عربستان مقامات برای بازداشت, سیاه, زن در عربستان سعودی بیش از موزیک ویدئو “دختر از مکه’


تصویر: الجزیره

آن نوشته شده بود به یک سرود توانمندسازی ابراز شادی و تاکید در زن بودن از مکه:

“مکه است همه شما نیاز دارید” ای Ayasel ذبح در اخیر موزیک ویدئو “بنت مکه” (یا “مکه Girl”). “اصلا ناراحت او را به شما صدمه دیده است.”

تبلیغات

Slay یک زن در عربستان سعودی, ویژگی های دیگر زنان برجسته در این ویدئو به عنوان او می بالند در مورد چگونه زنان از شهرستان خود را در حال قوی تر و زیبا تر از دیگر زنان عربستان سعودی.

شعر—در واقع تمام آهنگ—متناسب به هیپ-هاپ سنت منطقه ای سرودهای استاندارد از نوع مندرج در آهنگ های مانند Clipse را “ویرجینیا” Damian Marley را “Welcome to Jamrock” یا Lil کیم “فندک است.” اما در عربستان سعودی همان کشور است که تمدید سودآور دعوت به مشخصات بالا رپرهای برای انجام در انگلستان—مقامات را متهم به ذبح و موسیقی تولید ویدیو توهین به مقدسات گفت: آنها به جرم عربستان آداب و رسوم و سنت با این آهنگ.

پنج شنبه گذشته شهردار مکه—عربستان سعودی سومین شهر و خانه کعبه, اسلام, مقدس ترین سایت—نام برای ذبح بازداشت.

“شاهزاده خالد بن فیصل مکه مکرمه دستور داده است تا با دستگیری از کسانی که مسئول بنت مکه آهنگ رپ که نیاید به آداب و رسوم و سنن مردم مکه و در تضاد با هویت و آداب و رسوم آن پسران” مقامات ارسال شده در یک صدای جیر جیر.

تبلیغات

اما برخی دیگر در عربستان و خارج از کشور دیدن شایع نفاق تبعیض و نژاد پرستی در بازی. مسئله این است که کمتر از یک خواننده رپ شد, فریاد از مکه, آنها می گویند, اما آن است که یک زن برجسته سازي خودش و دیگران مانند او:

“رها کردن ضرب و شتم مکه شما نمی توانید رقابت” ذبح raps در انگلیسی. “فقط در حال اجرا نشان می دهد در نگاه او تب و تاب بودن آن است که خلق و خوی و یا او شما هرگز می دانم.”

تبلیغات

واکنش در برابر تصویری که تاکنون گرفته شده نکات در نژادپرستی undergirding مردم انتقادات از ذبح. تحت هشتگ #You_Are_Not_Mecca’s_Girls, Ayasel آفریقایی پس زمینه به طور مستقیم اشاره شده است.

از الجزیره:

“به اندازه کافی از این تباهی” یک کاربر گفت: با اشاره به این ویدئو. “من امیدوارم که مجازات این زن آفریقایی خواهد بود زندانی و سپس اخراج او بازگشت به کشور است.”

“فوری اخراج پاسخ است علاوه بر برگزاری هر تبعه خارجی که ادعا می شود از مکه پاسخگو” یک کاربر گفت.

“از جمله تمام سومالی زندگی در اینجا” یکی دیگر پاسخ داد: در توافق است.

به عنوان واشنگتن پست یادداشت اکثریت قریب به اتفاق از سعودی ها سفید هستند هر چند مهاجران از مسلمان بخش هایی از شرق آفریقا به مدت طولانی تاسیس خود را در پادشاهی غربی شهرهای ساحلی از جمله مکه.

تبلیغات

ذبح قطعا نیست اولین عربستان هنرمند به متهم از وقاحت. در یکی دیگر از مثال محمد الغامدی بود به زندان فرستاده می شود برای ساخت ناسزا رنگ و لعاب ویدئوها هر چند ذبح به نظر نمی رسد به استفاده از هر گونه واقعی فحاشی در ویدئو های خود را. اما دولت عربستان بوده است آگاهانه از ارائه بیشتر صورت مدرن به جهان در سال های اخیر با عربستان شاهزاده محمد بن سلمان اقدام به زنان اجازه می دهد آزادی بیشتر و اجازه بیشتر کنسرت و سینما در کشور (به ویژه یک سال 2018 موزیک ویدیو از زن در عربستان سعودی رپ Leesa که جشن پایان پادشاهی سعودی ممنوعیت رانندگی زنان بود مثبت دریافت کرد).

تنش بین این کشور و آرمان و واقعی آن سابقه مربوط به زنان و تجاوز به حقوق شد بر روی صفحه نمایش در تابستان گذشته زمانی که Nicki Minaj متمایل یک جشنواره موسیقی در جده. Minaj برنامه ریزی شده بود به headliner اما حمایت کردن پس از گروه های مدافع حقوق بشر و بسیاری از طرفداران خود را ابراز ناامیدی در پذیرش گیگ.

تبلیغات

واکنش در برابر ذبح نشان می دهد که چگونه کم عمق و ریاکارانه—اصلاحات در حال منتقدان می گویند. او پس از حذف او کانال یوتیوب و معلوم نیست اگر هر اقدام قانونی صورت گرفته علیه او.

امانی Al-Ahmadi, یک فعال سعودی مستقر در سیاتل گفت: پست است که اگر ذبح نبودند سیاه “آنها نمی دیده اند او را به عنوان یک اقلیت به هدف است.”

تبلیغات

“[آهنگ] بود بسیار متواضع در طبیعت است. اگر هر چیزی, آن را فقط به صحبت کردن در مورد چگونه قوی زنان در این شهرستان در مقایسه با دیگران” او گفت:. “اگر شما تغییر آن شهر به هر شهر دیگر شما حتی نمی خواهد می دانم که تفاوت.

“عواقب نه برابر جرم و جنایت به دلیل وجود دارد هیچ جرم و جنایت وجود دارد,” Al-احمدی ادامه داد. “این بدیهی است که هدفمند علیه یک زن که آنها احساس نمی کند نشان دهنده آنچه در عربستان و مکه باید باشد.”

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>