نپال PM irked با حضور نیروهای هند در Kalapani یوگی Adityanath نظرات

نپال نخست وزیر KP Sharma Oli در روز چهارشنبه بار دیگر صحبت در مورد هند این بار در حضور نیروهای هند در Kalapani, نظرات, توسط وزیر, Uttar Pradesh (UP), یوگی Adityanath در کشور و همچنین افزایش هجوم COVID-19 عفونت از همسایه جنوبی خود.

نپال در نظر Kalapani به عنوان قلمرو خود همراه با Lipulekh و Limpiyadhura و در ماه گذشته صادر شده و یک نقشه جدید نشان می هند سرزمین به خود کشی دهلی نو خشم.

در زبان نپالی در مجلس PM Oli گفت: “سرزمین های جدا شده از ما با استقرار نیروهای هند و با توجه به ارتش هند را گسترش دسترسی است را تکذیب کرد به ما.”

خواستار یک راه حل دیپلماتیک به مرز ردیف نپالی ظ گفت کشور “شده است بالا بردن این موضوع با هند..و مبتنی بر حقایق و شواهد تاریخی این منطقه باید تحویل داده است.”

او همچنین اظهار نظر در اظهارات به تا سانتی متر که برابر نپال با چه تبت رو در 1950s گفت: دیدگاه های ساخته شده توسط او هستند “زمینه صادر کند” و “تهدید” نپال غیر قابل قبول است.

در COVID-19 بحران او گفت که 85 درصد از موارد در کشور است که به دلیل افزایش در تعداد افراد آلوده که از هند چیزی است که او گفت: در گذشته نیز هست.

نظرات خود را در یک زمان آمد که روابط میان دهلی نو و کاتماندو در یک سیر نزولی با توجه به نپال آینده با یک نقشه جدید که هند می بیند به عنوان “غیر قابل توجیه وابسته به نقشه کشی ادعای”.

دهلی نو خواسته است این کشور را به “احترام به هند حاکمیت و تمامیت ارضی” و ایجاد “فضای مثبت” دیپلماتیک برای گفت و گو برای حل و فصل برجسته مسائل مرزی.

در روز سه شنبه نپال مجلس به اتفاق آرا مورد حمایت اصلاح قانون اساسی لایحه ای است که به اصلاح نپال نقشه سیاسی در آرم. پس از گذشت 2/3rd اکثریت در مجلس پس از 72 ساعت آن را به مجلس -مجلس شورای ملی که در آن همان روش را در پی خواهد داشت. پس از تصویب در مجلس و موافقت با نپالی جمهور قانون و یا اصلاح خواهد شد به اجرا در آمده است به قانون اساسی پشتوانه به نپال نقشه است که در قلب دیپلماتیک با هند است.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de