نسب دام: این متخصص ژنتیک می خواهد به تغییر تمرکز از تست DNA به سیاه آتی

دکتر Janina جف می توانید بگویید که شما فقط در مورد هر چیزی که شما می خواهید به دانستن در مورد ژنتیک تست: چگونه کار می کند ؟ چه چیزی می تواند به شما آن را بگویید ؟ چگونه شما طلسم میتوکندری دوباره ؟ اما جف خودش گرفته هرگز, یک تست DNA.

“آن نشسته هنوز هم در قفسه من,” او گفت: ریشه در مصاحبه اخیر است. (Ph. D.) در ژنتیک انسانی در واندربیلت در آن زمان (جف در نهایت تبدیل به اولین زن آمریکایی آفریقایی دریافت ژنتیک انسانی دکترای خود را از دانشگاه معتبر) جف می دانستند که تحقیقات در اطراف نسب تست نبود بسیار صدا در زمان. او همچنین مطمئن نیستید در مورد چگونه او ممکن است احساس یادگیری نتایج او به خصوص با توجه به دردناک و آسیب داستان پشت اروپایی نسب در مردم است. اما یکی دیگر از نگرانی های عمده این بود که آزمون رایگان.

“من یاد گرفتم که هر چیزی که با توجه به دور به شما به صورت رایگان نیست و در واقع رایگان” جف گفت. “این بدان معناست که شما این محصول است.”

تبلیغات

به عنوان یکی از معدود زنان در زمینه جف از آن ساخته شده او ماموریت به بحث در مورد ژنتیک در راه است که هر دو در دسترس و توانمند سازی برای مردمی—در کلمات او آنها را “سهامداران خود را در DNA است.” او پادکست در آن ژن, رو باز پیچیده روابط مردم را با خود ژنتیکی هویت با استفاده از ژنتیک برای رمزگشایی از دست داده و هویت آفریقایی فرزندان.

در انجام این کار جف امیدوار است که درک بهتری از پتانسیل و قدرت از ژنوم کمک می کند تا ساخت یک آینده بهتر برای سیاه خارج است.

“در حالی که بسیاری از تحقیقات بوده است غیر اخلاقی ما باید مقدار زیادی از قدرت در درون ما ژنوم. ما باید به یاد داشته باشید که کنترل ما را در به اشتراک گذاری اطلاعات ما است.”

بخشی از این کار روشن ساخت که چگونه علم ژنتیک کار می کند و چه آن را می تواند به مردم در مورد گذشته خود را. آن را به عنوان معلوم ژنوم از فرزندان هستند و منحصر به فرد با ارزش:

“از آنجا که ژنوم ما فرزندان اجداد بودند که هزاران و هزاران نفر [از] سال پیش ما یک مقدار زیادی از اطلاعات در ژنوم ما در مورد چگونه بدن تکامل یافته از نسل به نسل” جف گفت. “این واقعا یک داستان زیبا می گوید از بدن چگونه است که یادگیری از تغییر محیط برای زنده ماندن هر چیزی از ما بافت مو از ارتفاع و رنگ پوست—همه این چیزهایی که آفریقایی فرزندان منحصر به فرد و زیبا است که واقعا یک داستان خوب از تکامل است که ما می توانید به عنوان خوانده شده در ژنوم ما.”

تبلیغات

اما که سابقه طولانی نیز به معنی وجود یک خاص ارزش پولی متصل به آفریقایی تبار ژنوم: چون آنها مسن تر از اروپا, ژنوم, دارویی, شرکت های علاقه مند به استفاده از آنها برای کمک به شناسایی که چگونه برای ایجاد بهتر و موثر تر از مواد مخدر.

برای توضیح این جف با استفاده از استعاره از نقشه ها و آرشیو. برای یک شرکت دارویی با هدف شناسایی است که در ژنوم انسان شما می توانید به جای مواد مخدر هدف به طوری که آن را موثر خواهد بود.

تبلیغات

“اگر من یک اروپایی ژنوم من ممکن است دریافت کدپستی و یا نام خیابان. و من فکر که مواد مخدر هدف این است که در جایی در این خیابان اما من نمی دانم دقیقا همان جایی که” او می گوید. “اگر من تا به حال دسترسی به یک آفریقایی ژنوم من نمی خواهد فقط باید نام خیابان و یا کد پستی. من در واقع آدرس و من می دانم که دقیقا جایی که من قصد دارم به جای این که مواد مخدر هدف است.”

“این بسیار ارزشمند داده گزاره برای یک شرکت دارویی” جف همچنان ادامه دارد.

تبلیغات

اما این امکانات هستند به طور گسترده ای شناخته شده در میان مهاجر. به جای ژنتیک شرکت با تمرکز به طور عمده در ارائه اطلاعات در مورد اصل و نسب. این است که مملو نه تنها به دلیل پیچیده سابقه اسارت و سوء استفاده جنسی اما شرکت های ارائه این خدمات هستند که به طور شفاف در مورد چگونه آنها را با استفاده از داده—مانند چه کسی یا چه چیزی آن را به طور بالقوه می تواند به فروش می رسد و یا خواهد شد که به آن دسترسی دارند.

این فقدان اطلاعات مانع مردم سیاه و سفید از شرکت در تحقیقات ژنتیکی در بیشتر فکر راه—و وادار به پاسخگویی از ژنتیک و شرکت های دارویی.

تبلیغات

“من هرگز نمی گویم هیچ کس باید یک آزمون ژنتیکی. در واقع من احساس می کنم کاملا مخالف است. همه ما باید درگیر در تحقیقات ژنومیک اما ما باید درگیر در تحقیقات ژنومیک هنگامی که ما می دانیم همه چیز در مورد آنچه اتفاق می افتد,” او می گوید.

در حال محدود کردن در مورد چگونه آنها را دور خود DNA, سیاه مردمی نه تنها می تواند شرکت را مجبور به شفاف تر در مورد درآمد خود را مدل اما تغییر تمرکز از اصل و نسب به سیاه آتی—مطمئن شوید که آفریقایی تبار ژنوم استفاده می شود برای کمک به تقویت و درمان سیاه جوامع است.

تبلیغات

“بحث من در مورد بیماری ها و بیماری ها هستند که تأثیر مردم سیاه و سفید به طور خاص و با من خواهد بود بسیار بیشتر درگیر می خواهید برای کمک به” جف گفت. “اگر من می تواند به من ژنوم به یک شرکت و من می دانم که نیت خود را برای کمک به نسل پشت سر من پس از آن من احساس می کنم مثل من انجام کاری خوب نه تنها برای خودم بلکه برای بستگان که من ممکن است تا کنون ملاقات کند.”

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>