ماها دولت به مراتی اجباری تا کلاس 10 برنامه 5 روز کار در هفته برای کارکنان دولت

این ماهاراشترا دولت در روز چهارشنبه در وزارت امور خارجه در جلسه هیئت دولت تصمیم گرفت به مراتی اجباری در همه مدارس تا کلاس 10 و معرفی 5 روز کار در هفته برای کارکنان دولت.

منابع فروخته شده Zee رسانه ها نشان می دهد که دولت معرفی خواهد شد یک لایحه در مجلس است که به مراتی اجباری زبان تا کلاس 10. این لایحه خواهد شد در بودجه بعدی جلسه دولت در فوریه 24.

پس از بحث در این لایحه به مدت سه روز دولت قرار داده خواهد شد این لایحه برای رای گیری در مجمع در 27 فوریه مراتی زبان روز است.

در حال حاضر مراتی اجباری است تا 4 کلاس در مدارس کار تحت CBSE و ICSE تخته. اگر این لایحه به تصویب می رسد زبان به تدریس در مدارس تحت مذکور تخته تا کلاس 10.

صحبت کردن در مورد این مسئله وزیر مراتی زبان Subhash دسای گفت: “وجود دارد 25,000 مدارس در ماهاراشترا که آیا آموزش مراتی. (هنگامی که این لایحه به تصویب رسید) آن خواهد بود و اجباری برای تمام مدارس در حال اجرا در اینجا به مراتی زبان به عنوان بخشی از برنامه درسی خود را.”

قبلا دسای همچنین گفت که مراتی زبان ساخته خواهد شد اجباری در ماهاراشترا دبیرخانه. او اضافه کرد که تمام اسناد و فایل ها در دبیرخانه باید در مراتی. اسناد و مدارک در هر زبان دیگر به غیر از مراتی در نظر گرفته نمی شود.

علاوه بر این دولت نیز در حال برنامه ریزی برای معرفی پنج روز کار در هفته برای کارکنان دولت است. تصمیم گیری است به احتمال زیاد به سود نزدیک به 20 lakh دولت کارکنان دولت در حقوق و دستمزد در ماهاراشترا است که خواستار آن است که برنامه خود را باید مطابق به مرکزی شد.

این ابتکار جدید را پوشش تمام دولت کارکنان دولت از جمله افسران و تمام کلاس کارگران است.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.dehec.su