نبرد pinds

نبرد pinds – شیوه زندگی

به روز شده: May 15, 2020, 09:10 IST | Phorum دلال | بمبئی

آیا در Amritsari راولپندی یا Bambaiya سبک chole که آمد به بمبئی با پناهندگان پارتیشن باقی می ماند یک جزء اصلی غذای سبک انتخاب کنید. و برای برخی از, آن را می سازد به صورت کامل یکشنبه صبحانه

Surendra Singh Nagpal of Manjeet Puri Chole Wala at Sion Koliwada runs a shop that was set up by his father Manjeet Singh in 1964 when the family moved to Mumbai from Amritsar. Pics/Pradeep Dhivar

Surendra سینگ Nagpal از Manjeet پوری Chole Wala در بخش سیون Koliwada اجرا می شود یک فروشگاه که قرار بود توسط پدرش Manjeet Singh در سال 1964 زمانی که خانواده اش نقل مکان کرد به بمبئی از امریتسار. عکس/Pradeep Dhivar

هر یکشنبه در ساعت 10 صبح یک تیز چرخه زنگ. در میان سبزی و میوه فروشنده چرخ دستی در خارج از خانه می ایستد Sharma عمو با dabba پر از chole و kulcha (masaledaar paratha) luring مست ساکنان به پایین آمده و بخشی از خود را تازه ساخته شده, میان وعده. “Chaalis اوراق se bana raha hoon,” او می گوید او لبخند پنهان در پشت انبوه ریش سفید. او پر از نقره pudi (یکبار مصرف ظرف) با قهوه ای تیره geele chole, تاپ آن را با یک قاشق سبز ترشی آلوچه ترشی و ترشی هویج و توزیع آن را به من با دو kulcha نان. این زمانی است که مادر می شود روز چون من می خواهم به پهلو به خوشمزه خیابان به سبک Ravivaar صبحانه. شارما عمو homestyle Amritsari نسخه مورد علاقه من است. این نخود پخته شده در نوشابه را له کردن بافت.

Manjeet Puri Chole Wala

در دهلی نو chole, یک ادویه مخلوط نخود و سیب زمینی خدمت کرده است با هر kulcha یا bhatura (بزرگ سرخ شده puris). این بالاترین فروش ظرف در Haldiram رسانه در سراسر پایتخت. و آن را به خیابان اسپین-آف بیش از حد. در تقریبا در هر گوشه ای می ایستد chole فروشنده با یک دایره کشتی مس تمایل روی یک پایه به طور آهسته از مقرون به صرفه صبحانه و ناهار به مراجعان.

Nand Di Hatti in Sadar Bazaar of old Delhi sells a chole that's cooked in desi ghee
Nand دی Hatti در Sadar بازار از دهلی نو به فروش می رساند chole که پخته شده در انجمن روغن

Paresh گوپتا یک وبلاگ نویس مواد غذایی که Instagram رسیدگی @Khaata_Rahe_Mera_Dil از دهان آبیاری دلخوشیها جغجغه کردن یک لیست از بهترین مکان ها در دهلی نو به سعی کنید chole از جمله خشک پیندی نسخه در Kwality را به بسیار به کرات Sitaram دیوان چند صفحه در Pahargunj. اما او وعده داده است که یکی از بهترین شما طعم و مزه است که در Nand دی Hatti در Sadar بازار از دهلی نو است. ما بپرسید اگر او را به ما وجود دارد. “Humein toh بس bahana chahiye [ما تنها نیاز به یک بهانه ای به سر وجود دارد].”

Blogger Paresh Gupta swears by Nand di Hatti's chole puri. Pics/Nishad Alam

ما در دیدار خارج از دروازه 5 از Chandni Chowk ایستگاه مترو و راهوار بودن نسبت به Sadar بازار. نقشه های گوگل نمی تواند نگه دارید تا با snaking خطوط بسته بندی شده با خودرو, چرخه rickshaws و handcarts. از آن پس یک زن و شوهر از زمان قبل از من متوجه آن بهتر است برای پرسیدن. Sadar بازار است دهلی محبوب بازار عمده فروشی و Nand دی Hatti آنها به ما بگویید که در واقع درست پس از Khari se veng, آسیا بزرگترین بازار ادویه. بین عطسه, ما سعی می کنیم زیر این عطر برشته masalas و نقطه کوچک جمعیت تمرکز بر روی صفحات خود را.

Blogger Paresh Gupta swears by Nand di Hatti's chole puri. Pics/Nishad Alam
وبلاگ نویس Paresh Gupta سوگند توسط Nand دی Hatti را chole پوری. عکس/Nishad علم

Nand دی Hatti یک 80 ساله فروشگاه آغاز شده توسط Nandlalji. امروز دو رسانه در جای خود ایستاده و از یک اجرا توسط دو برادر است که باید تقسیم Nand دی Hatti و Nand Bhature Wale دی Hatti. ما یک صفحه از اول. آن می آید با یک bhatura پر شده با پنیر و پس از آن است که هنوز سرد ترشی ساخته شده است از تغییر و تبدیل. Ankur Makkar چهارمین نسل مالک می گوید: “Sab انجمن روغن mein اولی hai [آن همه پخته شده در روغن حیوانی]. تخصص ما aloo در chole.” سیب زمینی و chole جذب masalas برای تبدیل شدن به یک حیوانی مملو از عطر و طعم بمب. او با اشاره به ترشی فلفل سبز ما در حال نادیده گرفتن بر روی صفحه است. “Teekha nahin hai. سعی کنید karo.” این یک پانچ از روغن خردل.

At Nagpal Chole Bhature in Lajpat Nagar, the chole is a cross between Amritsari and Pindi, with a thick gravy but a milder play on the masala
در Nagpal Chole Bhature در Lajpat Nagar این chole متقابل بین Amritsari و پیندی با سس غلیظ اما خفیف تر بازی ها در این تاپیک

در Nagpal Chole Bhature در Lajpat Nagar یک فروشنده نشسته توسط اجاق سرخ کردن ترد bedmi پوری با یک پوشش داخلی از paneer. غرفه شده است که در حدود 25 سال باز می شود هر روز ساعت 7: 30 صبح و اجرا می شود از منابع توسط 3 بعد از ظهر. در اینجا chole متقابل بین Amritsari و پیندی با سس غلیظ اما خفیف تر بازی در masalas نسبت به NDH را شورتر و روستایی یکی. دیدار ما به Gianis که به شدت توصیه می شود توسط ساکنان پایتخت است فلاپ اما Kwality را chole در کننوقت جای ما رای دادن.

Nagpal Chole Bhature

در بمبئی ما را بلعید! chole و بزرگتر-از-زندگی bhatura در دریایی درایو را مرکز که در طول سال از دست داده است جذابیت آن می گویند به طور منظم با وجود یک فضای داخلی وصله پینه کردن. در تافتون ما سعی کرده ایم آن را به عنوان آشپز میلان Harding را پیش غذا, تونیک های chotey choley kulche.

در آخرین سفر به بمبئی من درخواست کرده بود Gogi سینگ از تامي را یاد Pritam دا Dhaba به همراه من در سفر به Sion Koliwada که 73 سال از اردوگاه قرار دارد که پناهندگان از پارتیشن. “در اینجا در گذشته وجود دارد استفاده می شود جامعه tandoors برای خانواده هایی که زندگی در 80 تا 100 فوت مربع خانه آمده بیرون و کوک خود را rotis و kulchas با هم. آنها وجود ندارد دیگر می گوید:” سینگ های که پنجابی غذایی بیگانه به بمبئی تا پناهندگان ساخته شده شهر خانه خود را, پخت و پز غذاهای بومی که هر کس آمد به عشق.

Manjeet Chole پوری Wala در بخش سیون Koliwada ارائه می دهد پایه صندلی در یک محوطه است. یک تیم از آشپز در حال کف زدن خمیر را بین کف دست خود را, چسباندن kulchas در امتداد دیواره تنور. به زودی این ظهور خواهد کرد بو و بخار. دیگران در حال تضعیف به روغن داغ در یک kadhai به bhaturas. صاحب Surendra SinghNagpal انسانهای ضد پر کردن صفحات با Amritsari chole قبل از عبور آنها را به یک یاور که قطره در یک توده ای از پیاز و ترشی.

درست مثل هر ظرف هند که تغییرات از منطقه ای به منطقه خانه به خانه کند بنابراین chole. “ضخیم و خشک کن نسخه بدون پیاز و سیر است که چگونه آن را ساخته شده در راولپندی. استفاده نا مشروع نسخه می آید از امریتسار. در پایان روز هر کس می یابد و می خورد نسخه آنها مانند” Nagpal می گوید: قبل از به اشتراک گذاری خودی قطعه. در حالی که تنبل آشپز به دست آوردن قهوه ای عمیق با اضافه کردن چای پیچیده در mulmul بوکس به استفاده نا مشروع معامله واقعی است به دست آورد با خشک ذهنی. “بسیاری از رستوران ها استفاده از آن به دلیل پر هزینه است,” او می افزاید: توصیه ما سعی می کنیم یک صفحه در Ghasita رم در Lamington جاده ها است. “آنها خدمت به آن را با ترشی و peethiwali پوری ساخته شده از urad dal.” Nagpal پدر Manjeet Singh آغاز شده به فروشگاه در سال 1964 پس از حرکت به بمبئی از امریتسار. او به ما مصرانه سعی کنید یک کاسه خود را chane ka سوپ ساخته شده از همان سفید نخود اما با علاوه بر این از 22 تازه زمین masalas. تاریکی تیره براث نور دارای پانچ از ادویه جات ترشی جات و تغذیه ای زیادی بنوشید.

, Santacruz ناهار خوری گاه به گاه رستوران Tamak رهبری است Vikram Arora یک Dilliwala که می گوید که بمبئی ترجیح chole آبریزش. اغلب Amritsari نسخه ساخته شده است که در اینجا بدون پیاز و گوجه فرنگی را در روغن خردل و با افزودن جوش شیرین به نرم کردن نخود. در پیندی سبک تر است لایه لایه. این نخود نیست احساساتی پاک کرده نیش و مخلوط شده با زمین تاپیک, پیاز و گوجه فرنگی. نفت که در آن سیر سوخته است تیره و تار و ریخت و مخلوط قبل از آن پخته شده است در دام. آب از آب پز نخود اضافه شده است به تدریج به مخلوط نهایی برای حفظ chole ، در Tamak, Arora می گوید: “ما با اضافه کردن درشت فلفل را به ما نسخه ادویه و پا زدن. ذهنی استفاده می شود به آن یک رنگ تیره و اطمینان از پوست نخود نمی کند, پوست است. این khatta ترشی با تمبر هندی و ما در خدمت ظرف با ترد kulcha و کمک سخاوتمندانه از روغن های حیوانی.”

من دریافت یک طعم و مزه از بمبئی نسخه در یک بشقاب سمبوسه chole در چات غرفه در Andheri را Ballinger بازار است. آبکی نسخه همراه با گوجه فرنگی-پیاز استفاده نا مشروع و با صدای بلند حضور گرم مصالح. زوج با ترد سمبوسه آن را خوشمزه است در یک Bambaiya نوع راه است.

به هر خود را.

گرفتن در آخرین بمبئی, اخبار جنایت, اخبارامور جاری و همچنین یک راهنمای کامل در بمبئی از مواد غذایی برای همه چیز برای انجام و حوادث در سراسر شهر در اینجا. همچنین دانلود جدید mid-day اندروید و iOS نرم افزار برای دریافت آخرین به روز رسانی


ثبت نام برای همه آخرین اخبار, گالری بالا و روند ویدئوها از Mid-day.com

اشتراک

داستان بعدی

این وب سایت با استفاده از کوکی ها و یا فن آوری های مشابه به منظور افزایش تجربه مرور خود را و ارائه توصیه های شخصی ، با ادامه استفاده از وب سایت ما, شما توافق می کنید به سیاست حفظ حریم خصوصی و سیاست کوکی. OK

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de