هربرت Stempel, TV quiz show خلاف کاران می میرد در 93

نیویورک — هربرت Stempel, سقوط مرد و خلاف کاران از اوایل تلویزیونی که اقرار به عمد از دست دادن در 1950s quiz show کمک درایو یک رسوایی ملی و پیوستن به نام خود را در تاریخ به برنده مسابقه چارلز Van Doren سالگی در سن 93.

Stempel سابق, همسر, اتل Stempel گفت: آسوشیتد پرس در روز یکشنبه که او در نیویورک خانه سالمندان در 7 آوریل. او ذکر شده هیچ علت خاصی از مرگ است.

Stempel را در زندگی تغییر کرد و تعریف شده توسط تلویزیون رو خاموش در اواخر سال 1956 زمانی که او و Van Doren هموار اعدام جعلی نمایش دانش شکاف در دانش و مردانگی در “بیست و یک” بخشی از یک موج از برنامه هایی که ارائه جوایز بزرگ برای چیزهای بی اهمیت ، اعترافات Stempel و دیگران به شدت آلوده جوان و متوسط و کمک کرد تا منجر به کنگره منع شده است از لحاظ فنی حقوقی — تقلب در بازی را نشان می دهد — و به لغو “بیست و یک” در میان دیگران است.

بهره احیا شد توسط 1994 فیلم “Quiz Show” به کارگردانی رابرت ردفورد و با بازی جان تورتورو به عنوان Stempel و رالف فینس به عنوان Van Doren که سال گذشته درگذشت.

سقوط “بیست و یک” راه اندازی شد با کاهش رتبه یک تولید کننده را عدم رعایت یک معامله.

Stempel به دنیا آمد و در شهر نیویورک و پسر از مهاجران یهودی را به رخ کشیدن یک “حافظ حافظه” است که تا به حال ساخته شده او را نشان می دهد آزمون ستاره از دوران کودکی و طبیعی برای “Twenty-One.” توسط Jack بری, این برنامه قرار داده شده دو مسابقه در انزوا غرفه در طرف مقابل از این مرحله به چالش کشیده و آنها را در همه چیز از ورزش مدرن به تاریخ جنگ. Stempel شناسایی شده توسط بری به عنوان یک زن 29 ساله G. I. لایحه دانشجو از ملکه غالب بود برای شش هفته متوالی و انباشته $69,500. اما مخاطبان ظاهرا حوصله و تبلیغ نگران است. تولید دن Enright حل شد به Stempel از دست دادن به یک جذابیت بیشتر حریف Van Doren قلمه از برجسته علمی و خانواده خود را یک ستاره در حال افزایش در دانشگاه کلمبیا. Stempel بعد گفت که او موافقت کرد که Enright وعده داده شده به او را به یک سوال مشاور “بیست و یک” او را ظاهر در “استیو آلن نشان می دهد و اجازه می دهد او را به رقابت در آینده برنامه مسابقه.

Stempel و Van Doren بودند آشکار کنتراست: نمایشگاه و خوش تیپ Van Doren و نسبتا ساده Stempel, یک کلفت, dark-haired مرد و یک تخت nasally لهجه. هر بموقع خود را برگزار قطعات: به دنبال پایین چشمک زدن عصبی پاک کردن پیشانی خود را و تظاهر به فکر می کنم با صدای بلند به عنوان آنها در پاسخ به این چالش به عنوان “نام سه تا از قهرمانان سنگین وزن بلافاصله قبل جو لوئیس” و “نام و نام خانوادگی, دوم, سوم, چهارم و پنجم همسران هنری هشتم و توصیف سرنوشت خود را.”

Stempel حفظ معوج حس شوخ طبعی پاسخ “همه آنها درگذشت” هنگامی که درباره هنری هشتم ، اما یک پاسخ اشتباه بود و شخصا دردناک: کدام فیلم موفق به دریافت جایزه اسکار برای بهترین عکس در سال 1955? به عنوان Stempel را توضیح دهد او می دانست که برنده شد “مارتی” پایین کلید درام بازیگران Ernest Borgnine. او دیده بود آن را سه بار و مرتبط با داستان آن تنها قصاب در شهر نیویورک است. اما به او گفته شد به حدس زدن “در بارانداز” که برنده جایزه اسکار از سال 1954 و یک فیلم جالب اینجاست که در مورد یک بوکسور که پرتاب یک مبارزه است.

با ده ها میلیون ها نفر به دنبال در, Stempel گفتم: “من به یاد داشته باشید” سه بار سرش را تکان داد و ضعیف حدس زده “در اسکله?” بر Van Doren نهایی با پیروزی در مسابقه لبخند زد و دست تکان داد در مرکز صحنه. Stempel که هنوز هم تا به حال نزدیک به $50,000 در بردن از ایشان تشکر بری و نشان می دهد کارکنان خود را “مهربانی” و “حسن نیت ارائه میدهد.” بری در نوبت ستایش Stempel را “شجاعت” و “مبارزه با روح.”

Van Doren ادامه خواهد برد و جشن گرفته شد در یک زمان جلد مجله داستان به عنوان “تلویزیون خود سلامت-بازگرداندن پادزهر (الویس لگن) پریسلی.” Stempel, در ضمن در بر داشت خود را خاموش به طور کامل. او اذعان کرد تصمیم خود را به صحبت کردن مهم نبود از وجدان اما انتقام. زمانی که او سعی کرد به عقب بر گردیم در تماس با Enright, او متوجه شد که تهیه کننده دیگر علاقه مند بود.

“او فقط به طور کامل فراموش کرده من تا کنون وجود داشته” Stempel بعد گفت: پاسخها از تلویزیون آمریکا. “او تا به حال یک تصویر از چارلز Van Doren در زمانی که من راه می رفت در آن وجود دارد و همه او می تواند انجام دهد این بود که ستایش چارلز Van Doren, به من بگویید چه شرکت کننده است.”

Stempel عمومی اعلان شد و در ابتدا رد کرد اما به عنوان شرکت کنندگان در دیگر نشان می دهد ساخته شده مشابه اظهارات مقامات شروع به اقدام. هیات منصفه برگزار شد و در نیویورک در سال 1958 و کنگره جلسات شروع شد و سال بعد با Stempel و Van Doren هر دو شهادت و تصدیق همدستی خود را. Van Doren که تا به حال هیچ نظر بیشتر در مورد این رسوایی تا 2009 مقاله ای در نیویورکر بود که با توجه به حالت تعلیق جملات برای دروغ گفتن به هیئت منصفه. Stempel را تحمل بودن “مانند منفور درمان” با بستگان خود و از دست دادن مقدار زیادی از پول جایزه در یک سرمایه گذاری اومدی.

برای سال های زندگی او بی سر و صدا در کوئینز با همسر دوم خود, اتل (همسر اول خود توبی درگذشت در سال 1980) به عنوان مدیر دفتر کار, مکان عمومی, مدرسه, معلم, و در دادخواهی پشتیبانی واحد شهر نیویورک در بخش حمل و نقل است. او reemerged به عنوان یک چهره عمومی در 1990s زمانی که “بیست و یک” برجسته بود در یک جولیان Krainin مستند و ردفورد در این فیلم که Stempel به عنوان یک مشاور. او می گفت “Quiz Show” تحریف زندگی و شخصیت.

“من کمی miffed در به تصویر کشیدن. من نشان داد به یک بند از یک مربع و بیش از حد مرد کوچک” گفت: تلویزیون آکادمی archive, به یاد یک طنز برخورد با تورتورو در یک غربالگری. “جان به من راه می رفت و او به من گفت: ‘اگر شما پانچ من در بینی من می فهمم چرا. … و من نمی خواهم هر گونه مشکل. من متوجه شدم او به من بازی بیش از بالا و غیره. او یک بازیگر است. او گفت: توسط مدیر ردفورد به بازی من در یک راه خاص و این که چگونه او آن را بازی کرد. و من گفتم: “نه جان همه چیز سرد است.’

“و به جهنم همسر من, اتل بسیار چابک و او گفت:, گام, گذشته, گیاهان دارویی, من می خواهم به نگاهی به شکاف در او را.'”

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de