هیچ نقطه کور

هیچ نقطه کور – شیوه زندگی

به روز شده: Jul 05, 2020, 10:11 IST | انجو Maskeri | بمبئی

یک بینایی مشاور حقوقی با SEBI مخالف lockdown برای کمک به افراد معلول دسترسی به کتاب فراتر از خط بریل و حس را از مسائل مربوط به پول

So far, Kelapure has converted over 50 books using Optical Character Recognition

تا کنون Kelapure تبدیل شده است بیش از 50 کتاب با استفاده از تشخیص کاراکتر نوری

در حال رشد در چندراپور, Rahul Kelapure, دستیار مشاور حقوقی در بورس و اوراق بهادار مدیره از هند (SEBI) می خواستم برای بلعیدن کتاب که تمدید فراتر از برنامه درسی مدرسه. آن بود که کمبود مواد بود که مانعی بر سر راه آن دسترسی داشته باشید. به عنوان یک بینایی فرد خواندن برای او به معنای خط بریل است. پدر و مادر خود را اغلب به عنوان خوانده شده معابر وجود نداشت کتاب های صوتی در همان زمان. “به دلیل ناتوانی من همیشه گفته که منابع محدود هستند” او به یاد می آورد. “اما وجود دارد مثل خوره به جانم تمایل به خواندن و یادگیری هر چه من می خواستم درست مثل هر کس دیگری.”

سال بعد Kelapure قرار دادن خود را در آستین پرورش رویایی به عمل است. با استفاده از تشخیص کاراکتر نوری (فرایندی که در آن اسناد اسکن شده ترجمه به متن دیجیتال) او ساخت کتاب در دسترس برای افراد مبتلا به اختلال بصری. “این یک سیستم است که از طریق آن یک کپی سخت می تواند تبدیل به متن دیجیتال به طوری که آنها را می توان به عنوان خوانده شده بر روی کامپیوتر و یا گوشی های تلفن همراه با کمک صفحه نمایش خواندن نرم افزار” او توضیح می دهد.

تا کنون او تبدیل شده است بیش از 50 کتاب در مراتی و انگلیسی از جمله کلاس هشتم کتاب های درسی و اقتصاد کتاب توصیه می شود برای کارشناسی علوم انسانی (BA) دانش آموزان در دانشگاه پونا. او همچنین بازرسی و نگهداری مراتی کلاسیک مانند Dnyaneshwari, Geeta Rahasya و Dasbodh یک قرن 17 Advaita ودانتا معنوی متن بود که روایت سنت Samarth Ramdas به شاگرد او Kalyan سوامی. “من شامل منطقه ای کتاب در مخلوط به دلیل غنی ادبیات بومی زبان است که اغلب نادیده گرفته شده است.” که گفت: هیچ فرمول به روند انتخاب کتاب. “من را انتخاب کنید کتاب هایی که بستم علاقه من. زمانی که من به دنبال یک مدرک MBA, من تبدیل آن [مطالعه کتاب] بیش از حد.” The tomes معمولا زمان را به تبدیل به دلیل حجم خالص. “شما نیاز به صبر برای دیدن این [فرایند اسکن] از طریق و اطمینان حاصل شود هیچ اشتباهی وجود دارد.”

 Rahul Kelapure
Rahul Kelapure

دسترسی به این آثار در فرمت دیجیتال نیز نیاز به یک سطح معینی از گوشی های هوشمند سواد, چرا, گاهی, به همراه, به عنوان چشم برای افراد مبتلا به اختلال بینایی. متوجه این Kelapure شروع آموزش نابینایان در استفاده از گوشی های آندروید به طور موثر. جلسات رایگان از هزینه. “من رسیده به سازمان های غیر دولتی و اجتماعی کارگران و موفق به پیدا کردن افرادی که علاقه مند هستند می گوید:” Kelapure که دارای مدرک کارشناسی در اوراق بهادار قانون از موسسه ملی بازار اوراق بهادار (NISM) و یک دیپلم تکمیلی در سایبر قوانین از مدرسه سایبری قوانین (ASCL).

با توجه به تسلط در امور مالی Kelapure نیز انجام SEBI کارگاه های آموزشی در گذار آموزش و پرورش برای افراد معلول برای موسسات مختلف در سراسر هند است. او تا کنون با انجام بیش از 25 چنین کارگاه های آموزشی در طول 10 ماه گذشته و رسیده به بیش از 2000 نفر در یک سال. “بیشتر از نه بینایی وابسته به بستگان و یا دوستان برای تصمیم گیری های مالی. کافی وجود دارد موارد که در آن آنها به پایان رسید تا بودن فریب خورده و پول از دست داده.” این جلسات با هدف قبل از empting چنین قسمت. او آنها را می آموزد که چگونه برای برنامه ریزی مالی خود را به صرفه جویی فراهم می کند گزینه های برای بهترین خدمات مالی موجود در بازار و نحوه دسترسی به آنها به طور مستقل. همه از طریق مستند بوده و برگزاری این کلاس ها تقریبا.

با تشکر از اینکه cooped در خانه Kelapure می گوید که او نیز تا به حال به زمان بیشتری برای تبدیل کتاب. “در حال حاضر من چشم در مجموعه تاریخی مواد است.”

2,000

تعداد افراد با ناتوانی او tutored به صورت رایگان در سرمایه گذاری مالی در یک سال

گرفتن در آخرین بمبئی, اخبار جنایت, اخبارامور جاری و یک راهنمای کامل از مواد غذایی برای همه چیز برای انجام و حوادث در سراسر بمبئی. همچنین دانلود جدید mid-day اندروید و iOS نرم افزار برای دریافت آخرین به روز رسانی.

اواسط روز است که در حال حاضر در تلگرام. اینجا را کلیک کنید برای پیوستن به کانال ما (@middayinfomedialtd) و اقامت به روز شده با آخرین اخبار


ثبت نام برای همه آخرین اخبار, گالری بالا و روند ویدئوها از Mid-day.com

اشتراک

loading image

این وب سایت با استفاده از کوکی ها و یا فن آوری های مشابه به منظور افزایش تجربه مرور خود را و ارائه توصیه های شخصی ، با ادامه استفاده از وب سایت ما, شما توافق می کنید به سیاست حفظ حریم خصوصی و سیاست کوکی. OK

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de