هند و چین حرکت به سمت کاهش تنش پیش از ژوئن 6 جلسه فرماندهان

تنش بین هند و چین به نظر می رسید به deescalate در چهار شنبه جلوتر از فرمانده کل سپاه دیدار بین دو کشور برنامه ریزی شده برای ماه ژوئن 6.

هندی و چینی سربازان مشغول شده اند در تلخ چهره فعال در مناطق مختلف در امتداد خط کنترل واقعی (LAC) در شرق لاداخ برای نزدیک به یک ماه است. اما

هر دو ارتش نشان داد خویشتنداری در روز چهارشنبه و حرکت به سمت de-تشدید. هر دو ارتش به نظر می رسید به برداشت دور از چهره خاموش در Galwan دره. اما آنها همچنان در بن بست نزدیک چهار انگشت در Pangong دریاچه.

به دور از سازمان ملل متحد دخالت مرز چین تاکید کرد که بدون نیاز به دخالت یک “شخص ثالث” را به عنوان دو همسایه باید کامل مرز مربوط به مکانیسم ها و کانال های ارتباطی به مرتب کردن اختلافات خود را از طریق گفت و گو است.

چینی, سخنگوی وزارت امور خارجه ژائو Lijian بیانیه در رسانه های مطبوعاتی آمد یک روز پس از تماس تلفنی میان نخست وزیر نارندرا مودی و رئیس جمهور آمریکا دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن که ارائه شده است به میانجیگری بین دو همسایه است.

“در حال حاضر وضعیت وجود دارد (در هند و چین مرز) است که به طور کلی با ثبات و قابل کنترل است. چین و هند باید کامل مرز مربوط به مکانیسم ها و کانال های ارتباطی است. ما باید توانایی برای حل و فصل موضوع از طریق گفتگو و مذاکره” ژائو گفت.

“وجود دارد بدون نیاز به دخالت شخص ثالث” او تاکید کرد.

با توجه به منابع در دولت هند هر دو کشور در حال برگزاری مذاکرات در, نظامی و دیپلماتیک سطح به حل و فصل اختلاف.

پس از چند دور مذاکرات میان فرماندهان محلی و همچنین بین major general-rank مقامات دو ارتش نیست عملکرد هر نتیجه مثبت کلی افسر فرمانده از له مبتنی بر 14 سپاه است که انتظار می رود برای برگزاری مذاکرات با همتای چینی در ژوئن 6 برای کاهش تنش است.

دو هسته ای همسایه تاسیس بالاترین سطح از مکانیسم برای مقابله با زیر مرز 73 روز ایستاده در Doklam tri-تقاطع در سال 2017.

نخست وزیر مودی و رئیس جمهور چین برگزار شد اولین نشست رسمی در آوریل سال 2018 در شهر ووهان ماه پس از Doklam بست و دومین جلسه رسمی برگزار شد و سال گذشته در شهر ساحلی پورام تقریبا 50 کیلومتری جنوب چنای.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.net

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>