غیر انتفاعی است که محافظت از حقوق عاشقان

غیر انتفاعی است که محافظت از حقوق عاشقان – شیوه زندگی

به روز رسانی: 28 ژوئن 2020, 08:04 IST | Prutha Bhosle | بمبئی

یک هفته دور از جشن سالگرد 10 بنیانگذار یک گروه محافظت می کند که عشق در برابر چسبناک مخالفان به نظر می رسد در سفر غیر معمول

Sachdev is the founder of the NGO. PIC/AFP

Rt بنیانگذار سازمان غیر دولتی. عکس/AFP

“جنگل دوست داشتنی هستند تاریک و عمیق است. اما من به وعده نگه دارید. و مایل به رفتن من قبل از خواب. و مایل به رفتن من قبل از خواب” Sanjoy Rt روایت از مورد علاقه خود را در شعر مورخ 1923 توسط رابرت فراست. خطوط می گوید Sachdev, 61, از Stopping by Woods on a Snowy Evening, پایه عشق کماندوهای گروه او در سال 2010. “من و داوطلبان باید قول داد برای بقیه روز ملی ما خط تلفن شماره زنگ متوقف می شود. تا آن زمان ما ادامه خواهد داد برای نجات star-crossed عاشقان در سراسر هند است.”

Rt است که رئیس یک گروه با یک ماموریت منحصر به فرد—برای کمک به زوج ها رو به مقاومت کمک به آنها در مبارزه با آزار و اذیت پناه و ارائه آنها را با کمک های حقوقی. در حالی که در او مادری دایی Babusing Chauhan دستور, Rt کامل شد-زمان روزنامه نگار کار او را با چالش های اجتماعی مردم دست و پنجه نرم و در بیشتر موارد از او و دوستان او کمک کرده بود زوج رو مقاومت از خانواده است. اما در ژوئیه 3, 2010, Rt و دوست خود را Sonu رنگی نامیده می شد توسط یک مرد که ادعا کرد پسر او بود به دروغ متهم به تجاوز به عنف. یک سند بررسی نشان داد این بیانیه به پلیس که به تایید رابطه رضایت طرفین بود. “آنها می خواستند به ازدواج کند اما پدر دختر در حال دروغ دخیل پسر. ما کمک به او را به قید وثیقه. امروز زن و شوهر با خوشحالی ازدواج با بچه ها” Rt به یاد می آورد.

چهار روز بعد این گروه تشکیل شد و آنها تصمیم به شروع یک ملی تلفنی با شماره. عمیق نشسته مردسالاری و تبعیض طبقه بدان معنی است که مورد آزار و اذیت جنسی شروع به دعوت از یک روز. برخی دریافت کرده بود تهدید دیگران می خواست به فرار کردن با معشوق چند نفر دیگر به دنبال کمک های حقوقی.

در سال 2012 در دهلی نو مبتنی بر ساز و برگ طعم ملی زمانی شهرت Aamir Khan تصمیم به ویژگی های آنها را در تلویزیون خود را نشان می دهد Satyamev Jayate. “ما محبوبیت شات و ما شروع به دریافت تماس های از همه جا,” او می گوید: به تدریج در حال گسترش کار خود را به 15 متحده—تامیل نادو, Andhra Pradesh, Telangana, Karnataka, Maharashtra, آسام, Meghalaya, Jammu and Kashmir, Punjab, هاریانا راجستان اوتار پرادش Madhya Pradesh و بیهار.

ده سال پس از آنها راه اندازی آنها می گویند که نزدیک به یک لاخ داوطلبان و بیش از 500 موقت مراکز که در آن زوج ها می تواند به طور موقت پناه. اما از آن شده است یک سفر رایگان از درد است. Rt صحبت از مرگ عبد Hakim, 29, که همراه با Mehwish, 25, حال فرار از Adoli یک روستا در بالا را بلندشهر منطقه. اولین دختر متولد شده در Rt را در دهلی پناهگاه. با وجود هشدارهای حکیم تصمیم به بازگشت به روستای خود را از او دلتنگ و به ضرب گلوله کشته شد مرده است. گاه به گاه کارگر متعلق به یک فقیر فقیر, خانواده, در حالی که Mehwish بود از Jhojha جامعه است. “وزیر امور خارجه در امور خانه RPN سینگ خواستار یک پروب و تلقی این حادثه به عنوان افتخار کشتن. اما تا پلیس رد زاویه. برخی از متهم دستگیر شدند, برخی از رفت و معاف از مالیات. ما از دست Hakim اما همسر و دختران تحت مراقبت ما است,” Rt سهام.

Young girls, who left their homes to marry against family consent, with Sanjoy Sachdev at a shelter in Delhi; (top) Sachdev is the founder of the NGO. PIC/AFP
دختران جوان که با ترک خانه های خود را به ازدواج در برابر خانواده رضایت با Sanjoy Rt در یک پناهگاه در دهلی نو

قانون نیست همیشه به نفع خود او با ابراز تاسف. آن را تنها در سال 2015 که Rt می گوید اولین شاه ثبت شد که در آن افتخار کشتار شده در پرونده. این در راجستان بهرتپور. Pratibha Gujjar, 22, بود, بنا به گزارش برق در خانه پدر و مادرش. شوهرش Devasheesh مینا, 23 متهم او و خانواده او را به قتل پس از آنها یافت می شود که این دو تا به حال مخفیانه ازدواج در دهلی دادگاه که همان سال است. قبل از قتل Gujjar خواسته بود شوهرش به دنبال کمک از عشق کماندوهای. “ما موفق به گرفتن شاه ثبت نام شده می گوید:” افتخار Rt که اضافه می کند که مطبوعات بین المللی آغاز شده است خود باعث. در واقع سوئدی با نام تجاری مد Björn Borg, راه اندازی کمپین, سایت Unitethelovers.com بالا بردن بودجه کافی برای منابع برای ارائه 52,000 ساعت از پناهگاه برای زوج در اجرا . عکاس حداکثر Pinckers ویژه کماندوهای عشق و فرار زوج در خود کتاب را هم بخوان مانند قطرات باران و یا ترک من تشنه. این کتاب برنده عکاسی موزه بشریت عطا کند. فیلمساز بریتانیایی میریام Lyons فیلم برداری سازمان کار و بیش از پنج سال است. در سال 2016 او آماده بود تا با 52 دقیقه ای مستند با عنوان عشق کماندوها و گفت: او در تحسین از کار خود را.

اما این گروه به روزهای اوج به طول انجامید تا ژانویه 2019. Rt را بازداشت غیر منتظره که ماه ساخته پلیس دهلی بپرسید آیا او تقلب ؟ “من دستگیر شد و به صورت محدود یک زن و شوهر و اخاذی پول از آنها است. آن نادرست بود. زن و شوهر بنا به گزارش رفت و به دهلی کمیسیون برای زنان (DCW) و ثبت یک شاه در برابر من. اما من مطمئن هستم که آنها تا به حال هیچ چیزی برای انجام با این. این یک توطئه بزرگتر در برابر این گروه است. ما به طور منظم دریافت تهدید اما این یک شکست بزرگ است.” جالب Rt استدلال های DCW برای ارسال مضطرب زوج به گروه خود را برای کمک به. “من مطمئن هستم من می شود بی گناه است. صدها نفر از زوج های ما کمک کرد و جلو آمد به ارائه اظهارات خود و حمایت خود را در دادگاه. این است پاداش من.”

Rt روشن است که این گروه را فراهم می کند, ارتباط جنسی, یک بام و پرداخت برای مواد غذایی خود را و صورتحساب برق. آنها انتظار نمی رود برای تامین مالی ثبت ازدواج و کمک های قانونی اما آنها را استثنا برای محروم. “با وجود این حادثه تاسف ما هنوز هم تلفن زنگ میزند. مردم بر این باورند که در ما است.”

به عنوان عشق کماندوهای کامل 10 سال در جولای 7, Rt معتقد است وجود یک “عشق انقلاب” که فقط گرفتن آغاز شده در کشور است. “هنگامی که این آتشفشان منفجر بسیاری از [مخالفان] در حال رفتن به از بین برود. عشق یک محصول طبیعت است. هیچ کس حق انکار زوج های جوان این احساسات است.”

قتل های ناموسی در هند

یک افتخار یا شرم قتل است, قتل عضو یک خانواده به دلیل عاملان’ باور است که قربانی آورده شرم یا بی احترامی بر خانواده است. در سال 2015 ملی جرم و جنایت سوابق دفتر (NCRB) داده ها نشان می دهد 251 ناموسی گزارش شده در هند. اما فعالان در نظر گرفتن این عدد به توان دست کم گرفت با توجه به گزارشدهی نادرست از کشتار عمومی تحت قتل. با توجه به بررسی های انجام شده توسط AIDWA بیش از 30 درصد از کل قتل های ناموسی در این کشور را در غرب, Uttar Pradesh. وجود دارد هیچ قانون جداگانه در هند برای قتل های ناموسی. اما در ماه اوت 2019 در راجستان مجمع تصویب راجستان منع از تداخل با آزادی ازدواج اتحاد به نام افتخار و سنت لایحه 2019 ساخت آن برای اولین بار دولت به ویژه قانون برای جرم و جنایت. در حال حاضر جرایم—از جمله اما نه محدود به قتل با انگیزه ناموسی غیر bailable تخلفات در دولت مجازات مرگ و یا حبس ابد و می تواند جذب جریمه تا R5 لاخ.

گرفتن در آخرین بمبئی, اخبار جنایت, اخبارامور جاری و یک راهنمای کامل از مواد غذایی برای همه چیز برای انجام و حوادث در سراسر بمبئی. همچنین دانلود جدید mid-day اندروید و iOS نرم افزار برای دریافت آخرین به روز رسانی.

اواسط روز است که در حال حاضر در تلگرام. اینجا را کلیک کنید برای پیوستن به کانال ما (@middayinfomedialtd) و اقامت به روز شده با آخرین اخبار


ثبت نام برای همه آخرین اخبار, گالری بالا و روند ویدئوها از Mid-day.com

اشتراک

این وب سایت با استفاده از کوکی ها و یا فن آوری های مشابه به منظور افزایش تجربه مرور خود را و ارائه توصیه های شخصی ، با ادامه استفاده از وب سایت ما, شما توافق می کنید به سیاست حفظ حریم خصوصی و سیاست کوکی. OK

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de