شعر پزشکی

شعر پزشکی – سبک زندگی

به روز شده: Apr 05, 2020, 08:21 IST | Prutha Bhosle | بمبئی

هنگامی که مردان علم می گویند, کلمات می تواند التیام زخم شما رو به گوش دادن. سه پزشکان جوان که هم نویسندگان الهام گرفتن از فاجعه

Dr Siddharth Warrier started the Lucknow chapter of The Poetry Club in 2016, when he was pursuing a doctorate in medicine

Dr Siddharth Warrier آغاز لکنو فصل از شعر باشگاه در سال 2016 زمانی که او به تحصیل در دوره دکترا در پزشکی

به عنوان مانیتور با یک 22 ساله زن بیمار تخت wailed Dr Aheed خان را وادار به عجله خارج از کار ، به شدت anaemic او از دست داده بود تعداد زیادی از خون. “خانواده خود را از حدود 30 منتظر بود خارج مشتاق به یادگیری کودک جنسیت. ما منتظر به افشای این اطلاعات پس از تولد کودک. به زودی پس از تحویل بیمار است و نیاز به امضای یک سند اعلام کرد او تا به حال دیده می شود او تازه متولد شده زنده است. زمانی که ما اعلام شد فرزند دختر همه پراکنده می گوید:” رزیدنت اطفال به عنوان او به یاد بعد از 2015 که او به دنبال یک مدرک MBBS در گورو Teg بهادر بیمارستان در دهلی نو. “او نیاز به خون و در یک بیمارستان دولتی و یک واحد باید با توجه به واحد دیگر. بنابراین تنها امید ما بود به نوبه خود به خانواده بیمار. آن را نگران کننده برای یک دکتر جوان را که او تا به حال مانده است به مبارزه برای زندگی خود را.” او نوشت:

من از خواب بیدار شدم به آسمان روشن و واضح تر جاده ها.
سکوت انهدام بر روی دالان
آبی و لباس سفید.
مانند برخی از سرباز قدیمی,
من جلو حرکت;
و به عنوان من آج
به قعر ساختمان
هیچ مرد زمین
که در آن بخش های قدیمی,
شکستن و سقوط
و بیماری غرفه.
~
آن را در اطراف این زمان است که دکتر خان در زمان به شعر و به هر دو درمان و التیام. او صرف ساعت ها پشت در خانه اش در شرق دهلی نوشتن آیه از تراژدی. “من دیده ام در بیماران در حال مرگ پس از انتظار برای یک تخت ICU برخی از مرگ در ICU به دلیل این بود آلوده و برخی دیگر به دلیل عدم وجود امکانات مناسب. کل تجربه [یک دکتر] ناخوشایند است و آن شعر که به من کمک کرد تا زخم التیام یابد. پس از نوشتن به طور منظم اشعار من بالغ شده اند, من فکر می کنم می گوید:” 26 ساله که کتاب خونریزی: گلچین—مجموعه ای از 50 اشعار—منتشر شده در سال گذشته است.

Dr Aheed Khan published his first book, Bleed: An Anthology, in 2019
Dr Aheed خان چاپ اول کتاب خونریزی: گلچین در سال 2019

شعر برای برخی از پزشکان است که یک راه برای آغوش بیمارستان روبرو می شوند و فرار از آن. وجود یک سنت غنی از پزشک-شاعران از جمله John Keats Oliver Wendell Holmes Sr. ویلیام کارلوس ویلیامز و رافائل کمپو. در یک نامه به یک دوست, روسی نویسنده آنتون چخوف که صرف هفت سال کار در یک سل sanitarium در اواخر دهه 1800 توصیف دوگانه خود-حرفه ای در صورت زیر است:

پزشکی که من را حلال و ادبیات معشوقه من.
زمانی که من تغذیه با من شب را با دیگری است.
هر چند آن نامنظم است, آن است که کمتر خسته کننده این راه هیچ یک از آنها را از دست می دهد هر چیزی را از طریق من خیانت.
~
بر اساس بمبئی-متخصص مغز و اعصاب Dr Siddharth Warrier, 31, شده است, نوشتن شعر برای 10 سال. این بریولی مقیم که در Enid Blyton احساس آزاد زمانی که او قرار می دهد مجموعه ای از افکار است. “من شش هنگامی که مادر من کشف چند از اشعار من. در روز آنها اکثرا مشاهده—در مورد چمن و باران. اما پس از ورود به رشته پزشکی, نوشته های من تبدیل شده است و در مورد مردم دیدار من و چیزهایی که من در این بخش است.”

در سال 2013 زمانی که دکتر Warrier بود به دنبال یک مدرک MD او پیوست شعر باشگاه, Mumbai. این بود که کلام صحنه تا به حال فقط birthed. “من نوشتن بهبود یافته و بازخورد کمک کرده است.” در اطراف 2015, زمانی که او آماده بود برای ترک پارل را KEM بیمارستان او شاهد نگران کننده قسمت که با او باقی ماند. “من می دانستم که یک مرد که تا به حال شده است در یک ماراتون تمام زندگی او ناگهان مبتلا به بیماری پارکینسون. مشاهده وضعیت او رو به زوال هر روز من متوجه شدم که چگونه از آن تاسف است که در حالی که ذهن خود را با این نسخهها کار خوب بدن خود را حاضر به حرکت می کند. برای کسی که تا به حال شده است از لحاظ جسمی فعال تمام زندگی خود باید آن را ویرانگر بوده است. من یک شعر نوشتم.”

Dr Dipak Kharate has a YouTube channel where he posts videos of himself reciting poetry
Dr Dipak Kharate دارای یک کانال یوتیوب که در آن او پست ویدئوها از خود قرائت شعر

برای Dr Dipak Kharate, 25 افسر پزشکی در اعطای کالج پزشکی در بمبئی دیدن یک بیمار جوان لغزش دور بیش از حد به زودی استناد شور و شوق برای شعر. “سه سال پیش من در سال آخر MBBS در ناگپور را ایندیرا گاندی دولت کالج پزشکی. من به یاد داشته باشید یک تماس از یک دوست گفت خواهر خود را ملاقات کرده بود با یک حادثه و آورده شده به بیمارستان. او از من خواست به دنبال او پس دادم. اما هیچ کس تا به حال هر رکورد از ورود او به اتاق اورژانس.” یکی به او گفت که او گرفته شده بود به سردخانه. “اما من تا به حال به مطمئن شوید که به عنوان پدر و مادر او به زودی می رسند. هنگامی که آن تایید شد که او در گذشته بود, من تا به حال برای پیدا کردن یک راه را به او بگویم ، آن شب من نوشت: آنچه که من احساس آن را تبدیل به یک شعر” Dr Kharate سهام.

به زودی وجود خواهد آمد زمان
زمانی که این بیش از حد گذرانده اند;
ما می دانیم که این به عنوان یک تراژدی
و تراژدی تاریخ و زمان آخرین نیست.
سپس اجازه دهید ما را انتخاب کنید به ترک پشت
دیگر تراژدی از ما گذشته.
~
این کلمات آمد به دکتر Warrier در هفته اول ماه مارس این سال است. هند وضعیتی وخیم در پی خشونت های پس از تظاهرات در برابر NRC و کا. و یکی دیگر از تراژدی ملت—Coronavirus شیوع. “ما تا به حال نه به طور کامل بهبود از رحم,,,, شورش, و ما در حال حاضر به یک جنگ جدید را برای مبارزه با. این بار اما همه این بود که در این با هم. Coronavirus نیست آلوده تنها فقیر یا غنی پرهیزگاران یا بیخدا. اگر هر چیزی, این ویروس به ایالات متحده و شعر من با عنوان تهدید و صحبت از این است.”

Dr Warrier, که با این نسخهها کار در Wockhardt بیمارستان در میرا جاده و دکتر Aheed که ارسال شده است در حداکثر بیمارستان در دهلی نو می گویند آنها هنوز به در تماس با یک بیمار که دارای آزمایش مثبت برای COVID-19. Dr Aheed می گوید: “دو مورد مشکوک به هر دو یک سال بچه ها به من آمد. خوشبختانه آنها آزمایش منفی است. به عنوان یک paediatrician من یاد گرفته ام که بچه ها بیشتر در معرض ابتلا به بیماری های عفونی. اما این ویروس خاص بوده و مهربانتر به آنها. که راه من می خواهم به نگاهی به آن.”

پس این سر و صدا quietens پایین
و حل و فصل با گرد و غبار;
بیایید آرامش ما ترس و
دیدن فراتر از
وحشت و نفرت و سر و صدا;
و می دانم این است که همه ما
و همه ما با ما است.

گرفتن در آخرین بمبئی, اخبار جنایت, اخبارامور جاری و همچنین یک راهنمای کامل در بمبئی از مواد غذایی برای همه چیز برای انجام و حوادث در سراسر شهر در اینجا. همچنین دانلود جدید mid-day اندروید و iOS نرم افزار برای دریافت آخرین به روز رسانی


ثبت نام برای همه آخرین اخبار, گالری بالا و روند ویدئوها از Mid-day.com

اشتراک

این وب سایت با استفاده از کوکی ها و یا فن آوری های مشابه به منظور افزایش تجربه مرور خود را و ارائه توصیه های شخصی ، با ادامه استفاده از وب سایت ما, شما توافق می کنید به سیاست حفظ حریم خصوصی و سیاست کوکی. OK

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de