کمتر از یک سوم از کارگران آمریکایی می Telework و آنهایی که نمی توانید در حال نامتناسب و Latinx


Illustration for article titled Less Than a Third of American Workers Can Telework, and the Ones Who Cant Are Disproportionately Black and Latinx

اگر شما بر میگردین از طریق رسانه های اجتماعی به نظر می رسد هر کس کار از خانه در پی در امریکا شیوع کروناویروس. وجود دارد “WFH مناسب” selfies, دستورالعمل در مورد چگونه به مجموعه ای teleworking برنامهو راهنمایی در مورد چگونه برای جدا کردن خود کار و زندگی. اما مانند بسیاری از زندگی در آمریکا, این, هم, یک تفکیک تجربه.

حتی اگر می دانستم این به طور مستقیم یک گزارش جدید از موسسه سیاست های اقتصادی می گذارد اختلافات در جزئیات ظریف. در مجموع کمتر از یک سوم از شاغل آمریکایی ها از خانه کار می کنند و کسانی که بخش تقسیم خطوط نژادی.

تبلیغات

کمتر از یک پنجم کارگران سیاه پوست (19.7 درصد) می telework و برای Latinx کارگران که رای دادن است و حتی پایین تر—فقط 16.2 درصد است. Teleworking نرخ بالاترین در میان آسیایی, کارگران آمریکایی در 37 درصد و به دنبال آن غیر Latinx سفید پوستان در 31 درصد است.

جای تعجب نیست نیز وجود دارد شارپ بخش با دستمزد و صنعت. به عنوان EPI داده ها نشان می دهد تمام حقوق و دستمزد در ایالات متحده و تقسیم آنها به چهار گروه مختلف از بالاترین به پایین ترین و شما می خواهم پیدا کردن کمتر از 10 درصد از کارگران در بالاترین دستمزد براکت می telework در حالی که 61.5 درصد از کسانی که در بالاترین براکت می توانید. آمریکایی ها مشغول به کار در امور مالی و حرفه ای و کسب و کار خدمات صنایع شد و به احتمال زیاد به کار از راه دور در حالی که مردم مشغول به کار در اوقات فراغت و مهمان نوازی بودند حداقل به احتمال زیاد.

“وجود دارد بسیاری از اطلاعات غلط در مورد چگونه بسیاری از مردم قادر به telework. این در واقع کاملا یک سهم کوچک از نیروی کار” هایدی Shierholz ارشد اقتصاددان و مدیر سیاست در موسسه سیاست اقتصادی در واشنگتن گفت: سی ان ان. “اکثریت قریب به اتفاق مردم نمی توانند.”

در ایالات متحده و نژاد و قومیت و کار هستند ذاتا بستن Shierholz اشاره کرد. Latinx کارگران را تشکیل می دهند و سهم بزرگی از ساخت و ساز, مشاغل, و کارگران در مقایسه با نسبت جمعیتی در بخش خدمات.

تبلیغات

“آن را فقط پایین می آید به این واقعیت است که در ایالات متحده هنوز هم وجود دارد مقدار زیادی از شغلی تبعیض نژادی با نژاد و قومیت” Shierholz گفت.

این اطلاعات روشن برخی از چالش ها در “مسطح منحنی” از شیوع کروناویروس. در ایالات متحده این به این معنی تلاش برای نفس قرنطینه به منظور محافظت در برابر افزایش تصاعدی در coronavirus موارد که پایمال کشور را شکننده سیستم بهداشت و درمان.

تبلیغات

این اطلاعات همچنین با اشاره به نامتناسب تاثیر رکود اقتصادی خواهد شد در سیاه و Latinx خانواده ها و جوامع و قانونگذاران نیاز به اعمال قوی اقدامات به منظور حفاظت از این جوامع است.

در میان EPI پیشنهاد است رفع “نقاط ضعف قابل توجهی” در پرداخت بیمار پوشش از زمان پوشش “انجام خواهد شد کمی به کمک حدود 3 میلیون نفر از کارگراناز جمله 900,000 اوقات فراغت و مهمان نوازی کارگران که از دست دادن شغل خود را توسط این تابستان.”

تبلیغات

فکر می کنم تانک نیز توصیه می کند که دولت فدرال تا حد زیادی گسترش مزایای بیمه بیکاری و ارسال پرداخت به طور مستقیم به خانواده های ایالات متحده; تقویت و کمک به دولت های ایالتی و محلی; اعتبار مالیاتی برای کسب و کار به طوری که آنها مجبور به اخراج کارگران; به طور مستقیم خرید تجهیزات پزشکی, تست تحقیقات و فناوری برای مبارزه با ویروس و به نگه دارید تا این اقدامات برای مدت ویروس و متعاقب آن رکود است.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.nettny.im