دریافت پخت و پز: یک مرزه راه با ریواس

پرش به دستور

به عنوان اوت به کدو آوریل و ژوئن هستند به ریواس. همسایگان شما نمی دانم شما تا به حال به طور ناگهانی به نظر می رسد با بوشل از این مسائل است.

من حساب ژوئن 15 غیر رسمی روز گذشته به معده توت فرنگی-پای ریواس روز. ما فقط پرتاب کردن ما فرک و به من بدهید تا در صورتی.

پدر و مادر من تا به حال ریواس گیاهی است که پدر من متنفر اگر آن را به عنوان یک فرد. او نمی تواند dig it out; آن برگشتم متلک او. آن بزرگ شد آنقدر بزرگ با برگ های آن مانند سبز گوش فیل که ما کودکان و نوجوانان خواهد بازی با آنها مانند یک
فرعون فن. او در نهایت ریخت و بنزین بر روی آن و روشن یک بازی است. (آیا این را امتحان کنید در خانه اگر چه او انجام داد.)

البته ریواس را تحسین شده ترین و رایج تجلی است که در غذاهای شیرین آن لمونی-ترش مزه جبران چیزی بسیار شیرین مانند چند ساله خود شریک توت فرنگی. اما آن را نیز همراه با مرکبات هست. آشپز Mark Bittman را از دست می نویسد enticingly مورد ریواس – پرتقال سوپ که او لذت می برد در انگلستان است.

آنچه که من در بر داشت, اواخر, این است که چگونه فوق العاده ریواس سلیقه (و حقیقت گفته شود, احساس می کند به عنوان یک بافت) در غذاهای خوش طعم. آن را می شکند و تنها مقدار بسیار کوتاه از زمان پخت و پز — کمتر از 30 دقیقه — به یک نوع ژله و یا به عنوان لغزنده قطعه از غلتیدن.

به دلیل آن tartness شبیه که ترش یا گیلاس ترش (مانند منتمرنکی یا Morello), ریواس خوب است نامزد برای غذاهای خوش طعم که برای آن شما می خواهم را انتخاب کنید در غیر این صورت گیلاس ترش مانند سینه اردک سرخ کرده یا کباب گوشت خوک.

ریواس سرچشمه در آسیای مرکزی اگر چه آن دقیق تولد وجود دارد نامشخص است. چینی باید کشت آن برای هزاران سال به عنوان دارو های گیاهی.

سال گذشته در طول فصل ریواس من کاملا چند ساقه از باغ خود را ریواس. نه به عنوان یک فن از ریواس در شیرینی من فکر کردم که برخی از آسیای مرکزی آشپز باید یک ارائه که شامل ریواس.

و مطمئن شوید به اندازه کافی هر روز عدس ظرف از هند و پاکستان دال را می توان با طعم سادگی و سودآوری با قطعات ریواس. برای عدس, در اینجا من می خواهم نشان می دهد رنگ قرمز یا زرد بیش از سبز. وجود ندارد “رنگ های کریسمس” اثر استفاده از رنگ صورتی یا قرمز ریواس و عدس سبز. هر دو کوک از بسیاری از رنگ خود را.

در مورد خرید و مصرف ریواس, اکثر مردم می دانند که اصول اولیه است. ساقه های خوراکی هستند اما برگ حاوی مقادیر بالایی از اسید اگزالیک هستند و در نتیجه سمی است. که گفت:, اسید تجزیه نسبتا به سرعت در توده کمپوست به طوری که آنها بی خطر هستند به بازی شیر یا خط با دیگر سبزیجات و مواد آلی.

بسیاری از ریواس در ایالات متحده می آید از مزارع در شمال غربی اقیانوس آرام. زمستان یخ به این دلچسب گیاه یک مزیت است. (وجود دارد کلرادو ریواس نیز می باشد.) خرید چاق و چله ساقه با درخشش خوب و هستند که شرکت به لمس است.

عدس دال با ریواس

مواد تشکیل دهنده

3 قاشق غذا خوری روغن حیوانی یا خنثی روغن پخت و پز

1 زرد یا سفید پیاز پوست کنده و خرد شده

2 حبه سیر پوست کنده و له شده یا رنده شده

1 1-قطعه اینچ زنجبیل پوست کنده و رنده شده

1 کوچک و یا متوسط ½ فلفل سرانو, کشت و خرد

1 قاشق چای خوری پودر زردچوبه

1 قاشق چای خوری فلفل سیاه تازه زمین

  • 1 قاشق چای خوری پودر تخم گشنیز
  • 1 قاشق چای خوری garam masala
  • ½ قاشق چای خوری پودر فلفل کاین
  • 1 14-انس می توانید تاس کوچک گوجه فرنگی
  • 1 و ½ فنجان قرمز و نارنجی و سیاه و سفید و یا زرد عدس
  • 1 و ½ فنجان ریواس را شسته و برش به نیم اینچ طول

جهت

ذوب روغن حیوانی یا حرارت روغن را روی حرارت متوسط به بالا و زمانی که سوسو زننده, اضافه کردن پیاز و اجازه پیاز عرق برای 3-4 دقیقه یا تا زمانی که شفاف است. اضافه کردن سیر و زنجبیل و فلفل سرانو و مخلوط در, تکان دهنده, دیگر برای 2-3 دقیقه. اضافه کردن تمام ادویه جات ترشی جات مخلوط کردن آنها را به خوبی هم بزنید به طوری که آنها گرم خواهد شد و انتشار خود را به عطر و طعم 2 دقیقه. اضافه کردن گوجه فرنگی, تکان دهنده در, و اجازه دهید تمام مخلوط حباب 2-3 دقیقه.

اضافه کردن عدس و ریواس و آب به اندازه کافی برای پوشش توسط 2 اینچ و هم بزنید. را به جوش کشف و سپس کاهش گرما به آهسته بجوش و خروش آمدن و آشپزی, گاه تکان دهنده با پوشش نیم باز برای 35-40 دقیقه یا تا زمانی که عدس را به طور کامل نرم و ریواس بیشتر و یا به طور کامل شکسته.

به عنوان است که بسیار گرم و یا با برنج یا نان یا roti و یا هر سه. چاشنی زدن با طعم نفت و خرد شده و برگ گشنیز.

توجه داشته باشید: هندی فروشگاه های مواد غذایی فروش شیشه “سیر-زنجبیل رب” یک معجزه برای هر آشپزخانه. استفاده از 1 قاشق غذا خوری برای هر یک حبه سیر مندرج در دستور العمل های تماس برای هر دو رنده شده یا پوره سیر و زنجبیل. برای مثال در این دستور العمل استفاده از 2 قاشق غذا خوری سیر-زنجبیل رب.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de