بدون اتلاف آویشن

بدون اتلاف آویشن – شیوه زندگی

به روز شده: Apr 22, 2020, 08:53 IST | انجو Maskeri | بمبئی

تست طعم و مزه: پس از ماه از خان درون لوله تفنگ از طریق باقی مانده Arina Suchde راه اندازی یک خط جدید از پایدار کوکتل در محله میخانه Woodside مسافرخانه. ما قطره برای یک جرعه

آشپز Arina Suchde نمی خواهم به استفاده از کلمه ‘سطل زباله’ به تعریف مواد تشکیل دهنده از یک خط از پایین-اتلاف کوکتل است که او کمک کرده است تا با هم برای Woodside مسافرخانه resto-نوار در Colaba. “محصول است بهتر است کلمه. سطل زباله می دهد و این تصور اشتباه” او می گوید. این ادعا پوست مرکبات و هویج و پوست و ساقه ذرت است که به طور معمول دریافت سطل آشغال تبدیل شده به قهرمان مواد تشکیل دهنده در Suchde پایدار ویژه نوار منو.

داشتن کار در آشپزخانه های تجاری در بمبئی او آگاه است که چگونه بی فایده صنعت رستوران است. “من می خواهم بگویم 33 درصد از تولید ما به دست آوردن می رود به بن,” او می گوید. این اولین بار نیست که او را کمک های زباله خوشمزه است. 34-در سال اول در آن بود در سال 2019 زمانی که او به همکاری با Woodside مسافرخانه بنیانگذاران Abhishek Honawar, Pankil شاه و Sumit Gambhir, برای, خواهر, استقرار, شربت خانه در Kala Ghoda. در اینجا او راه اندازی یک پایدار منوی غذا. موفقیت خود را با الهام از این تیم به گسترش این ایده را به کوکتل. “پایداری در ابتلا به سراسر جهان است. هند و متاسفانه آهسته بوده است در گرفتن وجود دارد. البته ما به عنوان یک فرهنگ همواره آگاهانه با استفاده از مواد تشکیل دهنده به پتانسیل کامل خود را. اما به نگه دارید تا در سریع ء زندگی نسل ما را فراموش کرده است و اهمیت آن.”

این نوشیدنی در حال چرخش در کوکتل های کلاسیک که با نام تجاری است و پشتیبانی از آن راه اندازی فروشگاه در سال 2007. “ما می خواستیم برای اضافه کردن یک بعد جدید به کوکتل بدون مسمومیت است. از آن ساخته شده حس سازگار با محیط زیست و مالی می گوید:” شاه. این تیم آغاز شد و با صرف یک زن و شوهر از تغییرات در نوار به بررسی همه که رفتن به bin و چه مقدار از آن می تواند مورد استفاده قرار گیرد. “ما متوجه باشند که باقی مانده بیرون آمدن از نوار و آشپزخانه شد اساسا متفاوت است. بنابراین ما ساخته شده یک لیست از آنچه که می تواند مورد استفاده,” او می گوید.

Suchde استفاده کرده ریشه به ساقه رویکرد برای سه کوکتل و سه باقی مانده اند ساخته با استفاده از ضایعات مواد به تنهایی. مثلا پایه غریبه تاریک ساخته شده است با استفاده از صرف قهوه و تاریک رم. “باقی مانده از دستگاه قهوه هنوز هم مقدار زیادی از عطر و طعم. آنها فاقد اسیدیته پس از اولین دم که چیز خوبی است.” در حال حاضر هدف او این است که به نگه داشتن نوشیدنی های نزدیک و goad bartenders به ترکیب شیوه های پایدار به کسب و کار از نوشیدن. “ما آن را یک گام در یک زمان.”

Whiskey sour
ویسکی ترش

ما شروع با ویسکی ترش تزریق ساخته شده با استفاده از آب پنير از خانه ریکوتا, نارنجی, شربت ساخته شده با استفاده از پس مانده غذا پرتقال پوست با یک خط تیره از bitters. آب که به طور معمول پایین می رود تخلیه می شود جایگزینی برای تخم مرغ سفید نتیجه مرکبات-متعادل کوکتل با هر جرعه به ارائه یک طعم و مزه از یک عنصر جدید.

Corn off the cob
کردن ذرت بلال

این یکی نمی pleaser جمعیت. ساخته شده با استفاده از ذرت, شیر, ودکا ذرت-بلال و پوست لیمو صمیمی با ذرت ابریشم سوخته با فلفل قرمز کره خاویار این خواسته طعم به دست آورد. باید آن را اگر شما جدی در مورد حفظ شیرین از کوکتل.

Sneaky sundae
اب زیر کاه و مغز گردو

اب زیر کاه و مغز گردو به ما غذا خوردن شکلات تحت پوشش وفل مخروطی است که آن را در خدمت. کوکتل های لذیذ معجون منجمد موز و کره بادام زمینی شسته تیره رم. صدر با خامه, چرخش پوست موز تغذیه کننده dermo و شیرین شده پوست موز است Suchde بهترین خلقت ما فکر می کنم.

Green gin. Pics/Ashish Raje
سبز جین. عکس/Ashish Raje

سبز جین است که ترکیبی از بیشتر از جین صرف گیاهی خدمت با یک تکه از پرتقال است. این یک نوشیدنی طراوت اما یکی است که ما می خواهم چشم پوشیدن نفع تجربی بیشتر اب زیر کاه و مغز گردو و یا بد بو ویسکی ترش. سلامت آگاهانه مردمی می تواند درخواست سرور برای صفر قند نوع از این معجون.

گرفتن در آخرین بمبئی, اخبار جنایت, اخبارامور جاری و همچنین یک راهنمای کامل در بمبئی از مواد غذایی برای همه چیز برای انجام و حوادث در سراسر شهر در اینجا. همچنین دانلود جدید mid-day اندروید و iOS نرم افزار برای دریافت آخرین به روز رسانی


ثبت نام برای همه آخرین اخبار, گالری بالا و روند ویدئوها از Mid-day.com

اشتراک

داستان بعدی

این وب سایت با استفاده از کوکی ها و یا فن آوری های مشابه به منظور افزایش تجربه مرور خود را و ارائه توصیه های شخصی ، با ادامه استفاده از وب سایت ما, شما توافق می کنید به سیاست حفظ حریم خصوصی و سیاست کوکی. OK

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im