روز کارگر 2020: تاریخچه, اهمیت و بیشتر

1 مه جشن گرفته می شود در سراسر جهان به عنوان روز جهانی کار. این جشن از کارگران و طبقه کارگر است.

جهانی کار (ILO) یک آژانس سازمان ملل متحد معاملات با مسائل کارگری و عمدتا آثار نسبت به بالا بردن استانداردهای کارگران در سراسر جهان است. ILO جشن روز کارگر با تجمع و تظاهرات در سراسر جهان و گسترش آگاهی در مورد مسائل کلیدی آن می پردازد مانند از بین بردن کار اجباری در تقاضا برای حداقل دستمزد قانون حمایت از حقوق کارگران مهاجر, در میان دیگران.

تاریخ روز کارگر

روز کارگر یا کارگران روز آن را به عنوان شناخته شده است در برخی از کشورها در نظر گرفته شده است یک روز تعطیل عمومی. آن آغاز شده بود در بزرگداشت حادثه که روز 4 مه 1886 در شیکاگو است.

این حادثه محبوب شناخته شده به عنوان ” Haymarket امر شد یک مجمع عمومی توسط مردم برای هشت ساعت کار شیفت که پلیس در تلاش بودند برای متفرق کردن که ناگهان یک فرد ناشناس پرتاب یک بمب در پلیس که پلیس retorted با باز کردن آتش سوزی در جمعیت و کشتن چهار نفر.

روز کارگر است ترویج شده توسط جنبش کارگری است که یک جنبش جمعی و سازمان همکاری مردم و اجرای قوانین کار. این جنبش بر خاست در بریتانیا در طول انقلاب صنعتی است که در نهایت به هنگام تولد به حزب کارگر.

روز کارگر در هند

در هند روز کارگر بود که برای اولین بار شروع به در چنای در سال 1923 توسط هندوستان کار Kisan ، این روز آغاز شده بود به کارگران یک روز تعطیل ملی در تاریخ 1 مه. روز جهانی کار نیز در ماهاراشترا بعد و گجرات بعد-در این روز در سال 1960 دو کشور به دست آمده استقلال پس از بمبئی (در حال حاضر بمبئی) شده بود تقسیم بر خطوط زبانی.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de