سپس برنج خوردن در حالی که هنوز داغ است.

تند ragi rotis

Spicy ragi rotis

ایده آل برای صبحانه, ناهار خوردن و یا حتی سریع یک وعده غذایی اصلی این rotis همچنین نگه دارید برای چند روز به خصوص اگر ذخیره شده در یخچال. (خدمت 4)

مواد تشکیل دهنده
250 گرم ragi آرد (شما می توانید جایگزین یک چهارم از این آرد با آرد گندم را نازک تر rotis و به آنها را آسان تر به رول)
1 پیاز کوچک ریز خرد شده
2 قاشق چایخوری تازه نارگیل رنده شده (اختیاری)
2-3 فلفل سبز ریز خرد شده
2 قاشق چایخوری گشنیز تازه ریز خرد شده
¼ قاشق چایخوری زیره سبز (jeera)
کمی آنغوزه
½ قاشق چایخوری نمک (تنظیم به سلیقه)
روغن های گیاهی برای پخت و پز rotis

روش
با هم مخلوط همه مواد تشکیل دهنده را با کمی آب را به roti خمیر. رول به ضخامت rotis. (شما نمی قادر خواهد بود به رول نازک آنهایی که به دلیل پیاز خرد شده و مواد تشکیل دهنده دیگر. همچنین ragi ندارد گلوتن و در نتیجه آرد ندارد ‘چسبندگی’ نیاز به رول نازک rotis). طبخ در tava استفاده از کمی روغن به هر طرف roti. خدمت گرم با خانه های سفید کره حیوانی یا ساده کشک.

حسن نیت ارائه میدهد/اسرار سلامت از, هندی, آشپزخانه, Westland, کتاب

گرفتن در آخرین بمبئی, اخبار جنایت, اخبارامور جاری و یک راهنمای کامل از مواد غذایی برای همه چیز برای انجام و حوادث در سراسر بمبئی. همچنین دانلود جدید mid-day اندروید و iOS نرم افزار برای دریافت آخرین به روز رسانی.

اواسط روز است که در حال حاضر در تلگرام. اینجا را کلیک کنید برای پیوستن به کانال ما (@middayinfomedialtd) و اقامت به روز شده با آخرین اخبار


ثبت نام برای همه آخرین اخبار, گالری بالا و روند ویدئوها از Mid-day.com

اشتراک

این وب سایت با استفاده از کوکی ها و یا فن آوری های مشابه به منظور افزایش تجربه مرور خود را و ارائه توصیه های شخصی ، با ادامه استفاده از وب سایت ما, شما توافق می کنید به سیاست حفظ حریم خصوصی و سیاست کوکی. OK

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de