از تقویت ارتش هند برای پایان دادن مجوز راج: 5 حقایق در مورد PV Narasimha Rao که آزاد اقتصاد هند

امروز در ژوئن 28, 2020, هند رعایت 99 تولد سالگرد نخست وزیر سابق Pamulaparthi Venkata Narasimha Rao محبوب شناخته شده به عنوان PV Narasimha Rao. در حالی که خدمت به عنوان نهمین نخست وزیر هند از 1991-1996 رائو نظارت یکی از مسلما پر سر و صدا ترین مرحله در تاریخ هند به خصوص قابل توجه به عنوان فرد تنهایی مسئول برای از بین بردن Nehruvian سیاست مجوز راج نتیجه معکوس سوسیالیستی سیاست های دولت راجیو گاندی.

برای همیشه مورد بحث به عنوان یکی از بحث برانگیز ترین حرکت رائو با اینحال چپ پشت یک میراث در هند رهبری به عنوان آینده نخست وزیران مانند اتل بیهاری واجپایی و مانموهان سینگ در ادامه اصلاحات اقتصادی در سیاست های پیشگام توسط رائو دولت. با PV Narasimha Rao دستور مانموهان سینگ حال راه اندازی در هند ‘جهانی شدن’ زاویه اصلاحات که اجرا صندوق بین المللی پول (صندوق بین المللی پول) سیاست برای نجات تقریبا ورشکسته کشور از سقوط اقتصادی.

رائو نیز به عنوان Chanakya برای توانایی های خود را برای هدایت اقتصادی و سیاسی قانون از طریق مجلس در زمانی که او در راس یک دولت اقلیت.

علاوه بر این, PV Narasimha Rao همچنین اولین نخست وزیر از جنوب هند و همچنین یک ثانیه به نگه داشتن مانند یک پست از یک غیر-هندی-زبان منطقه است.

در 99 تولد و سالگرد و در اینجا پنج مورد نخست وزیر سابق PV Narasimha Rao که شما احتمالا نمی دانید:

  • او نه تنها یک نخست وزیر از یک غیر-هندی-زبان منطقه PV Narasimha Rao نیز تسلط به عنوان بسیاری از هشت زبان هندی. Telugu بود مادر او را و زبان او مسلط در کانادا و تامیل به عنوان به خوبی. علاوه بر این رائو به حال یک دستور عالی بیش از Marathi, Hindi اوریا, اردو, Bengali Gujarati و حتی کلاسیک, زبان سانسکریت. نه فقط این, او می تواند صحبت می کنند نیز هشت زبان های خارجی از جمله زبان انگلیسی, عربی, فرانسوی, اسپانیایی, آلمانی, یونانی, لاتین و فارسی. واقعا یک polyglot!
  • رائو بسیار نزدیک به بازنشسته از سیاست در سال 1991. این ترور کنگره و رئیس جمهور راجیو گاندی که او را متقاعد به باز گشت. به عنوان کنگره تا به حال موفق به کسب بیشترین تعداد کرسی در سال 1991 انتخابات, او تا به حال یک فرصت برای سر دولت اقلیت را به عنوان نخست وزیر. او اولین کسی بود که در خارج از نهرو-گاندی خانواده به عنوان نخست وزیر برای مدت پنج سال مداوم برای اولین بار به تگرگ از ایالت آندرا پرادش و همچنین برای اولین بار از جنوب هند.
  • رائو انرژی ملی امنیت هسته ای و موشک های بالستیک برنامه است که در نهایت منجر به در سال 1998 Pokhran آزمایش های هسته ای. او افزایش هزینه های نظامی و ارتش هند در دوره برای مبارزه با این تهدید در حال ظهور تروریسم و شورش و همچنین پاکستان و چین هسته ای تبدیل شود. آن را در طول مدت خود را که تروریسم در هند در ایالت پنجاب شد و در نهایت شکست خورده است.
  • رائو باز کردن هند بازار برای سرمایه گذاری خارجی اصلاح بازار سرمایه و تجارت رژیم و مقرراتزدایی کسب و کار داخلی. او اصلاحات اقتصادی بودند با هدف جلوگیری قریب الوقوع 1991 بحران اقتصادی است. در طول زمان خود را از کل سرمایه گذاری خارجی (از جمله سرمایه گذاری مستقیم خارجی, سرمایه گذاری, و سرمایه گذاری مطرح شده در بازارهای بین المللی سرمایه) در هند رشد از یک کوچک US$132 میلیون در 1991-92 به 5.3 میلیارد دلار در 1995-96.
  • رائو راه اندازی کرده بود نگاه به شرق در سیاست خارجی که به هند نزدیک به آسه آن عضو سازمان ملل. این به نوبه خود منجر به هند افزایش تعامل اقتصادی با جنوب شرق آسیا و جعلی مهم استراتژیک و دفاع از لینک با چندین کشور در این منطقه است.

در 99 تولد و سالگرد چندین politicos برش در سراسر طیف از جمله نارندرا نخست وزیر و معاون رئیس جمهور M. Venkaiah Naidu پرداخت و احترام خود را به نخست وزیر سابق PV Narasimha Rao.