منلو پارک کالیفرنیا — برجسته منطقه خلیج پاستور قرار داده شد در مرخصی پس از شکست او به خود بگویید megachurch مدیره که یک کلیسا داوطلب در جلب اعتماد او را به یک جاذبه جنسی به افراد زیر سن قانونی به جای اجازه دادن به فرد برای ادامه کار در جامعه برای ماه می باشد.

جان Ortberg یک پرکار نویسنده مسیحی و رهبر دیرین از 4000 عضو منلو کلیسا نیست هستيم و از ماه نوامبر پس از شکستن یک “پیوند اعتماد” با رهبران کلیسا و محله های کشیش نشین — که بسیاری از آنها شده اند در سمت چپ احساس chagrined و اشتباه به عنوان گسترده تر پروتستان جهان به تماشای از نزدیک.

“پیوند اعتماد در اطراف ما ایمنی کودکان است که در میان ما بالاترین callings به عنوان یک منلو کلیسای جامعه” بث Seabolt, بزرگان, رئیس هیئت مدیره نوشت: در نامه ای فرستاده و به محله های کشیش نشین در ماه گذشته. Ortberg او افزود: “به طور کامل درک مدیره نگرانی در مورد دست زدن به او از این وضعیت است.”

نامه فرستاده شده در ژانویه 21, اولین باری کلیسا علنا اذعان کرد شرایط اطراف Ortberg غیاب. در آن Seabolt گفت که این درگیری ناشی از یک مکالمه در ماه جولای 2018 زمانی که یک کلیسا داوطلب فاش به Ortberg که داوطلب تلاش کرده بود با یک ناخواسته جاذبه برای کودکان — اما هرگز در عمل ضربه.

با توجه به نامه Ortberg دعا با فرد و ارائه ایده های برای مشاوره. اما کشیش بگویم نه دیگر رهبران کلیسا در مورد افشا و “شکست خورده را به مراحل مورد نیاز برای جلوگیری از نفر از, داوطلب با افراد زیر سن قانونی در منلو پارک پردیس” نامه است.

این موضوع را به هیئت مدیره توجه حدود 18 ماه پس از اولیه افشای, پس از داوطلب ساخته شده همان پذیرش به شخص دیگری — در این زمان به Ortberg را نویسنده و تخته نویس دنی Lavery.

در Nov. 15, 2019, گفتگو با Lavery, فرد صحبت از تجربه “وسواسی احساسات جنسی” در مورد کودکان و به دنبال بدون نظارت نقش داوطلب با فرزندان به عنوان یک “روش درمان” برای این مشکل Lavery گفت: در توییت یکشنبه توصیف وضعیت. نه کلیسا و نه Lavery شناسایی داوطلب publicly.

Lavery گفت که او به نام Ortberg که تایید او تا به حال شناخته شده در مورد داوطلب احساسات نسبت به کودکان از تابستان گذشته است. اما با توجه به Lavery پدرش گفت Lavery و همسرش — که هر دو تغییر جنسیت — که آنها فاقد “ایستاده” به ارائه مشاوره در مورد وضعیت در بخشی به دلیل انتقال.

در نوامبر. 21, Lavery گزارش این وضعیت به چند منلو رهبران کلیسا از طریق ایمیل خود. Ortberg قرار داده شد در ترک بعد.

“من واقعی دلسوزی برای هر کسی که در تلاش برای درمان مجبور جنسی با پاسخگویی و نظارت” Lavery نوشت: در این بیانیه است. “اما وضعیت آنها ایجاد کرده بود مخاطره نا امن و غیر قابل تحمل.”

در بیانیه نوشته شده است فرستاده می شود به این اخبار سازمان منلو کلیسا هیئت مدیره گفت که فردی که افشا نمی داوطلب در هر کلیسا حوادث پس این موضوع ابتدا به هیئت مدیره توجه است. این هیئت همچنین اشاره کرد که تمام کلیسا داوطلبان دریافت چک پس زمینه نمایش و کارکنان آموزش در کالیفرنیا را موظف کودک آزاری خبرنگار قوانین.

Ortberg کاهش یافته است به نظر فراتر از هیئت مدیره اظهارات.

Ortberg شده است به خوبی شناخته شده در محافل پروتستان برای چه بسیاری از توصیف خود را به عنوان رهبری کاریزماتیک و برای کتاب او نوشته شده است در مورد نقش مسیحیت در زندگی روزمره است. خود کلیسا یکی از بزرگترین پروتستان جماعت در دولت پس از 2014 — هنگامی که منلو روشن فرقه از جریان اصلی کلیسای پروتستان در ایالات متحده آمریکا به یک میثاق منظور از پروتستان مشایخی است که شناخته شده برای آن بیشتر محافظه کار مبنی بر تجاوز+ مسائل مربوط به آن گسترش یافته و به شش ماهواره دانشگاه در منطقه خلیج از جمله در ساراتوگا و سن خوزه.

“منلو بسیار بزرگ و شناخته شده کلیسا — او قابل رویت رهبر” گفت: کارن پترسون-Iyer, دستیار استاد مطالعات دینی در دانشگاه سانتا کلارا و مقرر PCUSA وزیر. “این یک در خصوص وضعیت مشکل به دلیل این رهبران نه تنها تاثیر بسیار زیادی در محله های کشیش نشین اما در سایر رهبران در کلیسا.”

پس از Lavery ایمیل کلیسای استخدام در خارج محقق شده است. مصاحبه و سند بررسی در نهایت آشکار نیست هر اتهامات سوء رفتار در کلیسا با توجه به اظهارات از هیئت مدیره.

اما محله های کشیش نشین شده اند عمدتا چپ در تاریکی در مورد آنچه اتفاق افتاده است ترک طولانی احساس bafflement گفت: اعضای کلیسا و منلو پارک مقیم باربارا فروردین 62.

“آنچه باعث می شود من ناراحت است که من لازم نیست که اطلاعات من واقعا نیاز به پاسخ به این معضل اخلاقی برای خودم قطعی راه” ویلکاکس گفت.

پس از ماهها غیبت Ortberg شده است دوباره تحت یک “طرح مرمت” که در آن او است و تنها کار داخلی با هیئت مدیره و کارکنان کلیسا هیئت مدیره توضیح داده شده در Jan. 21 نامه است.

در اواخر ماه ژانویه با صدها نفر از محله های کشیش نشین اعم از خانواده ها با فرزندان جوان برای دانش آموزان در دانشگاه استنفورد مانتو پر pews در منلو کلیسا گل سرسبد دانشگاه Ortberg تحویل یک بیانیه به جماعت. صاعقه وار تشویق زد بیرون به عنوان کشیش در زمان مرحله برای اولین بار در ماه با برخی از مخاطبان رو به افزایش در ایستاده اند.

اتاق شد و پس از آن هنوز هم به عنوان Ortberg اذعان کرد که او ساخته شده یک تصمیم گیری در مورد یک داوطلب که او “باید” ساخته شده که “فاقد شفافیت همکاری و حکمت.”

“از آنجا که من نتوانستم در این راه آن قرار داده شده یک بار بسیاری از مردم و من می خواهم برای یک لحظه به اذعان دارند که” Ortberg گفت. “من فکر می کنم هر کسی که یک پدر و مادر که بزرگترین کابوس است” اگر چیزی اتفاق می افتد باید به فرزند من?'”

“من بسیار متاسفم” کشیش رفت بگم. “من متاسفم من موفق به انجام کار درست و من متاسفم برای وزن و بار این است که برای ایجاد برخی از شما.”

او اضافه کرد که او را به تمرکز بر روی بدانند چگونه به “تعمیر روابط” داخلی در درون کلیسا صفوف قبل از بحث در مورد امکان بازگشت به منبر.

این تصمیم ممکن است از نزدیک تماشا گسترده تر مسیحی (persian). اخبار Ortberg را ترک غیبت و شرایط اطراف آن برداشت شد تا در این هفته با دین سرویس خبری این هفته و گسترش به دیگر رسانه های مسیحی. Lavery هزار نفر از پیروان توییتر نیز در واکنش به این بیانیه است. به عنوان سوء استفاده جنسی رسوایی را پاره پاره طریق کاتولیک روم و کلیساهای باپتیست در سال های اخیر جوامع مذهبی در سراسر جهان نمی تواند خجالتی و دور از پاسخگویی پترسون-Iyer گفت.

“من را تشویق کرد که آنها در حال گرفتن آن را بسیار جدی است و من امیدوارم که آن را تحریک تالار گفتگو” پترسون-Iyer گفت. “کلیسا نمی تواند بازیابی اعتبار خود را مگر اینکه آن چهره این مسائل مستقیما.”

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de