نپال و بوتان زمین برای مودی را پیشنهاد COVID-19 صندوق برای کشورهای سارک

نپال و بوتان را سخت تن به تن برای پیشنهاد COVID-19 صندوق اضطراری برای کشورهای سارک که اعلام شد توسط هند. کاتماندو اعلام کرده است که 10 کرور روپیه نپال خواهد شد ارائه شده برای این صندوق در حالی که بوتان تن به تن کرده 100,000 تومان برای آن است.

نخست وزیر نپال KP Sharma Oli اعلام کرد زیر را در آدرس خود را در مورد COVID بیماری همه گیر در شب جمعه است. او گفت: “من می خواهم به اطلاع شما که نپال کمک خواهد کرد 10 کرور روپیه نپال در این صندوق با هدف ارائه کمک لازم به سارک سازمان ملل.”

بوتان وزارت امور خارجه در بیانیه ای گفت: “حکومت شاهی بوتان است با استقبال از تاسیس صندوق اضطراری و تصمیم گرفته است به کمک های اولیه از 100,000 تومان (دلار صد هزار نفر تنها).”

شناخت نیاز فوری به “تلاش جمعی برای مبارزه با چنین بحران” بوتان دولت گفت که “می خواهم به اطمینان کامل خود را از حمایت و همکاری برای انجام همه چیز ممکن است در همکاری نزدیک با همه کشورهای عضو برای غلبه بر COVID – 19 بیماری های همه گیر.”

نارندرا نخست وزیر پیشتر در روز یکشنبه اعلام کرد که تشکیل یک صندوق در طول سارک ویدئو کنفرانس برای یک استراتژی مشترک برای مقابله با این بیماری همه گیر. هند اعلام کرد یک سهم از 10 میلیون تومان.

این پیشنهاد از ویدئو کنفرانس آمد از مودی در هفته گذشته از طریق توییت و ویدئو کنفرانس اتفاق افتاده در روز یکشنبه. همه سارک رهبران حاضر بودند در این دیدار به جز نخست وزیر پاکستان عمران خان که فرستاده بود junior — نماینده ویژه مشاور سلامت دکتر ظفر میرزا به نمایندگی از او.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.net