‘او گفت: نانا Fadnavis چهره خیانت احساسات خود را’

‘او گفت: نانا Fadnavis چهره خیانت احساسات خود را’ – شیوه زندگی

به روز شده: Feb 02, 2020, 10:47 IST | جین Borges | بمبئی

جراح-مورخ آهنگ زندگی نقاش اسکاتلندی و وسواس مستند جیمز ولز در بمبئی و پونا تماس کار خود را جامع ترین در قرن 18 تاریخ هند

Sawai Madhavrao, Peshwa of the Maratha Empire, with Nana Fadnavis and attendants, in Poona, 1792. Pic/Wiki-Commons

سوائی Madhavrao, Peshwa از Maratha امپراتوری با نانا Fadnavis و مسئولین در Poona, 1792. عکس/Wiki-عوام

هنر این است که در جزئیات. و اگر پونا-بر اساس مورخ Dr Uday S Kulkarni است به باور تنها نقاش موفق به ضبط فروع از زندگی روزمره در حالی که memorialising غنای Marathas در اواخر دهه 1700 بود هنرمند اسکاتلندی جیمز ولز. تا آن زمان وجود دارد ولگرد مشخصات پرتره از Chhatrapati Shivaji Maharaj و Peshwa باجی رائو که در نهایت راه خود را به موزه هاي جهان است. اما ولز را “شکوه رنگارنگ” نقاشی سوائی Madhavrao (همچنین به عنوان شناخته شده Madhav رائو دوم) Peshwa از Maratha امپراتوری در هند “با آن اطراف غرفه ها و شخصیت های ساخته شده است که موضوع خود را در زندگی-مانند”. “این تقریبا نگاه بهتر از یک عکس می گوید:” 63 ساله Kulkarni.

این منحصر به فرد از ولز را هنرمندی که برای اولین بار piqued است Kulkarni کنجکاوی. قبلی خود آثار انقلاب در پنیپت و عصر باجی رائو درگیر با قرن 18 در تاریخ هند. جدید خود را, تاریخی, بیوگرافی, جیمز ولز: هنرمند و باستانی در زمان Peshwa سوائی Madhavrao (ملا Mutha ناشران) است و هیچ تفاوتی ندارد.

A View from Sion fort by Wales. Pic courtesy/Spl Rare Books
نمایی از بخش سیون فورت توسط ولز. حسن نیت ارائه میدهد عکس/Spl کتاب های کمیاب

این کتاب چند سال در ساخت اولین از نوع خود در تلاش برای کشف مجموعه ای از ولز که در سفر از لندن به بمبئی در سال 1791 در جستجوی یک کار به عنوان یک هنرمند. یک سال بعد او ملاقات Sir Charles Malet, 1st باشد بارونت یک دیپلمات که به خدمت در شرکت هند شرقی و ساکن در دادگاه از Peshwa. آن را از طریق او که او می خواهم وارد در دادگاه سلطنتی. نقاشی های او از م. رائو دوم خود با وزیر نانا Fadnavis و نور الدین حسین خان اقامت وكيل بودند و بدون شک ستارگان. اما برای دیدن ولز از طریق لنز از هنر خواهد بود محدود سهم خود را به Maratha تاریخ است. او همچنین یک مفسر و نقد فرهنگ و یک هنرمند که مستند تقریبا “با دقت و صادقانه” از آنچه او را دیدم و با تجربه در اطراف او.

Kulkarni که همچنین یک تمرین جراح با بیش از 30 سال تجربه موفق برای به دست آوردن دسترسی به ولز آثار پس از او به خارج از دانشگاه ییل مرکز هنر بریتانیا در کانکتیکات, ایالات متحده در سال 2013. این دیجیتالی گنج شامل بیش از شش برگ متشکل اصلی محدود مجلات نامه طرح توسط دستیاران او Gangaram و رابرت Mabon—همه از وقت خود را صرف در هند. “یک سال بعد من اتفاق افتاده است به نمایش باستان شناسی استاد دکن کالج در پونا برخی از ولز نقاشی های غارها [الورا, Elephanta و Karla] در منطقه است. او به من گفت این بود که قدیمی ترین در دسترس باستان شناسی نقشه های موجود در هر هندی غار. تا آن زمان فرض بر این بود که اولین نقشه های ساخته شده توسط سرهنگ کالین مکنزی که کشید تصاویر امراواتی سازه در آندرا پرادش در سال 1796. ولز را نقاشی بودند مورخ 1792.”

Pic/Nithin Mohan
عکس/Nithin موهان

در حالی که استاد پیشنهاد کرده بود یک مقاله در مورد این موضوع Kulkarni دیدم بالقوه برای چیزی بزرگتر. او داوطلب خدمت سربازی به کمک یک دوست برای به دست آوردن نسخه ای از آن باقی مانده غیر دیجیتالی برگ از دانشگاه ییل دریافت کرد و به دست آورد و چاپ از نقاشی های چشم انداز (بسیاری از بمبئی) و پرتره کامل از موزه های دیگر. اما او شروع به کار بر روی پیاده یادداشت تنها در سال گذشته است.

کتاب دقت بخیه این خاطرات نوشته jottings در نقاشی و نامه به از نو خلق کردن زندگی نقاش در هند. “ولز jotted همه چیز از آداب و رسوم اجتماعی [جشنواره و ساتی به عنوان مثال] شکار صحنه های معبد آیین به الگوهای آب و هوایی و در جزئیات بزرگ. او همچنین می نویسد: در مورد برداشت خود را از Peshwa زمانی که او در دیدار آنها برای اولین بار چگونه قصر نگاه کرد و چگونه از او استقبال حاکم است. در مورد نانا [Fadnavis] او می گوید که در صورت خیانت و احساسات خود را که یک صفت خوب برای یک نخست وزیر را داشته است. شما نمی شنیدن این چیزها را می شود گفت در مورد نانا Fadnavis در جای دیگر می گوید:” Kulkarni که طرفداران شور و شوق خود را برای تاریخ و تحقیقات پست ساعت کار در کلینیک است.

ولز اقامت در هند کوتاه بود—او چهار سال پس از او وارد شده بودند در این کشور در سواحل. اما Kulkarni می گوید هیچ نقاش مانند او. “او واقعا به شما می دهد یک تصویر مرکب از زندگی در اواخر 1790s.”

گرفتن در آخرین بمبئی, اخبار جنایت, اخبارامور جاری و همچنین یک راهنمای کامل در بمبئی از مواد غذایی برای همه چیز برای انجام و حوادث در سراسر شهر در اینجا. همچنین دانلود جدید mid-day اندروید و iOS نرم افزار برای دریافت آخرین به روز رسانی


ثبت نام برای همه آخرین اخبار, گالری بالا و روند ویدئوها از Mid-day.com

اشتراک

داستان بعدی

این وب سایت با استفاده از کوکی ها و یا فن آوری های مشابه به منظور افزایش تجربه مرور خود را و ارائه توصیه های شخصی ، با ادامه استفاده از وب سایت ما, شما توافق می کنید به سیاست حفظ حریم خصوصی و سیاست کوکی. OK

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>