شورشی هفته: زنانی که آزاد یک هزار بردگان


یادداشت سردبیر: این هفته ریشه یادبود ماه تاریخ سیاه با یک سری در کمتر شناخته شده و یا فراموش کردن شورشیان, جشن, سیاه امریکا میراث سرپیچی.

“من آزاد یک هزار برده. من می توانستم آزاد یک هزار بیشتر اگر فقط آنها می دانستند که آنها را برده بودند.” —نه Harriet Tubman

تبلیغات

درست هواخواه تاریخ سیاه شناخته شده اند که فوق پند و موعظه بود و به عنوان مثال از “جعلی wokeness” زمانی که آنها برای اولین بار آن را بخوانید. اما در حالی که نقل قول شده است به اشتباه منسوب به Harriet Tubman وجود دارد سیاه زن رزمندگان که اقدامات کمک به آزادی هزاران نفر اگر نه میلیون ها نفر از بردگی مردان و زنان است. این شجاع زنان گذاشته شده از حافظهی تاریخ برای تعدادی از دلایل — عمدتا به دلیل آنها سیاه.

در اینجا فقط تعداد کمی از داستان منشاء برخی از بزرگترین supersheroes.

آنا Nzinga: پادشاه از ملکه

تاریخی revisionists و افرادی که خود را MAGA کلاه اغلب اخراج تاثیر سفید برتری و برده داری توسط smugly یادآوری دیگران که آفریقایی ها به بردگی گرفته شده خود را همکار آفریقایی. در حالی که این ساده انگارانه است خلاصه ای از چگونه استعمار آثار “20. و عجیب و غریب” بردگی آفریقایی که وارد این شیر سفید در 1619 شد احتمالا از Ndongo پادشاهی (pdf) در حال حاضر روز آنگولا.

تبلیغات

به عنوان ریشه توضیح داده شده راه بازگشت در سال 1619:

پرتغال شده است تلاش برای ایجاد یک حضور در قاره آفریقا پس 1575 زمانی که آنها شروع به استعمار آفریقا منطقه آنها تماس آنگولا. پرتغال است که به دنبال سرمایه گذاری بر روی پر سود تجارت برده با ساخت قلعه و بازار در سراسر کشور آنگولا است که شامل مردم Ndongo ملت است. اما استعمارگران پرتغالی نگه داشته در حال اجرا به یک مشکل:

این Ndongo نگه داشته لگد زدن الاغ خود.

باید منصفانه Ndongo لگد همه را, باسن و حتی خود را جنگجو قدرتمند همسایگان این Imbangala. یکی از Imbangala به آداب و رسوم قبیله ای است که آنها اجازه نمی دهد که زنان به کودکان به دلیل آنها نمی خواهند از هر گونه ضعف در جامعه خود را. تنها راه آنها می تواند دوباره پر کردن صفوف خود را با حمله به روستاهای اطراف و وادار کردن زندانیان از جنگ به عنوان سرباز برای یک دوره از زمان تا زمانی که ادغام آنها را به خود و جامعه است.

بنابراین در 1618 پرتغالی آنگولا فرماندار لوئیس مندس د Vasconcellos ساخته شده در اتحاد با Imbangalan رزمندگان برای کمک به حمله Ndongo. به جای مبارزه با Ndongo با تیشه و جنگ باشگاه Imbangala در حال حاضر به حال اسلحه.

و پرتغالی کردم بردگان توسط هزاران نفر.

در سه سال Vasconcellos خواهد بردگی 50,000 آفریقایی با کمک Imbangala که فرض پرتغالی درمان اسیر مردان و زنان در سنت Imbangalan جامعه که حتی یک مفهوم همیشگی نسلی اسارت است.

تبلیغات

پنج سال بعد Nzinga را متوقف خواهد کرد و همه از آن گه.

پس از مرگ پدرش شاه Kiluanji از Ndongo, Nzinga برادر او را سترون و دستور داد پسر او کشته شود به طوری که او نمی خواهد تبدیل به ملکه. Nzinga فرار به نزدیکی Matamba اما زمانی که برادر او متوجه شد که او نمی تواند شکست پرتغالی او التماس Nzinga به مذاکره یک پیمان است.

تبلیغات

هنگامی که او وارد شدند به دیدار پرتغالی فرماندار آنها با استفاده از یک تاکتیک معمول به تحقیر Nzinga—ارائه یک حصیر کف در حالی که رهبران اروپایی نگاه او را از صندلی خود را. Unfazed, Nzinga دستور داد یک عضو دادگاه او در تمام چهار دست و پا و نشسته بر روی پشت خود قرار دادن خودش در سطح خود را به مذاکره در این پیمان که شامل پایان دادن به تجارت برده در پادشاهی خود را.

البته استعمارگران که آنها پرتغالی reneged در توافق و در ادامه به “بردگان و اقلام گرانبها” از Ndongo. پس از او برادر مرده Nzinga او برادر و پسر وارث تاج و تخت کشته شدند. و هنگامی که او را رقیب هری همکاری با پرتغالی enslavers و اعلام کرد که یک زن هرگز نمی تواند کنترل پادشاهی Nzinga فرار به Matamba ربوده شده خود را پادشاه کشف و ضبط کنترل کل ارتش خود را و بازگشت به Ndongo به او تاج و تخت. توسط 1626, Nzinga بود فرمانروای Ndongo و Matamba.

تبلیغات

او خودش را به نام پادشاه.

محققان می گویند Nzinga به مبارزه طلبیده هنجارهای جنسیتی تصمیم گیری به “تبدیل شدن به یک مرد.” نه تنها Nzinga لباس سنتی مردانه لباس اما او نیز مورد نیاز با ثبات خود را از شوهران به لباس به عنوان زنان است. زمانی که پرتغالی اعلام جنگ او شخصا او را به رهبری نیروهای خود را به نبرد و همه حساب یک جنگجوی بی باک و استثنایی جنگجو با تدبیر. با استفاده از جنگ چریکی و اجرای استراتژی جنگ از هر پادشاهی او فتح Nzinga مبارزه پرتغالی به وقفه برای 30 سال تمام در حالی که در حال گسترش امپراتوری خود را. همچنین اعلام کرد که هر آفریقا به بردگی گرفته شده توسط اروپایی ها می تواند به صورت رایگان در پادشاهی خود را.

تبلیغات

زمانی که او را شکست داد همسایه ارتش او را ادغام فتح سربازان و نیروی رهبران به آموزش ارتش همه از تاکتیک های خود را اساسا ایجاد یک نیروی غیر قابل توقف. پس از فتح جدید زمین Nzinga تنها یک قانون برای افراد:

هیچ برده تجاری.

البته این فقط یک عمل خیرخواهی. به عنوان Nzinga امپراتوری بزرگ شد او نیز تهی پرتغالی عرضه بشر chattel که فلج خود برده اقتصاد در حالی که کاهش ارتش خود را.

تبلیغات

در نوامبر 24, 1657 پرتغالی داد.

آنها به او حقوق به همه زمین و توافق به پیمان صلح. او اختصاص داده شده بقیه زندگی خود را برای اسکان دادن بردگان ایجاد تجارت و بازسازی پادشاهی او. Nzinga زندگی می کردند تا 1663 به خوبی به 80s. اما Ndongo خواهد مقاومت در برابر استعمار و حتی پس از او درگذشت.

تبلیغات

الیزابت “Bett” فریمن: از آزادی

وجود دارد برخی از بردگی آفریقایی از آنها آن است که گفت: “هیچ کس نمی تواند به خود.”

نمی توانستم هیچ کس را Bett فریمن.

متولد در سال 1742او شناخته شده بود برای دادن یک لعنت. هنگامی که هانا اشلی, Bett بی رحمانه, برده, معشوقه, تلاش برای ضربه Bett خواهر کوچک با یک گرم بیل Bett مسدود ضربه با دست او زخم او برای زندگی است. اما Bett حاضر به پوشش اسکار و اگر کسی خواست در مورد آن, او را از بی اعتنایی به ما زل می زنند و می گویند: “از Missus!”

تبلیغات

هانا شوهر, سرهنگ جان اشلی شفیلد ماساچوست بود ییل تحصیل وکیل. در طول یک جلسه در اشلی, صفحه اصلی, Bett شنید او را صاحب مطالعه که به تازگی تصویب ماساچوست اساسی است. یک خط گیر کردن در خاص:

همه انسان ها آزاد متولد شده و برابر و خاص طبیعی و ضروری و unalienable حقوق; در میان است که ممکن است حساب حق لذت بردن و دفاع از زندگی خود و آزادی که به دست آوردن در اختیار داشتن و حفاظت از اموال; در خوب است که به دنبال و به دست آوردن ایمنی و شادی.

تبلیغات

Bett بود: صبر کنید…چه ؟

او تماس, Sedgwick, Thomas یک طرفدار الغای برده داری وکیل و با توجه به Sedgwick را توضیح داد: “من شنیده ام که مقاله را بخوانید دیروز که می گوید همه انسانها برابر خلق شده اند و این که هر انسان حق آزادی است. من گنگ مخلوق; نمی خواهد قانون را به من بدهد من آزادی است؟”

تبلیغات

Sedgwick ثبت یک مورد در بررینگتن دادگاه از موضع مشترک از طرف Bett و یکی دیگر از بردگی مرد به نام Brom. در ماه اوت سال 1781 هیئت منصفه آزاد Bett و Brom اعطای 30 شیلینگ در خسارت و غرامت پرداخت کنند.

درست است که او غرامت.

Bett و Brom v. اشلی مجموعه حقوقی سابقه که emancipate هر بردگی فرد در ماساچوست زمانی که برده داری بود و به طور موثر را لغو کرد در دولت در سال 1783. Bett خواهد تغییر نام او به الیزابت و صرف بقیه عمر خود را کار برای Sedgwick.

تبلیغات

Anna Murray: آنچه به یک سوار و یا می میرند ؟

در سال 1838, Anna Murray ملاقات کرد و به بردگی گرفته شده به نام فرد بیلی. موری که متولد رایگان شده بود مشغول به کار در خشکشویی در اسکله و صرفه جویی در پول خود را. او بود که فرد خیلی در مورد زندگی به عنوان یک فرد آزاد در مریلند که او شروع به میل آزادی برای خود پس آنا تصمیم گرفت به او کمک کند.

تبلیغات

آنا به سرقت برده برخی از لباس های از کار او لباس پوشیدن و فرد به عنوان یک ملوان و کمک به او در فرار به فیلادلفیا و سپس به نیویورک است. آنا ملاقات فرد در نیویورک ازدواج او و خرید همه چیز آنها نیاز به شروع یک زندگی جدید است. آنها تا به حال بچه ها و در نهایت از نقل مکان به روچستر n. y.

در حالی که فرد سفر به کشور, موعظه, آنا باز خانه خود را به عنوان مرکزی برای راه آهن زیرزمینی. او ارائه غذا و لباس و سرپناه و جهت فراری بردگان به رهبری به کانادا. آنا از سکته مغزی درگذشت و در سال 1882.

تبلیغات

آنا سهم خود به جامعه را تا حد زیادی از بین رفته ناشناخته, در حالی که شوهر او کار است که به خوبی شناخته شده به عنوان سخنران. شاید بزرگترین طرفدار الغای برده داری در تمام دوران هرگز تبدیل به آنچه که او اگر نه برای آنا تلاش. در روز عروسی خود فرد و آنا تصمیم گرفت که آنها نمی توانند با استفاده از نام بیلی (او شد یک فراری بعد از همه). در عوض آنها به تصویب رسید جدید نام خانوادگی:

فردریک و آنا داگلاس.

مریم Louvestre: مخفی خواهر

Harriet Tubman شخصا نجات 50-70 بردگی روحعمدتا اعضای خانواده. یکی ممکن است احتمالا به هزار عدد اگر شما در ترکیب بردگان فراری است که با استفاده از دستورات او آنهایی او استخدام به ارتش اتحادیه در طول کار خود را به عنوان یک جنگ داخلی spy و 700 بودند را نجات داد هنگامی که او به رهبری Combahee کشتی حمله.

تبلیغات

اگر شما در حال شمارش بود که پس از آن مریم Louvestre (گاهی اوقات املای Touvestre) باید صدها هزار نفر از شکاف بر روی کمربند.

اولین نبرد بین دو ironclad کشتی ، Merrimack و مانیتورنشان دوره جدیدی از جنگ های دریایی. این امر اتفاق نمی افتاد اگر آن را به حال شده است برای این شجاعت و مهارت مریم Louvestre یک بردگی زن که او نیز یک هنرمند با استعداد. نه تنها می تواند او رسم اما او یک استعداد خیاط است که چگونه او زخم تا در خانه یک مؤتلفه مهندس که او شنید صحبت از طرح خود برای تقویت کنفدراسیون کشتی, آهن برای اولین بار در نوع خود است.

تبلیغات

مری می دانست که این می تواند به نوبه خود جنگ به جنوب پس از او کپی برنامه ها و خواسته کارشناسی ارشد خود را برای اجازه بازدید از صاحبان قبلی. با تصویب و کمک از راه آهن زیرزمینی, مری راه می رفت 140 مایل به Fredericksburg Vrigina که در آن او موفق به دریافت یک اسکورت نظامی (pdf) برای دیدار با وزیر نیروی دریایی. هنگامی که آنها به او پیشنهاد آزادی مریم تصمیم به راه رفتن به عقب مبادا او جاسوسی کشف شود.

مری الن دلپذیر: سرمایه داری انقلابی

هنگامی که طرفدار الغای برده داری جان براون به دار آویخته شد برای خیانت پس از تلاش برای سرنگونی خشونت آمیز نهاد برده داری وجود دارد امضا توجه داشته باشید در جیب خود از کسی که بودجه خود را از شورش. ارتش محققان به شدت در تلاش برای پیدا کردن که مسئول کمک به مسلح شورش فکر آن یک ثروتمند شمالی طرفدار الغای برده داری. آنها با تمرکز بر روی حروف اول اسم و امضا در توجه داشته باشید به عنوان خوانده شده:

تبر گذاشته است در پای درخت. زمانی که اولین ضربه زده خواهد شد پول بیشتری برای کمک به.—WEP

تبلیغات

معلوم می شود که توجه داشته باشید نوشته شده توسط یکی از ثروتمند ترین و باهوش ترین زنان سیاه پوست در تاریخ آمریکا است.

مری الن دلپذیر متولد شد و در سال 1812 و ذخیره کردن پول به اندازه کافی به emancipate خودش. او گذشت به عنوان سفید و برخی می گویند او می دانست که افسون که ممکن است توضیح دهد که چگونه او ازدواج ثروتمند سفید ماساچوست صاحب کسب و کار جیمز اسمیت. به عنوان اسمیت غنی در آرد کسب و کار مریم به نحوی متقاعد او را به استفاده از تمام پول خود را به صندوق حرفه ای او به عنوان یک “برده دزد” در راه آهن زیرزمینی. زمانی که اسمیت درگذشت او در سمت چپ او ده ها هزار دلار برای ادامه “کار” در نیواورلئان.

تبلیغات

پس از سفیده گیر بر روی طرح او در New Orleans, مریم نقل مکان کرد به سان فرانسیسکو فقط در زمان برای کالیفرنیا عجله طلا. دوباره عبور به او باز رستوران ها و جواهرات, خانه های شبانه روزی و میله غذا به ثروتمند معدن طلا و بورس بازان. او با استفاده از کسب و کار به استراق سمع در مشاوره مالی و با کمک یک شریک که مشغول به کار در بانک های محلی انباشته 30 میلیون دلار (معادل $700 میلیون دلار امروز).

لذت بخش بود و یکی از اولین سرمایه گذاران در نفت و متعلق به خیلی زمین و املاک و مستغلات است که در کالیفرنیا فرماندار در زمان ادای سوگند کار خود را در یکی از خانه های شبانه روزی. او با استفاده از حیله گری باج خواهی و او به نظر می رسد برای کنترل قوی ترین مردان در این شهر نوشته است که او “یک دختر پر از هوشمندی” که “اجازه دهید کتاب به تنهایی مورد مطالعه قرار گرفت و مردان و زنان یک معامله خوب است.”

تبلیغات

مریم تنها استخدام کارگران سیاه پوست ترجیح می دهند فراری برده است. او صرف پول زیادی سرقت سیاه بردگی مردم و کمک به آنها برای اسکان او به نام “Harriet Tubman کالیفرنیا.” اگر چه او ادامه داد: به پاس سفید او پنهان او مسابقه از او بهره مند توضیح داد که او فرزند یک هاوایی و “full-blooded, لوئیزیانا, negress.” به عنوان به زودی به عنوان چهاردهمین متمم امضا شد و او رسما خود را تغییر نژاد به “سیاه” و آغاز شد بودجه مورد حقوق مدنی از جمله دو مناسب است که در شهر سان فرانسیسکو به توافق برسند به یاغی تبعیض نژادی در آن چرخ دستی.

دلپذیر درگذشت در سال 1904 پس از تخلیه از منابع است. فعالیت های او بودند هرگز شناخته شده به سفیده تا او دیکته او زندگینامه و نشان داد او اسرار از جمله یکی از بزرگترین از همه:

“قبل از من عبور دور” او اعتراف کرد: “من آرزو می کنم برای روشن شدن هویت این حزب که مبله جان براون با بسیاری از پول خود را برای شروع مبارزه در Harpers Ferry و امضا کنندگان این نامه در یافت او را زمانی که او دستگیر شد.”

تبلیغات

اینها فقط تعداد کمی از زنان که نقش مهمی در آزادی. دیگران شامل Edmonson خواهرکه کمک کرد تا طرح یکی از بزرگترین جرمهای برده شورش با سرقت یک کشتی و تلاش برای حرکت به سوی آزادی. طرفدار الغای برده داری Harriett Forten Purvis گزارش کمک 9,000 مردم فرار از بردگی است. مریم Meachum اداره یک مدرسه به صورت رایگان و بردگی سیاه پوستان است که دو برابر به عنوان یک توقف راه آهن زیرزمینی. هنگامی که آنها سعی در خفه کردن او توسط outlawing برده آموزش و پرورش او نقل مکان کرد و در مدرسه به یک مواقعی.

تبلیغات

هر یک از این زنان می دانستند وحشت از برده داری. در حالی که برخی از آنها متولد رایگان آنهایی که موفق به فرار از برده داری احتمالا می گویند که مردم به کمک آنها همه در یک چیز مشترک بودند.

آنها می دانستند که آنها برده بودند.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>