باید کشورهای دیگر به دنبال غرامت از چین ؟ COVID-19 باعث می شود بیش از 500 تومان لاخ کرور ضرر به اقتصاد جهانی

به عنوان شیوع کروناویروس در ادامه به انتقام ویران در سراسر جهان, اقتصادی و میر ناشی از این بیماری همه گیر فاجعه است. اقتصاد جهانی در آستانه فروپاشی است و مهم است که به تجزیه و تحلیل وضعیت بر اساس مطالعات انجام شده توسط کارشناسان.

یک گزارش منتشر شده توسط سازمان ملل متحد به نام “COVID-19 و کار دنیا’ اعلام کرد که همه گیر را در نتیجه از دست دادن حدود 25 میلیون شغل در سراسر جهان است. همچنین اعلام کرد که یک بسته نجات به ارزش حدود 187 تومان لاخ کرور مورد نیاز است برای دو سوم از جمعیت جهان زندگی در کشورهای در حال توسعه.

از سوی دیگر بانک جهانی اعلام کرد که بیماری همه گیر را 10 میلیون نفر افراد بی بضاعت در شرق آسیا و منطقه آسیا و اقیانوسیه.

با توجه به انگلیسی, اتاق فکر Henry Jackson Society, ویروس باعث شده است که بیش از 300 میلیون تومان کرور روپیه ضرر و زیان اقتصادی در کشورهای در سراسر جهان است. در همین حال سازمان همکاری اقتصادی و توسعه پیش بینی شده است که نرخ رشد تولید ناخالص داخلی می تواند تنها یک و نیم درصد در سال 2020 در پی شیوع بیماری در مقایسه با حدود 3% قبل از وقوع.

اکنون یک سوال مطرح می شود در ذهن همگان, آیا کشورهای دیگر به دنبال غرامت از چین؟ -منشاء شیوع به عنوان ویروس خواهد شد که عواقب مخربی بر اقتصاد سراسر جهان است.

دولت همه کشورها خواهد شد قرار دادن پول در بازار به احیای اقتصاد این است که پول را می توان بازیافت با اجرای اقدامات ریاضت و مالیات مردم عادی این کشور است.

در حال حاضر چه اتفاقی می افتد اگر جهان شروع می شود به دنبال غرامت از چین ؟ یک ارزیابی انجام شده توسط Henry Jackson Society اظهار داشت: “اگر انگلیس می خواهد و سپس آن را می تواند ادعا $449 میلیارد دلار از چین به عنوان مثال در مورد Rs 34 لاخ کرور. آمریکا همچنین می توانید ادعا $1200 میلیارد تومان یعنی 90 لاخ کرور به عنوان جبران خسارت از چین است. در حالی که کانادا می تواند ادعا $59 میلیارد دلار یعنی حدود 4.5 تومان لاخ کرور و استرالیا $37 میلیارد دلار یعنی حدود Rs 2 لاخ 80 هزار کرور.”

تا به حال هیچ کشوری رسما بهبود هر گونه غرامت از کشور چین, این تصویر روشن خواهد شد هنگامی که کشورهای اطلاعیه زیان های اقتصادی و امداد رسانی بسته بندی در کشورهای مربوطه در پی وقوع.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im