PV Narasimha Rao تولد سالگرد: ساعت مودی معاون رئیس جمهور پرداخت و درخشان ادای احترام به سابق PM

به مناسبت سالروز ولادت نخست وزیر سابق PV Narasimha Rao, سیاستمداران در سراسر کشور با ادای احترام به نخست وزیر سابق PV Narasimha Rao.

رائو به عنوان 9th, نخست وزیر هند بین سال 1991 و 1996. او به خوبی شناخته شده برای معرفی عمده اصلاحات اقتصادی در این کشور پایان مجوز راج.

نخست وزیر سابق گذاشته پایه و اساس تجارت از آزادسازی و ادغام مجدد از اقتصاد هند با اقتصاد جهانی به ویژه شرق آسیا اقتصاد.

او متولد 28 ژوئن 1921 در یک روستا در واراناگل منطقه که در حال حاضر می افتد در دولت جدید Telangana پس از انشعاب از آندرا پرادش است. او را دنبال تحصیلات عالی در دانشگاههای بمبئی و ناگپور.

او به اتمام مدرک حقوق خود را از فرگوسن کالج در پونا.

او یک وکیل برجسته و یک سیاستمدار بود و همچنین مسلط به بسیاری از زبان های.

او ساخته شده خود را تاخت و تاز کردن در سیاست پس از او به عضویت حزب کنگره به عنوان یک فعال مبارزه برای استقلال.

پس از تقویت موقعیت خود را در حزب او به عنوان یک انتخاب نماینده برای آندرا پرادش مجمع از سال 1957 تا 1977 و همچنین در خدمت به عنوان وزیر آندرا پرادش در سال 1971.

او پشت سر هم به صحنه ملی پس از او یک عضو پارلمان در سال 1972 و به کار گرفته چندین اوراق بهادار مانند خانه های دفاع و امور خارجه.

او پس از آن رفت و تبدیل به وزیر امور خارجه از سال 1980 به سال 1984 و 1988 تا 1989 خدمت در دولت از هر دو ایندیرا گاندی و راجیو گاندی دولت است.

پس از راجیو گاندی ترور شد در سال 1991 Narasimha Rao شد نخست وزیر است که او پس از معرفی اصلاحات فراگیر است که مجموعه ای از هند به سمت مسیر جهانی شدن.

ساعت مودی و معاون رئیس جمهور Venkiah Naidu خود را پرداخت ادای احترام به دولتمرد در سالگرد تولد او:

“PV Narasimha Rao جی…. در ارتباط با هند اخلاق و به خوبی با افکار غربی. علاقه مند به تاریخ و ادبیات و علم است. یکی از هند با تجربه ترین رهبران” سازمان بنادر و دریانوردی است.

“شری Narasimha Rao جی متعلق به یک پس زمینه فروتن. او مبارزه بی عدالتی از سن بسیار جوان است. امیدوارم که بسیاری از سرخپوستان خواهد شد جزئیات بیشتر در مورد نخست وزیر سابق PV Narasimha Rao Ji,” او اضافه شده است.

“به یاد نخست وزیر سابق شری P V Narasimha Rao در سالگرد تولد او امروز است. یکی از پیشگامان اصلاحات اقتصادی که مجموعه ای هند بصورتی پایدار و محکم در مسیر بهبود اقتصادی. او دقیق و مدیر و چند وجهی شخصیت—یک محقق و نویسنده & polyglot,” معاون رئیس جمهور Venkiah Naidu توییتی.