‘خودداری از اظهارات غیر مسئولانه’: افغانستان raps Pak فرم اظهار نظر در امور داخلی خود

دولت افغانستان گرفته شده قوی استثنا به نظرات پاکستان وزیر امور خارجه SM قریشی در پس زمینه از ما طالبان مقابله خواستار آن دخالت اسلام آباد.

محل سکونت رسمی اعتراض در سفارت پاکستان در کابل به وزارت امور خارجه در بیانیه ای گفت:”دولت جمهوری اسلامی افغانستان به شدت محکوم اظهارات اخیر وزیر امور خارجه پاکستان شاه محمود قریشی در امور داخلی افغانستان است.”

درخواست اسلام آباد را به “گام های عملی” نسبت به افزایش روابط دوجانبه کابل خواسته پاکستان به “خودداری از ساخت چنین اظهارات غیر مسئولانه در خصوص امور داخلی افغانستان است.”

پاکستان FM در یک بیانیه خواسته افغانستان به انتشار 5,000 طالبان زندانی در یک نظر riling تا دولت افغانستان. رییس جمهور غنی آن را روشن ساخته است به طالبان هیچ آزادی تا داخل افغانستان مذاکرات اتفاق می افتد.

در همین حال حکومت افغانستان نیز احضار پاکستان و ایران به افغانستان بیش از سوء رفتار توسط ISI مقامات نسبت به افغانستان فرستاده در اسلام آباد است.

وزارت خارجه در بیانیه دیگری گفت: “این اقدام در تناقض با اصول دیپلماتیک و اصول است. جمهوری اسلامی افغانستان بار دیگر خواستار دولت پاکستان به چین آن روابط دیپلماتیک با افغانستان در انطباق با کنوانسیون های بین المللی و پذیرش هنجارهای دیپلماتیک.”

این tiff بین افغانستان عراق و پاکستان می آید در این زمینه از ما طالبان معامله در دوحه بیش از آخر هفته با اسلام آباد رو با چشم انداز طالبان طولانی در نظر گرفته شده پاکستان پروکسی در کابل.

در همین حال حکومت افغانستان از آن را روشن ساخته است تا زمان طالبان مطابق با داخل افغانستان خواند و از 5000 زندانی نمی شود منتشر شده است.

“موضع ما در مورد زندانیان بسیار روشن است. انتشار بحث خواهد شد هنگامی که آغاز مذاکرات میان طالبان و دولت افغانستان” صدیق صدیقی افغان سخنگوی دولت گفت WION.

اولیه گروه تماس افغانستان دولت به درخواست طالبان در قطر برای آغاز مذاکرات با دومی اما آن را نمی خواهد بحث در مورد آزادی زندانیان.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>