مهمان تفسیر: می خواهم نژادی عدالت ؟ شروع خود را با کارکنان

به عنوان یک زن از رنگ که مشغول به کار در خرده فروشی مواد غذایی و جنبش کارگری برای 35 سال از من خشمگین فرصت طلب بی علاقگی و در کوتاه مدت پاسخ توسط شرکت به آدرس نژادی و نابرابری عمیق بافته شده را به ملت ما.

بین المللی تظاهرات پس از مرگ جورج فلوید در نهایت تبدیل به کانون توجه به سمت پلیس و عدالت کیفری اصلاحات. در حالی که جنبش کارگری نفرت نژادی انگیزه خشونت اعتقاد ما بر این است که نژاد پرستی نمی توان درمان اگر سیستمیک نابرابری در اقتصاد ما حل شدنی نیست.

به تازگی شرکت های مختلف اعلام کرد آنها را بریزید میلیون دلار به سازمانهای مدافع حقوق مدنی. دست پاچه مدیران شرکت های بزرگ در سراسر امریکا خواسته اند خود را بازاریابی تجارت: “چگونه ما به دنبال ضد نژادپرستانه احساسات ملی در راه است که طنین انداز با مشتریان (و افزایش سود)?

کروگر یکی از بزرگترین ایالات متحده grocers ساخت رکورد سود در طول بیماری همه گیر اعلام کرد خود را به “سیاه همکاران و مشتریان و متحدان” یک 5 میلیون دلار کمک مالی در جهت “بهبود تنوع سهام و ورود” حفظ آن “متعهد به انجام بهتر به عنوان یک شرکت برای حمایت نژادی انصاف و عدالت است.”

جالب اینجاست که Kroger و Safeway فقط لغو $2-یک-ساعت جایزه برای کارگران ضروری است که خطر سلامت خود را به نگه داشتن فروشگاه های در حال اجرا شرکت غنی و جوامع تغذیه می کند. این در حالی است که مدیر عامل شرکت رادنی McMullen دریافت 21 درصد جبران افزایش ساخت کل خود را جبران بیش از 14 میلیون دلار.

این پرداخت حذف آمار ما 20,000 مواد غذایی اعضا در کلرادو و وایومینگ به خصوص سخت آنها به عنوان سوگواری از دست دادن سه Kroger کارکنان به COVID-19. در حال حاضر بیش از 90 Kroger و بیش از 20 Safeway UFCW7 کارکنان COVID-19 مثبت است.

Kroger را اهدای یک گام کوچک به سمت نژادی و حقوق صاحبان سهام. واقعا حمایت از حقوق صاحبان سهام شروع می شود با حمایت مردم خود را از نظر مالی و فرمت خانواده ها و جوامع است.

برای روشن کمکهای مالی به خوبی مستحق حقوق مدنی سازمان مهم هستند. در عین حال ما به عنوان دیده بان شرکت های بزرگ امریکا این کمک های مالی آن مستلزم زیر سوال: “از کجا این پول زمانی که کارکنان خود را, بسیاری از آنها دستمزد پایین کارگران و مردم از رنگ بودند در نیاز دارید؟”

در پاسخ به ملی بحران با ترشح اطلاعیه ها را رفع نمی سیستمیک مسائل نژادی و بی عدالتی و نه تبرئه شرکت های بزرگ امریکا از آن بخشی از آن را. شرکت ها باید از خود بپرسید: “بسیاری از ما مدیران و هیئت مدیره مردان سفید پوست در حالی که بسیاری از ما پایین دستمزد کارگران و مردم رنگ و زنان؟”

این حقیقت ناراحت کننده در آمریکا است که پاسخ به این سوالات است که به احتمال زیاد بله.

برای شکستن چرخه نژادپرستی ما باید آدرس اقتصادی عدم تعادل در محل کار ما و اقتصاد است که سوخت یک سیستم فلج سیاه و قهوه ای و خانواده ها توانایی به جلو devasting جوامع اقلیت و حتی کشتن ما. عمل مورد نیاز است برای کاهش نابرابری نژادی. ما نمی توانیم بازگشت به کسب و کار به عنوان معمول است.

فقط در سه ماه من شاهد بیش از 400 UFCW7 اعضای بیمار و بسیاری از مرگ به دلیل کارفرمایان خود را شکست خورده به اندازه کافی محافظت از آنها. ما نه مرحوم اعضای هشت شد و مردم رنگ و یک زن سفید با سندرم داون. اخیر داده های ملی را نشان می دهد مرگ و میر ناشی از COVID-19 تقریبا دو برابر بیشتر برای آمریکایی های آفریقایی تبار از انتظار نخواهد بود بر اساس جمعیت ملی است. و در 42 ایالت به علاوه دی سی, Latinos را تا سهم بیشتری از تایید موارد از سهم خود را از جمعیت.

سیاه پوستان زندگی مهم. ما را رد خشونت پلیس. اما اقتصادی وجود از آمریکایی های آفریقایی تبار و لاتین تبارها که در ادامه به طور خستگی ناپذیری کار به عنوان ستون فقرات اقتصاد ایالات متحده و همچنین مسائل. ما در تمام تماس های کسب و کار و دولت متعهد به سیاست هایی که به طور فعال خواهد شد مختل نژادپرستانه و classist شیوه های چنین به عنوان تضمین اساسی ایمنی و بهداشت محیط کار, زندگی, دستمزد و بهداشت و درمان. این اولین گام به سوی حصول اطمینان از کرامت انسانی برای همه آمریکایی ها است.

جورج فلوید مرگ و نامتناسب تاثیر COVID-19 در کار مردم می فرستد یک پیام روشن برای جوامع رنگ: زندگی شما ارزش کمتر است. ما در حال مرگ هستند به دست پلیس نژادپرست اوباش. اما ما همچنین در حال مرگ چون ما باید در حالی که بیمار به دلیل ما نمی توانیم بهداشت و درمان و از آنجا که کارفرمایان ما پیاده سازی نیست اساسی ترین عمومی دستورالعمل های بهداشتی.

وقت آن است که برای شرکت های بزرگ امریکا به آن اذعان نقش تداوم یک نابرابر و نژادپرستانه سیستم اقتصادی و سپس اقدام واقعی اجرای تغییرات سیستماتیک در سراسر محل کار.

کیم قرطبه است که رئیس جمهور از UFCW محلی 7 که نشان دهنده 30,000 اعضا در کلرادو و وایومینگ در پردازش مواد غذایی, گوشت, بسته بندی, کشاورزی, مواد غذایی و مراقبت های بهداشتی.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.net