کنگره-حکومت تامیل نادو در روز چهارشنبه شد ششمین مجمع به اتخاذ یک قطعنامه علیه شهروندی متمم قانون (CAA). تامیل نادو اولین قلمرو اتحادیه به تصویب چنین قطعنامه.

این قطعنامه گفت: قانون بود “کاملا مخالف با اصول سکولاریسم” و خواستار خروج خود را.

قبلا مجامع در کنگره-حکومت راجستان پنجاب و چتیسگر; و چپ حکومت کرالا و TMC غرب بنگال تصویب قطعنامه علیه این قانون بحث انگیز است.

در Madhya Pradesh, که آن هم حکومت توسط کنگره کابینه تصویب یک قطعنامه اما مجلس هنوز به آن اتخاذ خواهد کرد.

کنگره اعلام کرد در توییتر که همه کنگره-حکومت متحده “باید به تصویب یک قطعنامه علیه قانون اساسی کا.”

“این حق کنگره به طور فعال در مبارزه برای حفاظت از قانون اساسی این کشور است. ما ساخته شده یک وعده به مردم هند و مثل همیشه ما آن را نگه داشته است – همه کنگره-حکومت متحده به تصویب قطعنامه علیه قانون اساسی کا” حزب گفت: در یک صدای جیر جیر.

تظاهرات گسترده اند فوران در برابر کا ملی ثبت نام از شهروندان (NRC) و جمعیت ملی ثبت نام (NPR) در سراسر کشور با زنان مصرف سرب در حرکت است.

در حالی که کنگره شده است آشکارا انتقادی در مورد قانون و مخالفت با پیشنهاد NRC و NPR, Pinarayi Vijayan و Mamata نوری – رئیس وزرای کرالا و بنگال غربی بود – در صف مقدم این جنبش در برابر کا-NRC-NPR.

تامیل نادو: Oppn تحریم بعدی مخالف

در میان یک مخالف تحریم های یک روزه جلسه ویژه اتحادیه خاک مجمع به تصویب قطعنامه مطرح شده توسط وزیر V Narayanasamy که تصمیم به چشم پوشی Lt فرماندار Kiran Bedi داند در برابر حرکت می کند.

بعدی در نامه ای در روز دوشنبه گفته بود که با تصویب قانون توسط مجلس شورای اسلامی قابل اجرا است به قلمرو اتحادیه و “نمی تواند مورد سوال و یا بررسی در هر صورت.”

بعد از ساخت یک مداخله هنگامی که دو وزیران متهم بعدی از ‘مانع’ اجرای تصمیمات دولت Narayansamy گفت: او باز حرف خود را فقط در حال حاضر و آن را تنها شامل آنچه که او در حال حاضر به اشتراک گذاشته شده با رسانه ها درخواست او را به میز ضد کا قطعنامه.

تعجب کنید که چگونه یک نامه مشخص شده ‘محرمانه’ منتشر شد به رسانه وی تصریح کرد: قوه مقننه مستقل بود اقتدار و هیچ کدام می تواند به مزاحم شدن به آن حقوق و امتیازات.

“من در حال حاضر روشن ساخته است که آنچه ممکن است ما را در ضد کا قطعنامه. ما آماده هستند تا در صورت هر گونه عواقب حتی اگر آن را به معنای اخراج از theterritorial دولت” Narayanasamy گفت.

این مجمع همچنین ثبت اعتراض شدید علیه NRC و NPR.

اعضای اپوزیسیون AINRC و AIADMK تحریم جلسه و در حالی که سه نامزد BJP قانونگذاران صحنه راه رفتن پس از ثبت اعتراض خود را به tabling از این قطعنامه است.

از هشت اتحادیه سرزمین در کشور تامیل نادو و National Capital Territory of Delhi هر کدام دارای یک مجلس قانونگذاری و شورای وزیران است.

به عنوان به زودی به عنوان Narayansamy شروع به خواندن محتوای این قطعنامه BJP اعضای V Saminathan K G شانکار و S Selvaganapthy شدند تا روی پای خود بایستند و اعتراض به این حرکت از قطعنامه است.

آنها در توصیف این قطعنامه به عنوان یک “قتل ” دموکراسی” و “نقض قانون اساسی” و trooped خارج از خانه. آنها بازگشت نیست برای بقیه جلسه.

قطعنامه خواست این مرکز به برداشت کا کرد و گفت: این قانون بود “کاملا مخالف با اصول سکولاریسم.”

پس از رئیس وزیر کابینه خود همکاران و قانونگذاران متعلق به کنگره و متحد خود را از DMK صحبت قطعنامه تصویب شد با بلندگو V P Sivakolundhu گفت این بود “به اتفاق آرا به تصویب رسید.”

این قطعنامه اعلام کرد که تصویب کا در پارلمان باعث شده بود “درد و هرج و مرج” در میان مردم در بزرگ در کشور و منجر به “صلح آمیز کتاب در سراسر کشور”.

این کا بود مخربی به قطعات اصول سکولاریسم است که بر اساس قانون اساسی آن را شارژ.

این ادعا که وجود دارد یک دستور کار پنهان در کا به عنوان مسلمانان نادیده گرفته شد آن گفت: قانون بود “کاملا مضر” به فداکاری های ساخته شده توسط مهاتما گاندی برای حفاظت از سکولاریسم.

در این قطعنامه ادعا شده است که برخی از نیروهای تلاش برای معرفی احساسات مذهبی با فراموش کردن مسیر نشان داده شده توسط اولین نخست وزیر هند, اواخر جواهر لعل نهرو.

“اگر وجود دارد هر گونه فضای موجود برای تفرقه نیروهای این امر تنها به این معنی است که یک اشتباه تاریخی خواهد بود متعهد ضربه کاردینال اصول سکولاریسم (و) بزرگ از خود گذشتگی شهدا و مبارزان راه آزادی کشور است.”

این قطعنامه همچنین با ابراز ناامیدی از کا نه از جمله سریلانکا تاميل ماندن در مکان های مختلف و در اردوگاه های پناهندگان در کشورهای همسایه تامیل نادو برای هند شهروندی است.

به طور مشابه Rohingya زندگی مسلمانان به عنوان پناهندگان در ایالت های شمالی کشور و نیز نمی گنجانده شده در عمل به آن اضافه شده است.

قطعنامه خواست این مرکز به برداشت کا, NPR و پیشنهادی NRC.

(با PTI ورودی)

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.dehec.sutny.im