‘واقعی ایودیا در نپال: Oli ادعا می کند خداوند رم نپالی

در میان جاری دیپلماتیک ایران با هند و نپال نخست وزیر KP Sharma Oli روز دوشنبه ادعا کرد که هندو الوهیت خداوند Ram در واقع متولد شد در ایودیا روستای نپال و هند به عنوان مدعی.

صحبت در یک برنامه رسمی خود را در محل اقامت Oli گفت: خداوند رم نپالی نه هندی.

“اگر چه واقعی ایودیا نهفته در Thori, شهرستان در غرب Birgunj هند ادعا کرده است که خداوند راما متولد شد وجود دارد. با توجه به این پیوسته ادعا می کند حتی ما اعتقاد بر این است که خدای سیتا ازدواج کردم به شاهزاده راما هند است. اما در واقعیت ایودیا یک روستا دروغ غرب Birgunj,” Oli ادعا کرد.

او را متهم هند از تجاوز فرهنگی توسط “ایجاد یک جعلی ایودیا.”

“تا حالا ما باقی مانده اند تحت این باور است که رم, مرد سیتا ازدواج کرده بود و یک هندی… او بود و نه او یک نپالی” Oli گفت.

“Balmiki آشرام در نپال و در این مکان مقدس که در آن پادشاه Dashrath تا به حال اجرا شده در این مراسم برای گرفتن پسر در ر. Dashrath پسر رم بود نه هند و ایودیا نیز در نپال” او ادعا کرد.

Oli سوال چگونه خداوند راما می تواند به جنکپور به ازدواج سیتا هنگامی که وجود دارد “به هیچ وجه” از ارتباطات است. او در ادامه گفت که آن را غیر ممکن است برای خداوند راما به جنکپور از ارائه ایودیا نهفته است که در هند.

“جنکپور در اینجا نهفته است و ایودیا وجود دارد و وجود دارد صحبت از ازدواج. وجود دارد نه تلفن و نه تلفن همراه پس چگونه می تواند او را می دانم در مورد جنکپور,” Oli گفت.

این اظهارات به احتمال زیاد به ایجاد اختلاف به عنوان هندوها در هند به طور گسترده ای بر این باورند ایودیا در اوتار پرادش به عنوان رم را زادگاه. جنکپور در نپال از سوی دیگر است mythologically احترام به زادگاه سیتا.

در سال 2018 نخست وزیر نارندرا سفر کرده بود در جنکپور Dhanusa منطقه نپال و حال افتتاح یک اتوبوس مستقیم خدمات به ایودیا به عنوان بخشی از یک “Ramayan مدار’ به ترویج گردشگری مذهبی. او همچنین بازدید از قرن 20th Janaki معبد اختصاص داده شده به سیتا که در آن به او پیشنهاد ویژه نماز است.

مودی نیز اعلام کرد که 100 تومان کرور روپیه بسته به توسعه جنکپور.

Oli نظرات آمده میان دولت او را در جریان کشمکش دیپلماتیک با هند است. نپال مجلس بود در ماه ژوئن به اتفاق آرا رای به اصلاح قانون اساسی برای به روز رسانی این کشور را به نقشه سیاسی شامل Lipulekh, Kalapani و Limpiyadhura سرزمین به طور سنتی متعلق به هند است.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de