سارک تجارت ایران از طریق ویدئو کنفرانس به بحث درون منطقه تجارت

تجارت مقامات کشورهای سارک به جز پاکستان روز چهارشنبه برگزار شد ویدئو کنفرانس به بحث در مورد تاثیر محدودیت های مسافرتی و بزرگتر COVID19 وضعیت در تجارت درون منطقه ای.

“همه سارک (South Asian Association for Regional Cooperation) کشورها به جز پاکستان که برای شرکت در ویدئو کنفرانس” وزارت امور خارجی اعلام کرد, در بیانیه ای. منابع در اسلام آباد گفت: آنها شرکت نکرد با توجه به بدون مشارکت سارک دبیرخانه.

وزارت امور خارجی اعلام کرد که آنها باید در پیدا کردن راه های جدید برای پیدا کردن “حفظ و گسترش” به تجارت درون منطقه ای تا حد معمول مسیرهای تجاری به طور کامل دوباره بازسازی شد.

“به منظور سارک کشورها برای مقابله با این وضعیت تاکید شد که راه های جدید و استفاده می شود به طور مشترک شناسایی برای حفظ و گسترش تجارت درون منطقه ای تا عادی کانال های تجارت به طور کامل بازسازی” MEA بیشتر اضافه شده است.

این مقامات همچنین تاکید کرد در مورد مسائل خاص مانند تسهیل تجارت از طریق راه حل های عملی با در نظر گرفتن این بیماری همه گیر.

“برخی از مسائل خاص خطاب در این ویدئو کنفرانس شامل تسهیل تجارت از طریق راه حل های عملی از قبیل موقت ترخیص واردات در ترجیحی وظیفه با شرایط مناسب موقت پذیرش دیجیتالی امضا گواهی مبدا” MEA در بیانیه ای گفت.

ماه گذشته نخست وزیر هند نارندرا مودی به نام به حال برای یک سارک دیدار از طریق ویدئو کنفرانس در سران دولت/متحده در سطح منطقه ای سیاست هماهنگ در COVID-19. تمام کشورهای شرکت کرده بود در سران دولت/دولت در سطح محرومیت پاکستان بود که با ارسال junior سطح مشاور برای دیدار با.

هند پیشنهاد کرده اضطراری COVID صندوق است که در آن همه کشورها محرومیت پاکستان اعلام کرده اند سهم.

پس از سران دولت, دیدار, وزارت بهداشت مقامات کشورهای سارک نیز ملاقات از طریق ویدئو کنفرانس. در این دیدار طرف هند پیشنهاد کرده بود یک مشترک پلت فرم های الکترونیکی برای تمام کشور های سارک برای به اشتراک گذاشتن و تبادل اطلاعات و دانش و تخصص و بهترین شیوه برای مبارزه مشترک علیه coronavirus بیماری همه گیر.

(با آژانس ورودی)

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.detny.im