Jallianwala باغ قتل عام: در اینجا همه چیز شما نیاز به دانستن در مورد هند تاریک ترین روز

روز 13 آوریل سال 1919. قرار بود آن را به یک شادی Baisakhi. زائران همراه با صلح آمیز معترضان جمع شده بودند در Jallianwala باغ در امریتسار به جشن سیک جشنواره است. کوچک آنها می دانند که جشن های خود را به زودی تبدیل به یکی از کشنده ترین لحظات در تاریخ هند.

خون است که جریان

همچنین شناخته شده به عنوان امریتسار قتل عام هزاران نفر از مردم بر اخراج شدند توسط انگلیسی, هندی, سربازان ارتش در دستور سرتیپ-ژنرال رجینالد دایر. به طور کلی دستور داده بود نیروهای خود را به زانو زدن و آتش سوزی در غیر مسلح جمعیت از مردان و زنان و کودکان. سربازان احاطه شده کل باغ و تحت پوشش تمام مطالب و چند باریک نقاط خروج قبل از باز کردن آتش سوزی در جنگل های انبوه جمعیت برای حدود 10 دقیقه است. جمعیت شامل هزاران سیک ها و هندوها و مسلمانان نیز هست.

تعداد کل مرگ و میر رخ داده است مورد مناقشه است به عنوان راج بریتانیا مقامات تخمین زده است که 379 نفر کشته و 1100 شدت مجروح شده در این حمله. با توجه به کنگره ملی هند به تلفات تعداد بیش از 1500 1000 کشته شدند. آن را نه تنها تیراندازی که منجر به کشته شدن مردم است. چندین کشته در سرکشی در حالی که در حال فرار نقطه. حدود 120 جسد صید از چاه. بسیاری از زخمی که نمی تواند حرکت درگذشت در طول شب.

پس

ژنرال دایر استدلال این قتل تشریح آنها را به عنوان مجازات برای کسانی که به مبارزه طلبیده خود ممنوعیت برگزاری تجمعات عمومی.

رابیندرانات تاگور و مهاتما گاندی به عنوان نشانه ای از محکومیت خود را کنار گذاشته بریتانیا سلحشوری و قیصر-من-Hind مدال بود. در سال 1922 بدنام رولت عمل است که اجازه توقیف مظنون را بدون محاکمه لغو شد توسط انگلیسی.

از آن شده است 98 سال پس از قتل عام اما وهم آور اکو از گلوله ها هنوز هم به ارمغان می آورد بازگشت ارواح از امریتسار خونین گذشته است. آن را نیز باعث می شود ما تعجب می کنم اگر هند به صبر بیش از حد طولانی با انتظارات غیر واقعی برای بریتانیا به عذر خواهی برای این رویداد در طول سلطنت خود را در هند است.

اگر چه بریتانیا نامیده می شوند این حادثه به عنوان شرم آور بدون احساس گناه بیان شده بود به عنوان چنین. کنگره MP شاشی Tharoor به تازگی با اشاره به این که Jallianwala باغ را به جشن سده در سال 2019 خواهد بود یک فرصت خوب برای انگلیسی ها به عذر خواهی برای خود عمل شرم آور. در حالی که صحبت کردن در مورد او در کتاب “عصر تاریکی” او گفت که یا نخست وزیر و یا یک عضو از خانواده سلطنتی می توانید انتقال عذر خواهی برای این حادثه و همچنین تمام اشتباهات انجام شده توسط آنها در طول 200 سال حکومت.

سال رفته اند; تعداد بی حد و حصر از تظاهرات صورت گرفته است. این Jallianwala باغ قتل عام هنوز هم همچنان به عنوان یک نقطه سیاه در تاریخ هند است.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im