Osman Haneef جدید رمان به بررسی پاکستان قانون بحث برانگیز

Osman Haneef جدید رمان به بررسی پاکستان قانون بحث برانگیز – شیوه زندگی

به روز شده: May 31, 2020, 08:07 IST | جین Borges | بمبئی

در historicised رمان نویسنده پاکستانی Osman Haneef نشان می دهد که چرا کشور خود را با قوانین توهین به مقدسات در حال توليد اسلامی بورس تحصیلی و چرا کسی باید از آنها سوال

In this file picture from November 21, 2018, Islamist activists are seen carrying placards against Asia Bibi, a Pakistani Christian woman, who was released after spending eight years on death row for blasphemy, in Karachi. Pic/Getty Images

در این فایل عکس از نوامبر 21, 2018, فعالان اسلامگرا هستند دیده می شود حمل پلاکارد در برابر آسیا بی بی یک زن مسیحی پاکستانی که منتشر شد و پس از گذراندن هشت سال در انتظار اعدام برای توهین به مقدسات در کراچی. عکس/گتی ایماژ

هر یک بار در در حالی که می آید یک رمان است که باعث می شود شما متوجه باشید که مشکل شما نیست و شما به تنهایی. که در آن رشد جناح راست افراطی گری در هند ژولیده اقلیت ها و حتی موجب شورش درست قبل از شیوع کروناویروس منتقل شده این کشور تمرکز در کشور همسایه پاکستان مشابه جنگ در حال مبارزه است. و این است که اغلب تشدید upholders از قانون است.

نویسنده پاکستانی Osman Haneef جدید, رمان, توهین به مقدسات: محاکمه دانش Masih (Readomania چاپ و نشر) یک روشنگری حساب از عواقب بد فکر اخلاقی خورنده ، از طریق داستان دانش, پسر جوان از یک مسیحی خانه-کمک به اشتباه به اتهام توهین به مقدسات Haneef بررسی پاکستان قانون بحث انگیز است.

تنها در اوایل این هفته در آسیا بی بی—یک زن مسیحی پاکستانی که به جرم توهین به مقدسات توسط دادگاه و محکوم به اعدام قبل از اینکه تبرئه توسط دادگاه راس در سال 2018—به قتل رسید در شیخوپورہ شهر پنجاب یک بار دیگر در کانون توجه قرار کشتار به نام دین.

Osman Haneef
Osman Haneef

Haneef کار کرده است که به عنوان بازیگر تلویزیون یک استراتژی مشاور و مشاور دیپلماتیک و انتخاب شد به عنوان یک جوان رهبر جهانی توسط مجمع جهانی اقتصاد در سال 2017 امید خود را “رمان می تواند بازگشایی گفتگو در مورد اصلاحات” که او می گوید “سخت هیل به صعود”.

ویرایش گزیده ای از مصاحبه.

قوانین توهین به مقدسات پاکستان شده اند یک نگرانی برای فعالان حقوق بشر و دانشگاهیان به طور یکسان. آنچه که شما را وادار به نوشتن این رمان در حال حاضر ؟
من نوشت: این اولین پیش نویس بدون یک حس قوی از روایت arc. اما بدون توجه به آنچه من نوشتم ذهن من نگهداری از بازگشت به توهین به مقدسات مورد از 1990s شروع شد. یک بی سواد پسر نوجوان سلامت مسیح و دو نفر دیگر متهم به نوشتن اظهارات کفر آمیز بر روی دیوار یک مسجد در روستایی در پنجاب. هیچ شواهد فیزیکی و قاضی شد و گفت: هرگز آنچه واقع شد گفت: به دلیل به تکرار بیانیه می شده اند و کفر آمیز. این اعتقاد بود که در نهایت واژگون شد و Masih کشور فرار کرد. اما آشکار بی عدالتی از یک پسر بچه به ناحق محکوم Kafkaesque دادگاه در پاکستان با من ماند. من تا به حال به این داستان.این که آیا آن را آسیا بی بی [او هشت سال در انتظار اعدام], [وکیل] رشید رحمان بود که به ضرب گلوله کشته و یا در حال حاضر [مدرس دانشگاه] جنید حافظ, ما باید مردم دیده می شود پیچ و تاب و قانون خود را به پایان می رسد و این موضوع متاسفانه مانده است مرتبط است.

هر چند پاکستان یکی از 13 کشور که در آن توهین به مقدسات مجازات مرگ آن نیست اعدام هر کسی برای همان است. اما اوباش شده اند با استفاده از “مجازات اعدام” به عنوان یک تحریم برای فشار قتل”.
زمانی که من در ایجاد شخصیت Pir Piya یک شخصیت مذهبی در این رمان که با استفاده از قانون توهین به مقدسات بیشتر به پایان خود من بررسی های زیادی از ادبیات در اطراف افراط گرایی مذهبی. پژوهش در افراط گرایی مذهبی به بررسی این موضوع از یک فرد سازمانی اجتماعی, اقتصادی, و بعد تاریخی. این منصفانه است که می گویند که اسلامی پاکستان تحت ضیا [رئیس جمهور سابق محمد ضیاء الحق] دهکدهای پیچ خورده روایات به گسترش ایدئولوژی افراطی در پاکستان است که ایجاد یک پذیرش و درک درستی از قانون در میان جمعیت عمومی است. آن است که این پذیرش ساخته شده است که مردم گله به ممتاز قادری را [ترور سیاستمدار Salmaan تاثیر] مراسم تشییع جنازه. اما این نکته نیز شایان ذکر است که این ایدئولوژی افراطی را توضیح نمی دهد که چرا برخی افراد تبدیل به رادیکالیزه و دیگران ندارند. پس از همه, برای هر ممتاز قادری وجود دارد که تعداد بی شماری از فعالان حقوق بشر و کمپین رهبران مانند اسما جهانگیر که مبارزه کرده اند بیشتر تحمل و جامعه باز است. و زمانی که افراد به نوبه خود به دین به عنوان یک شکل از ظلم و ستم آن است که اغلب یک ابزار مناسب و نه از دلیل واقعی. برای مثال در رمان سراب است نه متهم به توهین به مقدسات به دلیل مذهبی, دلیل, اما به دلیل رد ،

بخشی از رمان خود را شده است historicised مات خطوط بین واقعیت و داستان است. چرا شما را انتخاب کنید این درمان بیش از, می گویند, مستقیم, غیر داستانی حساب ؟
من فقط می خواهم به داستان یک توهین به مقدسات محاکمه. من می خواستم برای گفتن یک داستان است که می تواند قانع کننده چند لایه و درگیر کردن خواننده در مسائل متعدد. داستان به من اجازه برای کشف انگیزه اساسی از شخصیت است که همیشه ممکن نیست در غیر داستانی حساب و پوشش های متعدد حقایق.

ماهیت این رمان شامل راه رفتن tightrope. آیا شما آماده برای واکنش?
راستش من نمی دانم. زمانی که من فکر می کنم در مورد افرادی مانند سلمان تاثیر بود که به ناحق به قتل به دلیل وزش انداز و حمایت من نگران باشید. اما اگر کسانی از ما که قادر به صحبت کردن نیست چرا که ما از ترس ما کناره گیری تصمیم گیری به بیشتر های افراطی جناح از جامعه ما و همه ما خواهد پرداخت قیمت.

آیا شما فکر می کنم پاکستان خواهد روزی در یک موقعیت برای لغو این قانون ؟ آنچه که در این کشور ایستاده بر روی این موضوع در حال حاضر?
ما باید امید داشته باشید. قانون توهین به مقدسات در شکل مدرن آن و پیامدهای آن آمده اند در مورد علت ضیاء [ul Haq] حکومت و سیاست اسلامی. آن است که یک بخش ضروری از تار و پود فرهنگ ما و جامعه وجود دارد اما عناصر که می خواهید به آن را به یکی. اساس یک نابخشودنی مجازات اعدام برای توهین به مقدسات یک سوء تعبیر اسلامی بورس تحصیلی. اگر ما می تواند بازگشایی بحث در اطراف تفسیر اصلی ما حداقل می تواند حذف شنیع ترین ویژگی های این قانون است. اما در حال حاضر هر رهبر سیاسی که چالش های قانون یا پیشنهاد هر گونه اصلاحات چهره بسیار تهدید واقعی برای خود و یا امنیت شخصی و امنیت است.

گرفتن در آخرین بمبئی, اخبار جنایت, اخبارامور جاری و یک راهنمای کامل از مواد غذایی برای همه چیز برای انجام و حوادث در سراسر بمبئی. همچنین دانلود جدید mid-day اندروید و iOS نرم افزار برای دریافت آخرین به روز رسانی.

اواسط روز است که در حال حاضر در تلگرام. اینجا را کلیک کنید برای پیوستن به کانال ما (@middayinfomedialtd) و اقامت به روز شده با آخرین اخبار


ثبت نام برای همه آخرین اخبار, گالری بالا و روند ویدئوها از Mid-day.com

اشتراک

این وب سایت با استفاده از کوکی ها و یا فن آوری های مشابه به منظور افزایش تجربه مرور خود را و ارائه توصیه های شخصی ، با ادامه استفاده از وب سایت ما, شما توافق می کنید به سیاست حفظ حریم خصوصی و سیاست کوکی. OK

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de