مهمان تفسیر: COVID-19 معکوس می تواند یک نسل پیشرفت برای کلرادو زنان

به عنوان اثر COVID-19 در نیروی کار شروع به ظهور در مراحل اولیه ما می دانستیم که بر اساس تلاش صدای ما عضویت در کلرادو زنان در اتاق بازرگانی است که زنان برای رفتن به طور نامتناسبی تحت تاثیر ویروس. و در حال حاضر بیش از چهار ماه پس از COVID-19 شوک زده ما دولت ما فقط شروع به درک آسیب های اقتصادی ناشی از این بیماری همه گیر.

به عنوان کسب و کار بسته درهای خود را در ماه مارس کلرادو نرخ بیکاری افزایش یافت و بالاتر از 10% و پیش بینی درآمدهای مالیاتی برای دولت کاهش یافت با 3 میلیارد دلار تقریبا یک شبه. این سطح بالا اعداد به عنوان مهم به عنوان آنها را به کل داستان. برای که ما باید حفاری عمیق تر برای پیدا کردن که مردم در جامعه ما در حال ضربه سخت ترین بنابراین ما می توانید پیدا کردن بهترین راه برای کمک به.

با این در ذهن حس مشترک موسسه به تازگی تجزیه و تحلیل روند در سراسر کلرادو نیروی کار و کشف چیزی تکان دهنده: وجود یک شکاف جنسیتی در اثرات اقتصادی از این بیماری همه گیر با بیش از دو بار به عنوان بسیاری از کلرادو زنان از نیروی کار بیش از مردان است.

با توجه به CSI تقریبا 179,000 زنان چپ دولت نیروی کار بین ماه های فوریه و مارس در مقایسه با 88,000 مردان است. به یاد داشته باشید که خروج نیروی کار است همان چیزی که به عنوان از دست دادن شغل خود و به دنبال یکی دیگر. در اصل به این معنی که دیگر به دنبال کار.

به طور کلی دولت با این کار نرخ مشارکت کاهش یافته و از 69.4% به 63.6% از فوریه تا مارس. اما هنگامی که شما شکستن اعداد پایین با جنسیت و نابرابری قابل توجه هستند.

در حالی که مرد نیروی کار نرخ مشارکت ممکن بود در 72 درصد از زنان نیروی کار نرخ مشارکت بود 17 درصد کاهش ثبت نام در 55% t. ملی زنان شکل مشخص شده در پایین ترین نقطه از 80s.

از فوریه تا مه, نرخ مشارکت نیروی کار برای کلرادو مردان در سن 35 و بیش در واقع افزایش کمی و از 79.5% به 80.2%. در طول بازه زمانی که زنان در همان رده سنی خود را دیدم نیروی کار نرخ مشارکت سقوط تقریبا 10 درصد از 61.2 درصد به 51.3 درصد است. در اثر این بدان معناست که تقریبا نیمی از کلرادو در زنان نخست از سال کار خود را متوقف کرده و به دنبال کار می کنند.

این آمار سرسام آور است و بر اساس بررسی عمیق تر از داده های پست-COVID شکاف جنسیتی در نیروی کار مشارکت است به طور قابل توجهی بدتر در کلرادو از میانگین ملی است. این است که نه فقط محلی تاثیر روند ملی. این به ما می گوید که چیزی است که ما در حال انجام و یا انجام نمی دهد — این است که ساخت بدتر در کلرادو و ما نه تنها باید فرض کنیم همه چیز را به حالت عادی بازگشت به اقتصاد ملی می آید.

ژوئن اعداد نشان می دهد زنان به تدریج در حال بازگشت به نیروی کار و نرخ مشارکت نیروی کار افزایش یافت و تقریبا 3 امتیاز. حتی با آن به دست آورید متوجه حل چرا پشت این اعداد در حال تبدیل شدن به طور فزاینده مهم است. سخت مبارزه سود در سطح شرکت های بزرگ در کسب و کارهای کوچک و در هر بخش از اقتصاد را در یک خط هستند.

روشن: یک نسل از پیشرفت برای زنان در محل کار در کلرادو می تواند معکوس شود اگر ما انجام اقدام فوری برای درک و در نهایت این مشکل را حل کند. بیشتر ما می توانیم بحث در مورد بازگشایی اقتصاد بدون یک طرح واقعی برای مراقبت از کودکان و آموزش و پرورش به عنوان این شغل در خانه تمایل به سقوط در زنان است.

این پژوهش یک تماس اقدام برای رهبران کسب و کار و دولت: آن زمان برای دریافت واقعی در مورد چالش های زنان رو در پست COVID اقتصاد است. درخواست زنان در مورد نیازهای خود و موانع جلوگیری از بازگشت آنها به کار می کنند. پیدا کردن راه های خلاق برای حذف این موانع و خیاط راه حل – با شروع این درس را به ما آموخته در مورد انعطاف پذیر برنامه ریزی و کنترل از راه دور کار در طول COVID-19 مستند.

ما باید فراتر از محل کار به مناطق دیگر از سیاست های عمومی با پتانسیل برای کمک و یا صدمه زدن به چشم انداز حرفه ای از زنان از جمله تنظیم مقررات بار برای راه اندازی کسب و کار مالیاتی درمان هزینه مهد کودک, و بله, این فرایند را برای بازگشایی مدارس در پاییز.

برای پیدا کردن پاسخ مناسب ما نیاز به شروع به پرسیدن سوال حق – در حال حاضر است.

همه ما می خواهیم بهبودی سریع از COVID-19 بحران است. که نیاز بدون مانع کمک از هر صاحب کسب و کار و هر کارگر ممکن است – از جمله زنان است. هر کس یک بخشی به بازی و ما باید هر کس را به بازی بخشی خود را.

Sidelining زنان از نیروی کار هرگز حس ساخته شده قبل از. آن را می سازد حتی کمتر حس در حال حاضر.

کریستین Strohm رئیس جمهور و مدیر عامل این حس مشترک موسسه حزبی رایگان-شرکت تحقیقات سازمان است. کریستن Blessman رئیس جمهور و مدیر عامل شرکت کلرادو زنان در اتاق بازرگانی است.

برای ارسال یک نامه به سردبیر, درباره این مقاله, ارسال, آنلاین, و یا چک کردن دستورالعمل های ما برای نحوه ارسال از طریق ایمیل و یا پست الکترونیکی.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.net