Marston: تقریبا 70 زمانی که ویروس خود را به پایان رسید, کلرادو, معدن زغال سنگ کار

تا زمانی که این بیماری همه گیر محدود استخراج از معادن زغال سنگ به کسانی که 60 یا جوان در, Gunnison, شهرستان در غرب کلرادو, Gary Brezonick نبود تفکر در مورد بازنشستگی. او می خواهم به عنوان یک معدنچی ذغال سنگ برای 49 سال و رفتن زیرزمینی در غرب الک معدن زغال سنگ در نزدیکی شهر Paonia مناسب او را فقط خوب است.

“شما باید آن را ببینید,” او گفت: از این معدن که در آن کارگران معدن برشی زغال سنگ از دیوار 1,800 پا زیرزمینی. “این فوق العاده — شگفت انگیز — مانند یک شهر!”

شما می توانید بررسی کنید اما کمی وجود دارد رقابت: تا زمانی که COVID-19 ضربه او دولت را قدیمی ترین معدنچی هنوز هم در کار است. نور روی پای خود و جمع و جور او به راحتی به نظر می رسد از یک دهه جوانتر.

پسر کرواتی مهاجران Brezonick رشد در نزدیکی شرکت شهر سامرست کلرادو. نشسته در بالای یک رودخانه در یک تیغ نازک دره شهر جدا شد از جهان مدرن است. با آن یکی میخانه و نزدیکی به چهار فعال معادن, کرواتی-انگلیسی لهجه محلی پر از سایه و گاراژ که در آن مردان آرامش پس از کار.

“من گوش دادن به مردان در بحث زغال سنگ. من احساس من می دانستم که زندگی زیرزمینی قبل از اینکه من می خواهم در یک معدن” Brezonick گفت. “و من در طول این سالها استخراج با برخی از بچه ها. که آیا این کار واقعا بزرگ است.”

Brezonick شد تنها 20 زمانی که او برای اولین بار رفت و زیرزمینی به کار در کنار پدرش مارتین که پدر نیز شده بود یک معدنچی ذغال سنگ. او عاشق شنیدن داستان از 1940s هنگامی که پدر او سپس یک جوان خیش.

“مارتین کار می کند در تمام طول روز در سامرست معدن متعلق به معدنی شرکت توسعه خوردن شام و سپس بازگشت در زیر برای ذخیره کردن مواد منفجره او خود را خریداری و با انبان در شرکت فروشگاه.”

قبل از تجهیزات سنگین تغییر شغل پدرش کار می کرد با یک کلنگ و بیل پرداخت شده توسط تن و “همه مردان تا به حال اسلحه مانند Popeye را.” پرداخت به طور متوسط در حدود 3 دلار در هر روز است.

به جای رفتن زیر زمین سمت راست بعد از مدرسه بالا, Gary Brezonick پیوست تفنگداران دریایی و به ویتنام فرستاده شد جایی که او یکی از تنها سه بازماندگان در 12 مرد جوخه کمین توسط ویتنام شمالی.

“در این زندگی همه چیز در مورد اینچ,” او می گوید: نشان دادن پیشانی اسکار از یک گلوله که نوسان کردن کلاه خود. Brezonick بازگشت به کلرادو با purple heart مشتاق برای ورود به رونق معادن زغال سنگ. آن سال 1971.

در آن زمان او مجبور به توقف کار خود, کار در حال تبدیل شدن به فن آوری بالا هدایت ماشین آلات که معدن را فولاد و بتن سقف و ستون. هنگامی که یک منطقه استخراج شد و توسط چند میلیون دلار طولانی-دیوار ماشین خدمه خود را مهر و موم کردن استخراج مناطق با زباله معدن به نام gob قبل از رفتن به بخش بعدی.

Brezonick نفس در بسیاری از زغال سنگ و سنگ گرد و غبار در طول دهه اما حتی اگر او chest x-ray نشان داد آنچه او به نام “یک نقطه” — مدارک و شواهد از ریه او رد شد مزایای پزشکی. او گفت: دکتر می خواستم به دانم که چرا او هنوز معدن و نگاه “پس سالم است.”

Gary Brezonick نمی طلسم کردن تمام دلایل خود را, اما بر خلاف پدر و پدر بزرگ او را نگه داشته پسر مت از پیوستن او به زیر زمین است.

“پدر کشید خط من بود نسل چهارم; من رفتن زیرزمینی” مت می گوید. “‘آموزش'” پیامی بود از پدر خود.

Gary Brezonick می داند که او ساخته شده یک انتخاب دشوار برای او و در راه آن به نظر می رسد متناقض: “این یک هیجان برای من کار زیرزمینی با پدر خود من” او اذعان می کند. Brezonick جغجغه کردن نام خانوادگی برخی از مردان او کار می کرد و من تشخیص آنها از دوران کودکی من در شمال چنگال دره. او نامگذاری افسانه همه چند نسل کارگران معدن زغال سنگ.

Brezonick می داند که این کوره است که سوزاندن زغال سنگ در حال بسته شدن سریع. “من فکر نمی کنم زغال سنگ می یابند و جامعه تبدیل شده و در برابر آن” او می گوید. به عنوان کمی تا 10 سال پیش زغال سنگ هنوز هم برای اختصاص 50 درصد از ایالات متحده تولید برق است.

اما تنها 22 درصد از برق را از زغال سنگ در سال 2020 به گزارش آژانس اطلاعات انرژی. آب و هوا-مسائل مربوط به ترکیب با آب و برق تعویض به ارزان انرژیهای تجدید پذیر به معنی کسب و کار پیمانکاری توسط 12-15 ٪ در سال است.

هنوز Brezonick هدف رفتن زیرزمینی به اجرا خدمه خود را زمانی که او تبدیل می شود 70 — و فراتر از آن. در حال حاضر, هر چند او نمی صحبت کردن در مورد است که امکان: او را خشمگین در حال گذاشته شدن می گوید پسرش.

در ضمن می افزاید: مت با پوزخند “پدر من یک کار جدید تخلیه خاک برای یک پیمانکار در تلورید.” او پیش بینی کرد پدر خود را مشغول به کار خواهد شد و کار سخت تا آخرین نفس خود را.

دیوید Marston نویسندگان به Writersontherange.org یک سازمان غیر انتفاعی اختصاص داده شده به ترغیب پر جنب و جوش گفتگو در مورد غرب است. او در Paonia کلرادو و در نیویورک زندگی می کند و Paonia.

برای ارسال یک نامه به سردبیر, درباره این مقاله, ارسال, آنلاین, و یا چک کردن دستورالعمل های ما برای نحوه ارسال از طریق ایمیل و یا پست الکترونیکی.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de