Maa ki rasoi

Maa ki rasoi – شیوه زندگی

به روز شده: Jun 14, 2020, 07:52 IST | Prutha Bhosle | بمبئی

دو وبلاگ نویس مواد غذایی مادران به اشتراک گذاری دستور العمل های خود را از خانه متحده به cooped-پخت و پز ساده

خوش آمدید به جدید طبیعی است. هزینه های 24X7 در خانه و خوردن انواع تنقلات از آشپزخانه در حال حاضر به نظر می رسد روال. از آنجا که اکثریت ما در حال کار از خانه خود را حتی بیشتر وسوسه انگیز به بالا و زیر و رو کردن از طریق یخچال هر 10 دقیقه. دو ساله که مدت طولانی است که مواد غذایی, وبلاگ نویسان به نجات آمده است.

Bharati Mhatre یک ناوی بمبئی ساکن آغاز شده کانال یوتیوب به سادگی Swadisht در مارس 2017. این Maharashtrian محقر شده است پخت و پز برای خانواده های مشترک برای 17 سال است. “آنها تمام مواد غذایی منتقدان از جمله من دو بچه. من روزانه بازخورد. یک روز وقتی که من فکر می کردم عشق من برای پخت و پز حال کردم جدی من تصمیم گرفتم برای شروع خود من کانال می گوید:” Mhatre, 38.

اما بر خلاف دیگر سرآشپزها Mhatre گیر کرده به اشتراک گذاری دستور العمل از Agri جامعه یک گروه قومی بومی به بمبئی. “خانواده من است که همیشه اولویت من است. و هر عضو دارای یک تقاضای جدید در هر روز است. من روز آغاز می شود با تهیه اسنک برای هر یک از آنها. در نهایت در بعد از ظهر, پست, ناهار, من حدود دو ساعت به راه اندازی یک سه پایه در آشپزخانه فیلم و یک دستور برای کانال من. چون من همیشه در رفتن من دستور هم برای افرادی که زمان زیادی ندارد و به یدکی. آنها بسیار آسان است و می توان در کمتر از 30 دقیقه” او می افزاید.

Bharati Mhatre and Poonam Rajhans
Bharati Mhatre و Poonam Rajhans

Mhatre کانال یوتیوب است 625K مشترکین با 900 followers on Instagram. او با ارسال دو فیلم جدید در هر هفته.

Jharkhand مبتنی بر Poonam Rajhans بیش از حد شده است به اشتراک گذاری سریع و آسان دستور العمل در Instagram صفحه مومیایی خبره. “دختر من Pratidhee اصرار داشت که من شروع به اشتراک گذاری همه ی دستور غذاها در رسانه های اجتماعی. به او گفتم: من در انجام آنچه هر مادری دیگر در حال انجام است در خارج وجود دارد برای خانواده اش. چه معامله بزرگ است ؟ اما با توجه به این که دوستان و خانواده های ما در حال حاضر بوده است ستایش من پخت و پز آن را تنها حس به اشتراک گذاشتن برخی از اسرار من با دیگران است. من گفتم: خوب” می خندد Rajhans, 44.

در حالی که او دختر, دسته, صفحه Rajhans کسی است که باعث می شود ظرف نهایی نگاه لذیذ پس از صرف ساعت ها کار بر روی آن. “من MBA و تنها شروع به پخت و پز پس از من ازدواج کردم. این واقعا علم موشک; برخی از دستور العمل های من می تواند حتی توسط آماتور در عرض 20 دقیقه,” او می گوید.

Rajhans سهام دو از غذاهای مورد علاقه aloo khas tikki و dalpuri. “Khas khas است که به طور گسترده ای مورد استفاده در Jharkhand و دارای ارزش تغذیه ای است. این tikkis معمولا آماده در آشپزخانه ما. به طور مشابه dalpuri معروف است در بیهار. خوردن یک پوری نگه می دارد شما را برای ساعت.”

Mhatre از سوی دیگر توصیه می کند ساخت راوا کیک نارگیل و sukka کاری مرغ. “راوا کیک نارگیل برای کسانی که می خواهند به خوردن یک میان وعده بعد از ظهر. و می تواند ساخته شده با مواد اولیه در قفسه. شما حتی نمی باید برای شکستن قرنطینه هنجارهای آن است.”

دنبال سادگی Swadisht: https://www.instagram.com/simplyswadisht/channel/
دنبال مومیایی خبره: https://www.instagram.com/poonam.rajhans/

Dalpuri

مواد تشکیل دهنده
1 فنجان دال chana خیس یک شبه
2-3 قاشق چایخوری پودر تخم گشنیز
1 قاشق چایخوری پودر فلفل قرمز
1 قاشق چایخوری پودر زردچوبه
1 قاشق چایخوری پودر زیره
½ قاشق چایخوری گفتگوی garam
1 قاشق چایخوری دانه رازیانه درشت زمین
½ قاشق چایخوری aamchur
1 قاشق چایخوری دانه زیره سبز
1 برگ
1 سیاه هل
2 فنجان آرد گندم
2-3 قاشق غذاخوری روغن
کره/روغن برای سرخ كن از paratha
نمک

روش
فشار طبخ chana دال با یک فنجان آب bayleaf سیاه هل و نمک برای دو سوت. فشار آب اضافی. خمیر این یک بیت. نگاهی به kadhai اضافه کردن روغن اضافه کردن دانه زیره سبز. اضافه کردن تخم گشنیز و پودر زیره سبز و پودر زردچوبه و پودر فلفل قرمز پودر. اضافه کردن این به پوره dal. اضافه کردن گفتگوی garam رازیانه پودر و aamchur. بررسی کنید اگر نمک مناسب است به طعم و مزه. چاشنی شما در حال حاضر آماده است. به parathas, را خمیر و فنجان های کوچک برای اضافه کردن پر کردن. در حال حاضر این رول به parathas. اضافه کردن روغن به تابه و کباب مغزدار روی شعله کم.

کشاورزی sukka مرغ

Agri sukka chicken

مواد تشکیل دهنده
1 کیلوگرم مرغ
2-اندازه پیاز
2 قاشق چایخوری خشک بو داده نارگیل (کباب خشک نارگیل به طور مستقیم بر روی شعله تا لایه بیرونی تبدیل می شود کمی تاریک است. آن را تکه تکه و سپس خرد کردن)
30 حبه سیر خرد شده
1 اینچ خرد شده و زنجبیل
6 قاشق چایخوری کشاورزی فلفل قرمز پودر
1.5 قاشق چایخوری پودر زردچوبه
1 قاشق چایخوری گفتگوی garam پودر
3 خلیج ترک
3 هل
4 دانه فلفل سیاه
4 حبه
نفت
نمک

روش
Marinate مرغ را با 3 قاشق چایخوری فلفل قرمز پودر 1 قاشق چایخوری پودر زردچوبه و 1 قاشق چایخوری نمک. بقیه آن را برای 30 دقیقه. حرارت 4 تا 5 قاشق غذاخوری روغن اضافه کنید و تمام ادویه جات ترشی جات. اضافه کردن پیاز خرد شده و سرخ آن را تا آن را شفاف می شود. اضافه کردن سیر خرد شده و زنجبیل. سرخ برای چند ثانیه. اضافه کردن 3 قاشق چایخوری فلفل قرمز پودر ½ قاشق چایخوری پودر زردچوبه. خوب مخلوط کنید. اضافه کردن مرغ مزه دار شده. پوشش با درب و طبخ را روی شعله کم به مدت 5 دقیقه. اضافه کردن گفتگوی garam پودر و نمک. مخلوط و دوباره پوشش با درب و بگذارید به مدت 10 دقیقه. اضافه کردن زمین نارگیل. طبخ برای 5 دقیقه. خدمت با برنج و bhakri.

Aloo tikki khas

Aloo khas tikki

مواد تشکیل دهنده
4 متوسط, سیب زمینی آب پز
1 اندازه بزرگ پیاز
2 قاشق غذاخوری پنیر
1 اینچ زنجبیل رنده شده
2-3 فلفل سبز
گشنیز خرد شده
1 قاشق چایخوری پودر زیره
1 قاشق چایخوری پودر فلفل قرمز
2 قاشق چایخوری پودر تخم گشنیز
1 قاشق چایخوری چات ماسالا
½ قاشق چایخوری گفتگوی garam
2 قاشق غذاخوری روغن
2 قاشق غذاخوری روغن حیوانی/روغن برای سرخ كن
1 قاشق چایخوری دانه زیره سبز
خرج کردن از آنغوزه
خرج کردن قند
نمک را به طعم و مزه
برای پوشش: 2 قاشق غذاخوری خرده نان و 2-3 قاشق غذاخوری دانه خشخاش

روش
را در یک ظرف و اضافه کردن روغن. اضافه کردن دانه زیره سبز و کمی آنغوزه و پیاز. هم بزنید تا پیاز طلایی شود. در حال حاضر اضافه کردن زنجبیل رنده شده و خرد شده فلفل سبز. شما بعد از کباب این مخلوط را به مدت 2-3 دقیقه, اضافه کردن تخم گشنیز و پودر زیره سبز و پودر فلفل قرمز پودر و نمک. سرخ کرده و این برای 3-4 دقیقه. اضافه کردن پوره سیب زمینی. آن را به خوبی مخلوط و اضافه کردن پنیر گفتگوی garam, چات ماسالا خرد شده گشنیز و کمی شکر به آن است. اضافه کردن خرده نان برای اتصال همه این ها با هم. را tikkis خارج از آن و رول آنها را در دانه های خشخاش. در حال حاضر اضافه کردن کره/روغن به تابه و کباب tikkis. خدمت با سبز ترشی یا سس گوجه فرنگی.

راوا کیک نارگیل

Rava coconut cake

مواد تشکیل دهنده
1 فنجان سمولینا
1 فنجان تازه رنده نارگیل
1 فنجان کشک
1 فنجان شکر
¼ فنجان شیر
1/2 قاشق چایخوری جوش شیرین
1/2 قاشق چایخوری بکینگ پودر
½ قاشق چایخوری اسانس وانیل
بادام ورقه شده
روغن کرمانشاهی به روغن قلع

روش
مخلوط سمولینا, نارگیل, کشک و قند و شکر. اجازه دهید مخلوط استراحت برای 30 دقیقه. اضافه کردن شیر برای جریان خمیر. اضافه کردن بکینگ پودر و جوش شیرین و وانیل و اسانس. اضافه کردن آجیل خرد شده و خوب مخلوط کنید. گریس کیک قلع با روغن کرمانشاهی. بریزید و خمیر و چاشنی زدن با خلال بادام. پخت به مدت 30 تا 40 دقیقه در اجاق گاز است. پیش گرم کردن دیگ یا تابه به مدت 10 دقیقه. جای قلع بر روی یک پایه فلزی. پوشش آن و پخت روی شعله کم. هنگامی که آن را سرد و demould.

گرفتن در آخرین بمبئی, اخبار جنایت, اخبارامور جاری و یک راهنمای کامل از مواد غذایی برای همه چیز برای انجام و حوادث در سراسر بمبئی. همچنین دانلود جدید mid-day اندروید و iOS نرم افزار برای دریافت آخرین به روز رسانی.

اواسط روز است که در حال حاضر در تلگرام. اینجا را کلیک کنید برای پیوستن به کانال ما (@middayinfomedialtd) و اقامت به روز شده با آخرین اخبار


ثبت نام برای همه آخرین اخبار, گالری بالا و روند ویدئوها از Mid-day.com

اشتراک

این وب سایت با استفاده از کوکی ها و یا فن آوری های مشابه به منظور افزایش تجربه مرور خود را و ارائه توصیه های شخصی ، با ادامه استفاده از وب سایت ما, شما توافق می کنید به سیاست حفظ حریم خصوصی و سیاست کوکی. OK

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de