جی پی مورگان اعلام کرد تغییر سیاست پس از مبارزه با یک سری از تبعیض نژادی اتهامات


Illustration for article titled JP Morgan Announces Policy Changes After Battling a Series of Racial Discrimination Allegations

عکس: کریس Hondros (گتی ایماژ)

پس از چند سال مبارزه با شکایت از تبعیض نژادی و با هر دو به مشتریان و کارکنان بانک JPMorgan Chase & Co متعهد به افزایش تلاش برای تنوع بخشیدن به نیروی کار و ایجاد تغییرات چگونه واجد شرایط برای برخی از محصولات بانکی تصمیم گرفته است.

به گزارش نیویورک تایمزیادداشت فرستاده شد به کارکنان بانک در روز سه شنبه اعلام تغییرات—که شامل اجباری تنوع آموزش برای تمام کارکنان و توسعه به استخدام تیم اختصاص داده شده به استخدام افراد از رنگ. با توجه به اخبار ایالات متحدهدر این یادداشت همچنین با اشاره به تغییرات به شکایت مشتری سیستم و دقیق تر نگاه کنید که چگونه کارکنان تصمیم می گیرید که مشتریان واجد شرایط برای چه.

تبلیغات

این حرکت در می آید و پس از یک گزارش منتشر شد در بار در دسامبر گفتن داستان از یک جی پی مورگان کارمند و مشتری از بانک شهر فینیکس, آریزونا شاخه که هر دو شکایت کرده است که آنها علیه تبعیض چرا که آنها و ارائه ضبط مکالمات با کارکنان بانک به عنوان شواهد.

جیمی کندی به دست آورده $13 میلیون در طول نه سال فعالیت حرفه ای به عنوان یک بازیکن در لیگ ملی فوتبال. او نوع فرد بیشتر بانک ها خواهد بود خوشحال به عنوان یک مشتری.

اما زمانی که آقای کندی تلاش برای تبدیل شدن به یک “مشتری خصوصی” در جی پی مورگان چیس نخبگان تعیین که کسب او سفر, تخفیف منحصر به فرد رویداد دعوت و معاملات بهتر در وام های او نگهداری می گرفتن طفره.

در ابتدا او را درک نمی کنند به همین دلیل است. سپس در پاییز گذشته به او نشان داد تا در محلی JPMorgan شعبه در آریزونا و یک کارمند ارائه توضیح.

“شما بزرگتر از فرد به طور متوسط ، و شما نیز یک آفریقایی-آمریکایی” کارمند چارلز بلتون که سیاه و سفید است, گفت آقای کندی. “ما در آریزونا. من لازم نیست به شما بگویم در مورد آنچه که جمعیتی در آریزونا. آنها نمی بینم افرادی مثل شما زیادی است.” آقای کندی ضبط مکالمه و مشترک آن با نیویورک تایمز.

اگر همه که نژاد پرستی نیست به اندازه کافی قانع کننده سابق JP Morgan مشاور مالی ریکاردو پطرس گفت که او تکذیب شد ارتقاء و اخراج با توجه به رنگ پوست خود و به خاطر او مرتکب جرم نفرت انگیز از…تلاش برای کمک به مردم سیاه و سفید. داستان زمانی شروع شد که او با یک زن سیاه و سفید که تا به حال دریافت $372,000 عمدی حل و فصل بعد از او فوت کرد. مکالمه او با رئیس خود, فرانک Venniro در ماده بود برای عدم پیچیده تر توصیف نژادپرستانه به عنوان جهنم است.

“تو کسی را که از بخش 8 هرگز از نیکل به صرف و در حال حاضر او ‘$400,000” آقای Venniro گفت: با اشاره به برنامه فدرال است که فراهم می کند کوپن به کمک هزینه های مسکن و که عنوان است که گاهی اوقات استفاده می شود به عنوان یک نژادی لکه دار کردن. “چه شما فکر می کنم رفتن به اتفاق می افتد با این پول ؟ آن را رفته است.”

“اما من فکر کردم که چرا ما درگیر” آقای پیترز اعتراض کردند.

آقای Venniro گفت: هیچ. “شما سرمایه گذاری یک سکه برای این خانم,” او گفت:. او از تجربه می دانستند که او را به سرعت رایت از طریق پول است. “این اتفاق می افتد در هر زمان تنها.”

زمانی که آقای پیترز سعی کردم به استدلال آقای Venniro interjected. “این است که پول او احترام می گذارد,” او گفت:. “او نمی کسب آن است.”

تبلیغات

بنابراین بین شهادت کندی و پیترز و 24 میلیون دلار دعوی بانک تا به حال به حل و فصل با شش سایر کارکنان و کارمندان سابق ادعا “و ملی” نژاد پرستی در سال 2018 جی پی مورگان به نظر می رسد که در نهایت دیده می شود نور است.

“ما به دنبال در سراسر شرکت و در همه چیز کار می کنیم. ما به شناسایی تعدادی از مناطق که با افزایش مقیاس و یا جدید برنامه نویسی و یا فرآیندهای خدمت می کنند برای بهبود فرهنگ ما در راه های مهم” این یادداشت به کارکنان به عنوان خوانده شده.

تبلیغات

تبعیض نژادی نیست غیر معمول در صنعت بانکداری به عنوان گزارش پاپ تا بر روی این موضوع دوباره و دوباره و دوباره. امیدوارم جی پی مورگان می تواند به عنوان یک داستان احتیاطی باعث بقیه از صنعت شروع به گرفتن یک نگاه در شیوه های تبعیض آمیز بیش از حد.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.nettny.im