اجازه دهید شبکۀ حقانی Gurudwara حمله در کابل

هند سازمان های اطلاعاتی بر این باورند که Lashkar-e-Toiba و شبکه حقانی به طور مشترک مسئول چهارشنبه حمله تروریستی در سیک Gurudwara در کابل ،

تروریست ها با حمله به Gurudwara در شور بازار منطقه از کابل در اوایل صبح روز چهارشنبه به حدود 150 نفر در داخل و کشتن حداقل 27 و مجروح شدن چندین نفر دیگر.

نیز وجود دارد یک احتمال آن است که تروریست ها می خواستند به هدف هند دیپلمات بازدید Gurudwara در زمان حمله.

هند سازمان بر این باورند که حمله مرگبار هماهنگ با پاکستان ‘ISI’ که همچنین ترویج “دولت اسلامی” از استان خراسان (ISKP) به نگه داشتن چک در افغانستان است.

دولت اسلامی مسئولیت این حمله را با توجه به گروه تروریستی را Amaq سایت.

“طالبان را انکار کند به طوری که آنها پیش بینی شده به عنوان یک مسئول سازمان در خط با طالبان توافق. ISI خواهد با استفاده از نام ISKP یا ناشناخته لباس به ادعای مسئولیت” یک افسر کار با ایجاد امنیت در هند گفت: Zee News.

هند سازمان را نیز جمع آوری ورودی در مشارکت شبکه حقانی و اجازه دهید در Gurudwara حمله.

“این حمله یک پیام روشن به هند و سیگنال برای جلوگیری از نفوذ هند در افغانستان در آینده نزدیک گفت:” یک افسر.

افغانستان منابع امنیتی صحبت به افغانستان به رسانه ها گفت: شبکه حقانی یک ISI کنترل گروهی است که بخشی از طالبان می خواستند برای حمله به هند ماموریت در کابل اما نمی تواند به دلیل های امنیتی. از آنجایی که آنها قادر به حمله به هند ماموریت آنها حمله Gurudwara به جای.

هیچ کس بلافاصله مسئولیت این حمله اما بعدا طالبان سخنگوی Zabihullah مجاهد توییتی و روشن این گروه درگیر نمی شد. تحت حکومت طالبان همه اقلیت ها از جمله سیک خواسته شد برای شناسایی خودش همیشه با پوشیدن بازوبند زرد.

این مرگبارترین حمله پس از امضای پیمان صلح بین امریکا و طالبان در دوحه در ماه گذشته. آمریکا موافقت کرده است به طور کامل عقب نشینی نیروهای خود از افغانستان است. در همان زمان پاکستان به استفاده از این فرصت برای کمک به گروه های تروریستی فعال در افغانستان است.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de