نان خوبی

قرص احسان – شیوه زندگی

به روز شده: Jul 26, 2020, 07:54 IST | جین Borges | بمبئی

حتی قبل از پخت خمیر ترش شد یک بیماری همه گیر در روند دهلی مواد غذایی مبتنی بر وبلاگ نویس برنده شد و توجه او را سالم و بی خطر بدون خمیر نان و شیرینی

Anita Tikoo during a sourdough baking workshop

آنیتا Tikoo در طول یک خمیر ترش پخت کارگاه

در سال 2010 زمانی که دهلی نو-بر اساس مواد غذایی, وبلاگ نویس, آنیتا Tikoo برای اولین بار به اشتراک گذاشته عطریست با خمیر ترش پخت در وبلاگ خود, او بخش نظرات که در غیر این صورت بود هولناک با بازخورد دیدم صفر فعالیت است. Tikoo به یاد بودن خوشحال. به طوری که در کنار او غذا پست او گفت: چگونه او را خوانندگان به حال نشان داده نشده کنجکاوی برای خمیر ترش. “هنوز بسیاری از مردم به پخت نان در آن زمان. یکی از دلایل بود و در دسترس نبودن قابل اعتماد مخمر در هند. آنچه ما استفاده می شود برای دریافت شد و درشت دانه با مخمر بسیار کوتاه عمر. آن را نمی توانست heaved آه چه رسد به منظور بالا بردن یک قرص نان” او می گوید. بی حرکت در پاسخ به فقرا او soldiered ، “من می خواستم به آن را به سطح بعدی اما در آن زمان وجود ندارد بسیاری از منابع به راحتی در دسترس [موضوع]. این خمیر ترش پست در وبلاگ من نیز نمی استخراج مقدار پاسخ و پس از حدود یک سال از پخت قرص و وافل اول من بی نام خمیر ترش استارت به پایان رسید و زندگی خود را در یک دسته آخر از پنکیک,” او به یاد می آورد.

ده سال Tikoo مترادف شده با خمیر ترش پخت. و او Instagram رسیدگی @a_madteaparty اثبات جامعه از مردم او را با نان.

Discards from the sourdough starter can also be used to prepare crackers, waffles, pancakes, biscuits, cakes and cheelas
دور از خمیر ترش استارت نیز می تواند مورد استفاده قرار گیرد برای تهیه بیسکویت, ویفر, پن کیک, بیسکویت, کیک و cheelas

به طور منظم نان که در دسترس هستند در بازار تجاری استفاده از مخمر که متشکل از یک سویه مخمر که کمک می کند تا با ور آمدن سریع اجازه می دهد که خمیر به افزایش در عرض چند ساعت. “اما با سرعت اجزای نمی توانید زمان به تخمیر و شکستن به عنوان آنها را در تخمیر با استفاده از تنها طبیعی مخمر وحشی. تجاری نان دارای قابلیت هضم ضعیف است که چرا باید غنی شده با مواد مغذی و طعم دهنده های مصنوعی. به شما نرم و مغز آن متکی به اضافه شکر و تثبیت کننده های مواد غذایی و مواد شیمیایی دیگر می گوید:” Tikoo. خمیر ترش نان از سوی دیگر استفاده از خمیر ترش استارت که متکی بر وحشی مخمر و باکتری ها برای تخمیر خمیر. “این یک روند آهسته تر. به عنوان میکروارگانیسم شکستن نشاسته و قند در خمیر آنها ایجاد ترکیبات جدید با پیچیده تر طعم.” هر چند نان آسان است—همه شما نیاز دارید این است که آرد و آب و نمک—اجازه تخمیر به طور طبیعی به این معنی است که این روند را نمی توان با عجله. “سریعترین شما می توانید یک قرص نان [از مخلوط کردن خمیر برای پخت نان] است 12 ساعت. من معمولا به مدت یک شب در یخچال تاخیر به ساخت عطر و طعم اضافی که به معنی 24 ساعت از آرد به نان می گوید:” Tikoo است که وبلاگ نویسی برای 13 سال است.

Tikoo دوم سفر با خمیر ترش, پخت آغاز شد و در سال 2016. یک بازدید/استاد کمکی در دانشکده شهرسازی و معماری (SPA), دهلی نو, در این زمان او شروع به احساس “disenchanted با آموزش و یادگیری سناریو”. “من آن را با بهره گیری چون دانش نیست, علاقه مند به یادگیری; آنها فقط می خواستم یک درجه است. آموزش دانش آموزان فارغ التحصیل شد و دیگر به چالش کشیدن و یا به عنوان پاداش به عنوان آن را به حال یک بار شده است. بنابراین من شروع به گرفتن کارگاه های آخر هفته.”

Anita Tikoo
آنیتا Tikoo

در جایی در اطراف همان زمان یک دوست روزنامه نگار که تا به حال نقل مکان کرد و در بازگشت به انگلستان در مورد او استارتر خمیر ترش و یک عکس از آن است. “من در زمان که تصویر در خوراک من به عنوان یک نشانه برای بازگشت به خمیر ترش. من هرگز به عقب نگاه کرد پس” او سهام. در آن Tikoo شد و در حال حاضر آموزش مخمر مبتنی بر نان در کارگاه های آموزشی. “اما من در زمان من برای معرفی نان خمیر ترش. من تا به حال برای اولین آموزش خودم. بنابراین من نگه داشته تمرین ساخت همان قرص نان و بیش از بیش در هفته بعد از هفته برای بیش از یک سال است.”

غذا وبلاگ نویس شده است انجام منظم خمیر ترش کارگاه های آموزشی برای خبازان برای حدود یک سال است. جلسات منتقل شده اند حاضر از شیوع کروناویروس. عشق او را برای خمیر ترش نان به نقطه ای رسیده که در آن او می تواند غذا خوردن هر نوع دیگر از نان, و دلیل خوب است. “خمیر ترش نان خوشمزه تر و قابل هضم تر است. آن را نمی کند, علت نفخ است که بسیاری از مردم تجربه در خوردن تجاری نان. آن را مغذی تر است چون آهسته تخمیر باعث می شود مواد مغذی موجود در یک فرم است که به راحتی جذب شده توسط بدن ما است. آن است که قند خون پایین, مواد غذایی می کند و باعث می شود قند خون به سنبله,” او می گوید. نه به ذکر است آن را خوشمزه است. “شما می توانید هر گونه استفاده از آرد [برای پخت خمیر ترش نان] و یا مخلوطی از جمله ragi و جو. من معمولا در پخت با گرايش نان آرد. من کاملا تنبل بیکر که راه من ترجیح می دهم با استفاده از مواد تشکیل دهنده است که من فقط می تواند گام به گام و خرید از من دوستانه محله بقال می گوید:” Tikoo.

برای کسانی که شروع کردن با خمیر ترش او توصیه می کند برای محدود کردن مصرف غلات سبوس دار به 20-30 درصد از مجموع آرد با بقیه حال میده برای دریافت قرص است که تعادل تغذیه با نور میله های اهنی. “من به مردم بگویید نه به احساس گناه در مورد میده چرا که در پایان روز شما با جایگزین کردن چیزی است که پر از مواد شیمیایی و مواد نگهدارنده با چیزی است که شما خودتان ساخته شده با استفاده از حداقل پردازش مواد. افتخار قرص نان خود را.” او می افزاید: “در طول زمان و با تمرین شما می توانید افزایش غلات درصد از قرص نان خود را به 50 درصد یا بالاتر است. شما حتی می توانید پخت 100 درصد گندم نان فقط می دانیم که از آن خواهد شد چگال تر از آنچه شما استفاده می شود.”

Tikoo می گوید که افزایش مقدار زیادی از غلات سبوس دار در نان به تدریج اجازه خواهد داد که شما را به انتقال از غیر طبیعی نرم و نان که یکی است, استفاده, به, سالم تر و طعم دار یکی است. “اگر شما به طور ناگهانی جایگزین فوق العاده مناقصه, نرم, قرص با یک متراکم قرص نان از آن دشوار خواهد بود به سوئیچ. همانطور که شما ماهر تر و توسعه خود را بیکر دست شما خواهد دست آوردن فندک قرص با وجود کاهش و یا به طور کامل از بین بردن استفاده از آرد تصفیه شده.” دور از خمیر ترش استارت نیز می تواند مورد استفاده قرار گیرد برای تهیه بیسکویت, ویفر, پن کیک, بیسکویت, کیک و cheelas.

او اذعان می کند که پست مستند او شروع به گرفتن بیشتر enquires برای کارگاه های آموزشی. حتی جهان شده است وجود دارد علاقه در آن به خصوص با سوپر مارکت ها در حال اجرا از نان تازه و مخمر سهام. کسب و کار, مجله, فوربس گزارش چگونگی ساخت خمیر ترش شروع از ابتدا ” جدید شد Instagram تفریح و سرگرمی در بیماری همه گیر. در حال حاضر نزدیک به چهار لاخ پست اختصاص داده شده به خمیر ترش نان در, عکس های برنامه. “من فکر می کنم ما داده شده است یک فرصت به فکر همه چیز در اطراف ما از جمله آنچه ما انجام می دهند به محیط زیست در پیگیری ظاهرا زندگی بهتر. آنچه که در اطراف ما اتفاق می افتند که یک نتیجه مستقیم از ما چگونه غذا خوردن و نحوه تعامل ما با محیط زیست است و شاید ما را قابل تامل و سخت و بحرانی نگاهی به آنچه که ما در حال قرار دادن ما در صفحات” Tikoo.

برای جزئیات کارگاه ایمیل [email protected]

ساخت خمیر ترش شروع از ابتدا

Sourdough breads, says Tikoo, are tastier, more digestible, and nutritious because the slow fermentation makes nutrients available in a form that is more readily absorbed by our body. Pics courtesy/Anita Tikoo
خمیر ترش نان می گوید Tikoo هستند خوشمزه تر قابل هضم و مغذی به دلیل آهسته تخمیر باعث می شود مواد مغذی موجود در یک فرم است که به آسانی جذب شده توسط بدن ما است. عکس حسن نیت ارائه میدهد/آنیتا Tikoo

مواد تشکیل دهنده
500-750 میلی لیتر ظرفیت گسترده ای دهان ظرف شیشه ای با درب
آرد گندم کامل (عطا)
آب فیلتر شده
یک قاشق چایخوری از gud (jaggery) ترجیحا ارگانیک (اختیاری)
یک فنجان برای اندازه گیری آرد
یک قاشق به مخلوط

روش
روز 1 /// صبح: 1/2 فنجان آب در یک ظرف شیشه ای. اضافه کردن شکر زرد و 1/2 فنجان عطا. آن را خوب مخلوط باید آن را مثل یک خمیر ضخیم. نزدیک درب شیشه و ترک روی کانتر آشپزخانه خود را برای 24 ساعت.

روز 2 /// خوراک استارتر: حذف (دور) نیمی از محتویات شیشه. این است که خود را دور بیندازید*. اضافه کردن در 1/4 فنجان هر یک از آب و آرد. [*شما می توانید با استفاده از دور به طبخ با مخلوط کردن آن را به یک خمیر برای rotis و یا استفاده در ماکارونی.]

روز 3 /// Watch شیشه برای فعالیت است. در روز سه, شما می توانید حباب های ناشی از تخمیر در جریان است.

صبح: خوراک استارتر.

استارت افزایش به طور پیوسته و پس از آن شروع به سقوط. سحر و جادو شروع به اتفاق می افتد. استارت افزایش می یابد به عنوان مخمر ضرب و تفکیک قند در آرد و به خارج از گازها به عنوان یک محصول.
شب: تکرار خوراک اگر شما یک مقدار زیادی از حباب. در غیر این صورت صبر کنید تا صبح.

روز 4 به بعد /// از روز 4 شما متوجه خواهد شد بسیاری از حباب و افزایش فعالیت نویسنده. همچنان طراوت خود را استارت در فواصل 12 ساعته تا استارت شروع به در 4-6 ساعت. این می تواند بین 6 تا 12 روز بسته به دمای محیط. در آب و هوای گرمتر (نه داغ) استارت ثبات خواهد شد زودتر از در آب و هوای سرد.

برای نان و دور دستور >> madteaparty.wordpress.com

Things to keep in mind

چیزهایی که به ذهن

. گندم عطا خواهد کار بهتر میده اولیه تغذیه, اما شما ممکن است استفاده از هر دو یا 50-50 ترکیبی از این دو است.

. آب و هوای گرم عجله روند. تحت شرایط گرم بهتر است آن را در یخچال استارت در طول روز و اجازه می دهد آن را به افزایش نسبتا خنک شب بعد از غذا.

. استارت خود را ممکن است نمایشگاه افزایش فعالیت در اولین یا دومین روز تنها به ظاهر مرده ، ادامه برنامه تغذیه به عنوان شرح داده شده و آن را دوباره به عنوان مطلوب مخمر و باکتری ها شروع به تکثیر در حالی که نامطلوب آنهایی که مرگ خاموش در حال اسیدی استارت.

. از دست رفته یک خوراک نمی خواهد آن را بکشند.

. هر خوراک شامل از بین بردن نیمی از ترکیب و مکمل با آرد و آب است. اگر شما آماده برای پرتاب ‘خوراکی’ مواد غذایی آماده برای تازه پخته شده صبحانه روزانه با استفاده از این مانده کمی ترش استارت.

. به عنوان خود را استارت بالغ, شما می توانید آن را با استفاده از مقادیر کوچکتر از استارتر. نسبت تعیین شده توسط چگونه سریع تخمیر می گذرد تحت غالب شرایط آب و هوایی (تابستان یا زمستان) و چه زمانی شروع خواهد شد در سمت چپ به تخمیر. محبوب ترین نسبت 1:2:2 یک قسمت استارت فرهنگ به دو بخش آرد و دو قسمت آب (با وزن). این نیز به عنوان یک 100 درصد هیدراتاسیون استارت (آرد و آب در همان نسبت). در آب و هوای گرمتر و یا اگر در سمت چپ یک شبه نسبت نیاز به تنظیم دارد. برای مثال برای یک شبه تغذیه در تابستان شما ممکن است نیاز به خوراک استارتر در یک نسبت 1:6:6. به طور معمول یک مقدار بسیار کمی از استارت 5 یا 10 gm تنها و خوراک آن مقدار مساوی از آرد و آب است.

. هنگامی که شروع به تثبیت (افزایش می یابد و در قابل پیش بینی رای) شما ممکن است انتخاب برای تغذیه آن فقط یک بار در هفته و در یخچال بین تغذیه. آن را در حال حاضر می تواند مورد استفاده برای ایجاد یک خمیر مایه به پخت نان با. در این مرحله شما می توانید تغییر دهید و آرد مخلوط برای تغذیه استارتر به عنوان در هر اولویت خود را.

. شما همچنین می توانید ایجاد چندین غذای مختلف با طعم پروفیل با استفاده از آرد مخلوط اما دست برداشتن از تعویض عقب و جلو. هنگامی که تاسیس آن است یک ایده خوب برای خوراک خود را استارت همان آرد مخلوط.

گرفتن در آخرین بمبئی, اخبار جنایت, اخبارامور جاری و یک راهنمای کامل از مواد غذایی برای همه چیز برای انجام و حوادث در سراسر بمبئی. همچنین دانلود جدید mid-day اندروید و iOS نرم افزار برای دریافت آخرین به روز رسانی.

اواسط روز است که در حال حاضر در تلگرام. اینجا را کلیک کنید برای پیوستن به کانال ما (@middayinfomedialtd) و اقامت به روز شده با آخرین اخبار


ثبت نام برای همه آخرین اخبار, گالری بالا و روند ویدئوها از Mid-day.com

اشتراک

loading image

این وب سایت با استفاده از کوکی ها و یا فن آوری های مشابه به منظور افزایش تجربه مرور خود را و ارائه توصیه های شخصی ، با ادامه استفاده از وب سایت ما, شما توافق می کنید به سیاست حفظ حریم خصوصی و سیاست کوکی. OK

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de