خرید رپورتاژ

‘آزادی بیان است که یک گونه در معرض خطر در هند’ – شیوه زندگی

به روز شده: Feb 16, 2020, 08:23 IST | جین Borges | بمبئی

یک مستند جدید برای الجزیره توسط فیلمساز Bruno روسو ارائه شده توسط تبعید نویسنده-مقاله نویس Aatish تاثیر تلاش برای درک هند تفرقه مذهبی تاریخ است که منجر به افزایش مودی دولت است.

A still from the film, In Search of India's Soul, taken on Independence Day last year

هنوز هم از این فیلم در جستجوی هند روح گرفته شده در روز استقلال در سال گذشته

آبان به نظر می رسد مانند یک زمان بسیار طولانی پیش. این اعتراضی دانشجویان در دانشگاه جواهر لعل نهرو (JNU) در برابر افزایش در هزینه های خوابگاه به حال هنوز رتبهدهی نشده است ریشه گرفته است. نه تا به حال در سراسر کشور تظاهرات—برخی از خشن تر از دیگران—پس از تابعیت (متمم) قانون که پس از آن بود که تنها یک لایحه است. پلیس هنوز دوستان است. و lathi هر چند وحشیانه مورد استفاده قرار گرفت و با خویشتن داری و دلیل.

که ماه به عنوان دست نخورده به عنوان آن به نظر می رسید دیدم نویسنده-مقاله نویس Aatish تاثیر بودن قطع از ریشه های خود را زمانی که دولت هند باطل خود را در خارج از کشور شهروند هند (OCI) کارت. وزارت امور (MEA) گفته بود که تا به حال تاثیر خود را در فرد هندی تبار نرم افزار پنهان است که او در اواخر پدر جدا شد از پاکستان مبدا. این یک ادعا می کنند که این روزنامه نگار در اعتراض بعد در قطعه دوم برای مجله تایم, شش ماه پس از بحث پوشش که در آن او انتقاد نخست وزیر نارندرا مودی به عنوان “هند تقسیم قوا”.

تاثیر به ارمغان می آورد این تا دوباره در شروع جدید خود را در دو بخش مستند برای الجزیره در جستجوی هند ، “این کشور من و شما همیشه در خانه تماس بگیرید.

اما…رهبران سیاسی حمله کردند من به عنوان یک خارجی به اشتباه تماس با من یک مسلمان و پاکستان. من نه.”

در حالی که خانه همچنان به طفره رفتن تاثیر این مستند است که او در کار با ناپل بر اساس فیلمساز Bruno روسو بسیار قبل از وضعیت او به دست می آمد سوال, تلاش برای درک عمیق تر عوامل تاریخی که او می گوید: “در حال حاضر سیاست تجلی”. “این فیلم شده است 18 ماه در ساخت اما ما شروع فیلمبرداری آن در ماه اوت [2019]. بود که سه ماه پس از زمان مقاله مجله. اما من وارد دهلی جدید به راحتی. ما در سراسر شمال تا دهلی و هاریانا. و سپس من در زمان استراحت برای رفتن و دیدن شوهر من [Ryan Davis] در یونان. در آخرین روز از تعطیلات من دریافت یک نامه از وزارت [درباره لغو این OCI] می گوید:” تاثیر در یک مصاحبه تلفنی از نیویورک است. “من وکلا در دهلی نو نگران شد از لحن حرف و آنها احساس کردند که ممکن است خطرناک برای من به بازگشت به طور خاص اگر من به بازگشت به یک فیلم مانند این. و آن را به معنای واقعی کلمه در 12 ساعت گذشته قبل از من بود به پرواز به دهلی نو که من تصمیم به رفتن به امریکا است.”

Taseer interviews Subramanian Swamy for the film
تاثیر مصاحبه Subramanian Swamy برای فیلم

در ضمن روسو و تیم خود را جلوتر رفت و به پایان رسید فیلمبرداری برای مستند که پخش این هفته در الجزیره. در حالی که برای اولین بار بخشی از فیلم ارائه می دهد یک جارو از نظر تلاطم در نظر گرفتن شما را از طریق مذهبی lynchings و پس, به عنوان به خوبی به عنوان کسانی که تا جناح راست تیپ از جمله گاو و اوباش شمشیر-wielding عشق جهاد رزمندگان بخش دوم می گوید: تاثیر می دهد هر دو طرف از این تاریخی رویارویی است. “این واقعا سعی کنید به dramatise که هندو حس صدمه دیده و درد” او می گوید.

داشتن روسو غیر هند کمک کرد. “من که قرار بود با تعصب ایده در مورد یک طرف و یا دیگر می گوید:” این فیلمساز که با استفاده از یک نام مستعار. روسو علاقه در این پروژه شروع به طور تصادفی در اطراف چهار سال پیش پس از مصاحبه با یک استاد بود که یک متخصص در قانون اساسی است. “او به من گفت که او بسیار نگران در مورد مصاحبه ما تا به حال انجام شده و که او می تواند از دست دادن شغل خود را به خاطر او دیده می شود به عنوان یک سکولار. که در دانشگاهی مشغول به کار در یک مورد احترام هند دانشگاه بود و نگران دیده شدن به عنوان سکولار در یک کشور سکولار قانون اساسی [در جایی] آمد به عنوان یک شوک است. که من فکر می کردم که چیزی وجود دارد به طور جدی بی مورد در هند” او سهام. زمانی که او شروع به کار بر روی مستند او متوجه شد که استاد اضطراب نمی شد خود را به تنهایی. “بسیاری از حرفه ای سرخپوستان [ما رسیده به] نگران بودند که قادر به کمک چیزی شبیه به این به عنوان آنها را به اقامت و کار در هند است. ما یک حس است که آزادی بیان و روزنامه نگاری انتقادی است که بسیار در معرض خطر است. این گونه در معرض خطر در هند است.”

هر چند تاثیر زندگی کرده است از طریق بسیاری از شورش ها از جمله ببری مسجد تخریب او می گوید وجود دارد هرگز یک لحظه مانند هند در حال تجربه در حال حاضر که در آن پایه و اساس جمهوری در حال رقابت است. “همه می دانستند هندو-مسلمان تنش وجود داشته است اما نبود یک چالش به چه هند خواهد بود. که هرگز در مشاجره” او سهام. بازسازی از هند به عنوان یکی از با یک قومی-مذهبی هندو آینده او احساس می کند در واقع تخلیه انرژی خود و استعداد. “این تقریبا به عنوان اگر آنها [دولت] با استفاده از این ایده از اسرائیل [یهودی] به عنوان یک نوع مدل از آنچه که هند باید باشد.”

تاثیر می گوید مادرش روزنامه نگار کهنه کار و Tavleen Singh, هنگامی که یک حامی سرسخت مودی گرفته است “تبعید” بسیار بد. کتاب جدید او مسیح مودی: A Tale of Great Expectations (HarperCollins هند) مذاکرات در مورد چگونه مودی و دولت او نا امید ، “ما هر دو زندگی با یک اختلاف نظر است. من باید انتظارات از این دولت اما در عرض چند ماه از آن را در آینده به قدرت من بود با آنها انجام می شود به خصوص پس از ساعت نگهداری می شوم سکوت پس از مجازات [محمد] Akhlaq. پس از آن من هرگز یک حامی را به صورت عمومی یا خصوصی. اما مادر من انجام شده و اعتقاد داشتند. و شاید او انجام بیش از حد طولانی است. در آن زمان این لحظه برای تعادل به سقوط از چشم او. من احساس می کنم او زندگی با حس بیگانگی سیاسی. او همواره راست مرکز. و او در خانه با دکمه سمت چپ به عنوان آنها نمی خواهند چیزی برای انجام با او.”

pic

اما پوشش نقره ای تاثیر می گوید همه چیز است که اتفاق افتاده در کشور در دو ماه گذشته که او تاسف قادر به ادغام خود را مستند به دلیل عدم وجود او. “من دوست داشتم به آنجا [در هند] فقط برای مشاهده است. اما من فکر می کنم این فیلم است که هنوز هم بسیار قوی حتی بدون پوشش این لحظه,” او می گوید. “ما در حال رفتن به بسیار طولانی پنج سال از آنجا که به طور معمول این اتفاق می افتد به دولت در سوم یا چهارم سال و سپس شما باید یک انتخابات و آزادی می آید. این دولت است که در سال صفر, بنابراین شما باید پنج سال و اکثریت. اما من احساس می کنم هند بیدار است. AAP پیروزی یک علامت است. من امیدوار تر در حال حاضر.”

گرفتن در آخرین بمبئی, اخبار جنایت, اخبارامور جاری و همچنین یک راهنمای کامل در بمبئی از مواد غذایی برای همه چیز برای انجام و حوادث در سراسر شهر در اینجا. همچنین دانلود جدید mid-day اندروید و iOS نرم افزار برای دریافت آخرین به روز رسانی


ثبت نام برای همه آخرین اخبار, گالری بالا و روند ویدئوها از Mid-day.com

اشتراک

داستان بعدی

این وب سایت با استفاده از کوکی ها و یا فن آوری های مشابه به منظور افزایش تجربه مرور خود را و ارائه توصیه های شخصی ، با ادامه استفاده از وب سایت ما, شما توافق می کنید به سیاست حفظ حریم خصوصی و سیاست کوکی. OK

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im