در اینجا نحوه جدید نجار در برخورد با چالش های کار در میان مستند

در اینجا نحوه جدید نجار در برخورد با چالش های کار در میان مستند – زندگی

به روز شده: May 31, 2020, 07:54 IST | P Vatsalya | بمبئی

حرفه ای است که عضو جدید در محل کار درست قبل از مستند در حال مرور چالش های دوقلو از WFH و unfamiliarity

هری Chakyar بود به سختی آشنایی با همکاران خود در Fruitbowl رسانه های دیجیتال زمانی که مستند اعلام شد. آن را به حال شده است در کمتر از یک ماه پس از او پیوست Andheri مبتنی بر شرکت به عنوان مدیر خلاق.

“معمولا 20 روز خوب به اندازه کافی زمان برای قرار دادن نام به چهره و درک کنند که چه کند. کار از راه دور باعث می شود این به چالش کشیدن. من هنوز نمی دانم نیمی از مردم در شرکت,” او می گوید. “این معمولا اتفاق می افتد در آب خنک و یا در کافه تریا در طول ناهار. من از دست قادر به انجام آن است.”

Hari Chakyar, Creative Director, Fruitbowl Media Pvt Ltd
هری Chakyar, خلاق, مدیر Fruitbowl Media Pvt Ltd

در حالی که اکثر حرفه ای ها باید صرف چند هفته گذشته در تلاش برای عادت به کار در انزوا در خانه, کسانی که مانند Chakyar که عضو جدید در محل کار درست قبل از مستند در حال برخورد با مانع از unfamiliarity بیش از حد.

Abhishek Vatsayan, copywriter, Futurescapes Advertising
Abhishek Vatsayan, copywriter Futurescapes تبلیغات

قرار دادن در تمام ساعات کار یکی از راه های مقابله معتقد است Abhishek Vatsayan. Vatsayan یک copywriter در Futurescape تبلیغات. او پنج ماه در این شرکت و می گوید که او ساعتها در حداقل نه ساعت کار در هر روز است. از آنجا که او نمی باید برای رفت و آمد از Seawoods به واشی در Navi Mumbai او مهم نیست با قرار دادن در ساعت اضافی برای قرار دادن تا در انتظار تکالیف. او معتقد است که او خوش شانس است به کار در یک بحران است که دیده می شود وضع آف و کاهش حقوق و دستمزد.

Rahul Balakrishnan از Arthan یک دهلی نو-اجتماعی بر اساس شرکت متخصص در برنامه ریزی شغلی و کاریابی برای دولت آموزان موافق است. “به طور کلی آب و هوا در بخش های اجتماعی است مستعد ابتلا به استخدام. این سازمان که به طور فعال به دنبال نامزدها در مارس قرار داده اند موقعیت به طور موقت در خود نگه دارد.”

Rahul Balakrishnan, head of executive search and business strategy, Arthan
Rahul Balakrishnan رئیس اجرایی جستجو و استراتژی کسب و کار Arthan

Balakrishnan سر اجرایی جستجو و استراتژی کسب و کار در Arthan که انجام نظر سنجی ناشناس در مارس که شاهد مشارکت بیش از 130 لباس از تاثیر اجتماعی بخش. “این بررسی نشان داد که 62 درصد از تمام سازمان ها قرار داده اند hirings در خود نگه دارد; 17 درصد در حال استخدام فقط به صورت بسیار بحرانی موقعیت و 21 درصد در ادامه به استخدام.” کسانی که استخدام انجام می دهند بنابراین در کوتاه مدت یا پروژه-اساس در مقابل بلند مدت hirings در ماه قبل است. بسیاری از آنها را (82 درصد) بحث کرده اند و یا در اجرا و کاهش هزینه های.

اما Balakrishnan می گوید این همه دل تنگی و عذاب چون Arthan شده سنبله در استخدام در تکنولوژی محور سازمان با خرید و فروش دامنه های خاص مانند edu-tech, سلامت, تکنولوژی و fin-tech. از جمله سازمان سرمایه گذاری کرده اند در تنگ کردن سیستم ها و فرآیندهای خود را به مدیریت حقوقی واجد شرایط از راه دور.

Jerin Jacob, educator, international school
Fawad یعقوب مربی مدرسه بین المللی

Fawad یعقوب است که یک مربی می آموزد که زبان و ادبیات در یک شهر مبتنی بر مدرسه بین المللی. یعقوب شده است و آموزش آنلاین با استفاده از خدمات گوگل مانند ملاقات و کلاس درس از ابتدای ممکن است. او مطلع شد که مدرسه است که به دنبال در حال حرکت به کلاس به این رسانه مجازی را برای آینده قابل پیش بینی درست زمانی که او استخدام شد. “ما آموزش دیده بودند از طریق آموزشی در مورد چگونه به حرکت از فضای مجازی برای آموزش موثر است. بخش از هر کلاس و یا استاندارد شده اند clubbed با هم است که اجازه می دهد تا یک معلم برای آموزش مطالب در حالی که یکی دیگر نگه می دارد و یک برگه در سوالات در آینده از طریق چت باکس. دانشجويان شک و تردید روشن در زمان واقعی و بدون مانع جریان کلاس.”

یعقوب تا به حال به خانواده اش بود و آگاه از زمان و حریم خصوصی زمانی که در محل کار از خانه داده شده است که او نمی تواند استطاعت به دانش آموزان خود را پریشان.

Rynelle Oliver, senior content creator, Never Grow Up
Rynelle الیور ارشد خالق محتوا هرگز رشد

سازمان شده اند در تلاش برای باردار شدن راه حل های نوآورانه برای تعامل با نیروی کار خود را به نگه داشتن در ذهن کارمند سلامتی و انگیزه. Rynelle الیور ارشد خالق محتوا در هرگز رشد یک فرهنگ کار شرکت مشاوره اختصاص داده شده به پیگیری شادی در محل کار. او به این تیم پیوست در فوریه 20 و مجبور به تعویض به WFH تقریبا بلافاصله. “ما باید فعالیت های سرگرم کننده مانند مجازی آزمونها هر هفته که ما را درگیر. اگر من با داشتن یک روز بد و من خودم قادر به دیدار با مهلت من باید این گزینه از برقراری ارتباط همان به تیم من است که اطمینان بخش است.”

پل لایو فاصله

نکاتی از Ashita Adsare روان.

اذعان اضطراب می آید که با شروع یک کار جدید: آن نامشخص زمان در سطح جهان و شخصا. خیره در روی صفحه نمایش به طور مداوم می تواند خسته کننده بیش از حد. بنابراین فکر که وجود خواهد داشت برخی از ناراحتی. شما می توانید درگیر در زمین تمرین یا تمرین تمرکز حواس و یا سریع مدیتیشن به کاهش برخی از آن.

پیدا کردن راه هایی برای fraternise: قرار دادن برخی از تلاش برای رسیدن به همکاران خود در غیر محیط کار عملا و یا بیش از تماس; خواندن در شرکت, سالمندان, فرهنگ کار از سازمان خود ،

نمی شیرجه در سهولت خود را به کار: در حالی که شما ممکن است مشتاق به انجام بهترین خود را به قابلیت های مهم آن را به تدریج بیشتر به چالش کشیدن و کار, بنابراین به عنوان به نه پایمال کردن خودتان است. پیدا کردن آنچه با این نسخهها کار خود را به منظور ارتقاء بهره وری و اثر بخشی.

شناسایی که در آن شما نیاز به کمک دارید: اگر شما راحت با استفاده از ابزار فن آوری مانند زوم Google docs و…. رسیدن به سرپرست خود و یا یک دوست مورد اعتماد است که می تواند به شما کمک کند یاد بگیرند. و یا به نوبه خود به خالص و یوتیوب ارائه می دهد که آموزش در عملا همه چیز.

گرفتن در آخرین بمبئی, اخبار جنایت, اخبارامور جاری و یک راهنمای کامل از مواد غذایی برای همه چیز برای انجام و حوادث در سراسر بمبئی. همچنین دانلود جدید mid-day اندروید و iOS نرم افزار برای دریافت آخرین به روز رسانی.

اواسط روز است که در حال حاضر در تلگرام. اینجا را کلیک کنید برای پیوستن به کانال ما (@middayinfomedialtd) و اقامت به روز شده با آخرین اخبار


ثبت نام برای همه آخرین اخبار, گالری بالا و روند ویدئوها از Mid-day.com

اشتراک

این وب سایت با استفاده از کوکی ها و یا فن آوری های مشابه به منظور افزایش تجربه مرور خود را و ارائه توصیه های شخصی ، با ادامه استفاده از وب سایت ما, شما توافق می کنید به سیاست حفظ حریم خصوصی و سیاست کوکی. OK

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>