دیگر داستان

دیگر داستان – سبک زندگی

به روز شده: Mar 08, 2020, 08:44 IST | جین Borges | بمبئی

دو روزنامه نگار که در یک سال-مدت سفر به کرانههای از زیر ‘مبلغ’ گزارش های خبری, کشف حقایق تلخ در یک کتاب جدید.

Sanauallah at his home in Sarawaha. Pics /Raul Irani

Sanauallah در خانه اش در Sarawaha. عکس /رائول Irani

سرخوردگی صدمه دیده می تواند مانند یک گلوله. دهلی نو-روزنامه نگار بر اساس Mihir Srivastava فقط می دانید که بهتر است. پس از سال ها بودن در خدمت به آنچه که او فکر در دستور کار محور, اخبار سازمان های, که batted تنها برای برخی استقرار Srivastava دیدم امید کمی برای خود و یا برادری خود را. “من احساس میکنم که ما [رسانه ها] بودند تبدیل شدن تبليغاتي” او سهام بیش از یک مصاحبه تلفنی. به جای غرق در فریاد, Srivastava تصمیم به channelise آن را به چیزی بیشتر سازنده: سفر.

برای بیش از یک سال او و عکاس خبری رائول Irani مجموعه ای از هر آخر هفته از دهلی نو به کرانههای اوتار پرادش. در نقشه خود بودند مقصد بود که در چشم های سیاسی و رسانه های طوفان. کیرنا مثلا. کوچک و خاکی مسلمان تحت سلطه شهر در شمالی منطقه در غرب اوتار پرادش بود گفت: به تجربه خروج دسته جمعی از خانواده هندو. دلیل: تهدید و اخاذی توسط عناصر جنایی از یک خاص جامعه است. نیز وجود دارد Sarawaha یک روستا در مرتا بود که در مرکز عشق جهاد جنجال—18-سال-پیر هندو معلم Shallu Tyagi گفته شده است گفته ربوده و gangraped و مجبور به ازدواج با یک مسلمان مرد کليم.

جدید خود را غیر داستانی, Love جهادی: یک روشنفکر سفر به قلب غرب, Uttar Pradesh (Westland کتاب) یک نتیجه از این سفر آخر هفته تلاش برای کشف حقیقت در پشت این داستان است که در رسانه ها. “هنگام بازدید از این مکان ها من ایدئولوژی تکیه بر غرایز من. من نمی انجام هر گونه سیاسی چمدان و من باز به اشتباه بودن می گوید:” Srivastava.

این کتاب بخشی از سفرنامه و بخشی از تحقیقات باز می شود با داستان Shallu. زمانی که این حادثه اولین شکست در سال 2014 آن را به حال خلق یک داد و بیداد در سراسر کشور است. Shallu نماد عشق جهاد و خانواده خود را با کمک از محلی Hindutva تیپ به آن را دیدم که او ادعا ربایان و تجاوزگران زندانی بودند. اما Shallu در ادامه برای نشان دادن قدرت های بزرگ و اعتراف به پلیس که او در عشق با کليم یک معامله گر در تمام طول. او ملاقات کرده بود او را در یک مدرسه که در آن او به تدریس شد و تا به حال تبدیل به اسلام و ازدواج او بدون هر گونه فشار. Shallu همچنین گفت که او شکنجه شده توسط خانواده او به دادن نادرست شکایت.

Raul Irani and Mihir Srivastavaرائول ایرانی و Mihir Srivastava

2017, زمانی که Srivastava و رائول بازدید از شهر گرد و غبار در حال حاضر حل و فصل بیش از این مورد است. Shallu بود در حال حاضر با خوشحالی به کليم. وجود دارد اما چند قربانیان مانند Sanauallah یک باغ کشاورز بود که مارک به عنوان متفکر. او همراه با همسرش ساخته شد شرکت متهم در gangrape مورد. این موضوع هنوز در دادگاه هنگامی که Srivastava ملاقات Sanauallah یک پدر شش فرزند در حال حاضر در تلاش برای آوردن زندگی خود را به منظور. “او یک قربانی از رسانه ها محاکمه می گوید:” Srivastava, و اضافه کرد که کاملا وجود دارد هیچ مدرکی به نقطه به نقش خود در این مورد. در واقع اولین بار او را ملاقات کليم بود در داخل زندان است. “من فکر می کنم [آنچه رفت را اشتباه برای او] بود که او درگیر در سیاست های محلی. او به حمایت از انتخاب یک مسلمان به عنوان sarpanch در panchayat. برای اضافه کردن به که او نیز آوازی در مورد همه چیز. هنگامی که وجود دارد این است که چنین اطلاعاتی بزرگ کسری [در مورد عشق جهاد مورد] شما شروع fantasising.” Sanauallah او می گوید: شد هدف از این جمعی هندو ،

یکی دیگر از مهم قطعه ای از این پازل بود چابک و رادیکال Chena Devi نام مستعار Yati Maa Chetnanad Saraswati های درسی مبتنی بر ساز و برگ Akhand هندوستان مورچا. او ادعا کمک “نجات” Shallu از ازدواج کليم. در این کتاب Chetna می گوید روزنامه نگاران که او راضی است که “هندوها شکست شده اند قادر به القای ترس و وحشت در میان مسلمانان”. او ترس است که مسلمانان سریع ضرب و که آنها را به زودی تعداد هندوها ساخت دومی پناهندگان در کشور خود را دارند. “اگر من تا به حال نه او من را اخراج او به عنوان احمقانه می گوید:” Srivastava. “اما من به او احترام می گذاریم. نه برای او views اما برای او شور و شوق در زیر نمایش. به عنوان یک لیبرال من احساس می کنم ما به عنوان یک جامعه باید فضا را برای همه نوع از نمایش صرف نظر از اینکه ما به توافق برسند یا نه. و لحظه ای شما را به [مردم مانند] او صدای شما آزادی خود را از بخار. آن زمانی که این جنبش در زیر زمین که تبدیل شدن آنها خطرناک است,” او می گوید. بازدیدکننده داشته است خود را به Darul شود, دئوبند و حتی Maan Mandir Sewa Sansthan آشرام—یک صفحه اصلی است که سرمایه گذاری در حفاظت و مراقبت از بیش از 50 ، 000 گاو—به آنها کمک کرد چالش بسیاری از مفاهیم از پیش درک.

کل ایده این کتاب می گوید: پژو بود به نشستن و گوش دادن به مردم بدون هر گونه قضاوت. “گوش دادن به عنوان یک مهارت از بین رفته است. ما تنها گوش دادن به چیزهایی است که ما به توافق برسند.”

او با این حال آگاه باشید که مقالات ممکن است در سراسر آمده به عنوان حساس بودن نسبت به یک جامعه است. “من فکر می کنم Hindutva هواداران می خواهم که یک نقطه اگر آنها احساس من بودن بیش دلسوز به علت اقلیت. روزنامه نگاری در برخی از نقطه در زمان است به یک صدای ضعیف است. افرادی که قدرتمند هستند لازم نیست رسانه ها به بیرون ریختن احساسات خود را. ما باید به صدای مردم که در جایی پنهان هستند و توهین گوشه و قرار دادن در یک وضعیت که رقت بار است.”

گرفتن در آخرین بمبئی, اخبار جنایت, اخبارامور جاری و همچنین یک راهنمای کامل در بمبئی از مواد غذایی برای همه چیز برای انجام و حوادث در سراسر شهر در اینجا. همچنین دانلود جدید mid-day اندروید و iOS نرم افزار برای دریافت آخرین به روز رسانی


ثبت نام برای همه آخرین اخبار, گالری بالا و روند ویدئوها از Mid-day.com

اشتراک

داستان بعدی

این وب سایت با استفاده از کوکی ها و یا فن آوری های مشابه به منظور افزایش تجربه مرور خود را و ارائه توصیه های شخصی ، با ادامه استفاده از وب سایت ما, شما توافق می کنید به سیاست حفظ حریم خصوصی و سیاست کوکی. OK

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de