چهار ParleG دستور از بمبئی سرآشپزها

چهار ParleG دستور از بمبئی سرآشپزها – شیوه زندگی

به روز رسانی: 28 ژوئن 2020, 07:18 IST | نسرین Modak Siddiqi | بمبئی

هند مورد علاقه بیسکویت پس از سال 1939 است که با داشتن آن زمان در خورشید است. از کیک پنیر ساندویچ به GCardamom Pannacotta اینجا است که چگونه شما می توانید از آن لذت ببرید

آنچه در پنج روپیه بسته Parle-G بیسکویت ؟ خوب تاریخ وجود دارد از 81 سال و تن از نوستالژی از dunking آن را در بخار چای و سکس دهنی, انگشت کردن آن را فقط در زمان قبل از آن از بین می رود به پایین از جام. بالا که با تکرار بیهوده تلاش برای نجات از غرق شدن یک با دیگری بیسکویت. در سه ماه گذشته مشترک انسان مواد غذایی—با آن آشنا زرد بسته بندی و علامت تجاری پوزخند کودک نو پا—است تبدیل به چای در زمان های خاص در طول مستند. با هشتگهای #BharatKaApnaBiscuit و #YouAreMyParleG روند در توییتر, مردم در حال قدم زدن پایین خط حافظه با چای قصه. اما یکی دیگر از تلخ مرجع. برای هزاران نفر از مهاجران که در راه برگشت به خانه وقتی که شغل خشک کردن در مترو, این ارزانتر-از-یک – بسته-از-نان و مواد غذایی دریافت شده از نوع دل نگه داشته و آنها را به رفتن.

این لوتوس Biscoff هند با طعم منحصر به فرد آن نیز باعث بزرگ خام-مواد تشکیل دهنده برای چندین شیرین و خوش طعم, غذاهای. وجود دارد تن از فشار اجاق گاز و فر, کیک barfis پودینگ سوئیس رول و باقلوا دستور العمل های که با استفاده از Parle-G. ما خواسته سه سرآشپزها به سحر و جادو در امضای خود ،

آشپز Chirag Makwana نان تست و تونیک

Chef Chirag Makwana

ارشد sous chef در BKC resto, بار, بود, داد و بیداد کن خوار به عنوان یک کودک. “من نمی خواهم سبزیجات, اما عاشق نوشیدن شیر با Bournvita قهوه یا چای هم زده است. و من شیشه ای بود و همیشه همراه با ‘قند بیسکویت’. Dunking آنها را در بهترین راه به آنها را بخورند. من در حال حاضر گاهی اوقات استفاده از آن به عنوان یک عنصر در هنگام کار بر روی چای مربوط به ظروف و یا نوشیدنی است. مانند با پنیر, ساندویچ,” او می گوید.

ماسالا چای & Parle-G کیک پنیر ساندویچ
مواد تشکیل دهنده
150 گرم پنیر خامه ای
100 گرم شلاق شکوه/شلاق های لبنی خامه + شکر 20g
60 گرم شکر کاستور
20 میلی لیتر چای تمرکز
1 بسته Parle-G
چای کنسانتره دستور:
100 میلی لیتر آب
1 قاشق چایخوری پودر چای
1/2 قاشق چایخوری چای ماسالا
زنجبیل به سلیقه

روش
را چای به طور منظم و اجازه دهید آن را جوش خوب و فشار است. این است که خود را متمرکز چای.

برای کیک پنیر
شلاق شلاق شکوه به قله های نرم و خود را کنار بگذارند (در یخچال نگهداری نکنید). ضرب و شتم پنیر خامه ای نرم شده با شکر و به آرامی در برابر این شکوه شلاق. بعد, اضافه کردن چای سرد تمرکز و برابر آن را به مخلوط. طعم و اضافه کردن بیشتر در صورت نیاز, اما نمی اضافه کردن بیش از حد دیگری مخلوط را دریافت آبریزش. گریس و جای کاغذ به 6 اینچ مربع قلع بریزید و در مخلوط. صاف کردن مخلوط به آرامی ضربه زدن به قالب بر روی یک میز و یا استفاده از یک کفگیر. قرار داده و به فریزر برای 4-6 ساعت را تنظیم کنید. بیرون کیک پنیر از فریزر به آرامی de-قالب با استفاده از چاقو بزرگ که قرار داده شده در آب داغ برای برخی از زمان. برش کیک پنیر را به قطعات کمی کوچکتر از Parle-G بیسکویت. جای کیک پنیر قطعات در بین دو Parle-G بیسکویت و قرار دادن آن در فریزر به مدت 10 دقیقه حذف صفحه و لذت بردن از قبل از آن ذوب می شود.

آشپز Brij بوشان سینگ Grand Hyatt

Chef Brij Bhushan Singh

این sous آشپز دوست دارد به جرات و آزمایش با طعم و بافت. “این ظرف است مثل یک canederli—یک پیراشکی ساخته شده با ذره پنیر و نان و به جای آن از نان من با استفاده از Parle-G فرو ریختن به اتصال پیراشکی. می توان آن را در خدمت ساده سبزی یا مرغ, گشنیز, سوپ برای کامل بازی از طعم.,” او توضیح می دهد.

پیچ خورده canederli با Parle-G
مواد تشکیل دهنده
200 gm Parle-G بیسکویت هم پاشیده
200 میلی لیتر شیر
2 تخم مرغ مورد ضرب و شتم
خرج کردن از جوز
دستگیره از کره
1 پیاز ریز تکه
150 gm ذره تکه به lardons (یا دودی pancetta)
80 gm ریکوتا یا پنیر محلی
150 گرم آرد
1 قاشق غذاخوری جعفری خرد شده
200 گرم پنیر پارمسان
نمک
فلفل

Twisted canederli with Parle-G

روش
فرو ریختن Parle-G را به قطعات کوچک و ترکیب با شیر. فصل را با نمک و فلفل و کمی جوز هندی و ترک به خیس خوردن. در همین حال ذوب شدن یک دکمه از کره را روی حرارت متوسط, اضافه کردن پیاز و ذره; اجازه دهید آن عرق تا زمانی که پیاز نرم و ذره فقط شروع به caramelise. اضافه کردن پیاز و ذره به مخلوط آغشته به فرو ریختن همراه با ضرب و شتم تخم مرغ رنده شده ریکوتا یا پنیر, آرد و جعفری. مخلوط و سپس ترک به استراحت در یخچال به مدت 30 دقیقه. تقسیم و مخلوط را در 12 دور توپ حدود 2-3 سانتی متر در اندازه. طبخ در دسته در آب جوش شور برای حدود پنج دقیقه. حذف و تخلیه. خدمت در کاسه گرم مرغ و گشنیز سوپ با مقدار زیادی از پارمسان رنده شده در بالا.

آشپز Manish Khanna یکجور دوربین عکاسی نقطه و نویر

Chef Manish Khanna Brownie

برای Manish Khanna Parle-G است نه یک بیسکویت آن احساسات است. “پدر من آنها را خوردند در حالی که در حال رشد و همچنین بیسکویت خوردم که باید بچه های من. من استفاده می شود به خوردن آن را در حالی که تماشای کارتون. اگر چه من نمی باید چای, من می خواهم شیب آن را در فنجان چای که او را دور انداخته و بعد از آن را تبدیل به یک دوغاب پر از بیسکویت. یکی دیگر از حافظه است که از سفر با قطار محلی و بوی پخته بیسکویت wafting هنگامی که ما می خواهم تصویب ننگین Parle کارخانه می گوید:” خناس.

Cardamom pannacotta with crushed Parle-G

هل pannacotta با خرد Parle-G
مواد تشکیل دهنده
500 میلی لیتر خامه تازه
3/4 هل غلاف
75 گرم شکر
10 گرم ژلاتین
40 میلی لیتر آب
1 بسته Parle-G

روش
له هل غلاف و افزودن کرم حرارتی تا آن را جوش می رسد. شکر را اضافه کنید و هم بزنید تا حل شود. حذف از شعله و فشار برای حذف خرد شده هل غلاف. 40 میلی لیتر آب اضافه کنید و ژلاتین را به آن و کنار بگذارید برای 5 دقیقه آن را به شکوفه. گرما در مایکروویو تا ژلاتین حل می شود. اضافه کردن به pannacotta مخلوط کنید و هم بزنید تا به خوبی مخلوط شده است. پور در شیشه و در یخچال برای چند ساعت. له Parle-G در بالا و لذت ببرید.

Masala chai kulfi with Parle-G

ماسالا چای kulfi با Parle-G
مواد تشکیل دهنده
2 فنجان پر چربی شیر
1 فنجان شیر
2 قاشق چایخوری پیاز (خام)
4 قاشق غذاخوری شکر
1/2 قاشق چایخوری ماسالا چای پودر
10 گرم پرک بادام
10 گرم پسته خرد شده
1 بسته Parle-G بیسکویت

روش
جوشاندن شیر تا آن را به نصف کاهش حجم آن است. اضافه کردن شکر و چای ماسالا پودر و طبخ برای 2 تا 3 دقیقه. مخلوط ذرت را در یک فنجان شیر به طور منظم بریزید و آن را به پخت و پز مخلوط کنید تا غلیظ شود. حذف از شعله. اضافه کردن و پرک بادام و پسته و مخلوط کنید. هنگامی که سرد می شود, مجموعه ای در kulfi قالب را در فریزر. نگه داشتن یک شبه. Unmould kulfi و رول آن را در بیسکویت خرد و لذت بردن از بلافاصله.

گرفتن در آخرین بمبئی, اخبار جنایت, اخبارامور جاری و یک راهنمای کامل از مواد غذایی برای همه چیز برای انجام و حوادث در سراسر بمبئی. همچنین دانلود جدید mid-day اندروید و iOS نرم افزار برای دریافت آخرین به روز رسانی.

اواسط روز است که در حال حاضر در تلگرام. اینجا را کلیک کنید برای پیوستن به کانال ما (@middayinfomedialtd) و اقامت به روز شده با آخرین اخبار


ثبت نام برای همه آخرین اخبار, گالری بالا و روند ویدئوها از Mid-day.com

اشتراک

این وب سایت با استفاده از کوکی ها و یا فن آوری های مشابه به منظور افزایش تجربه مرور خود را و ارائه توصیه های شخصی ، با ادامه استفاده از وب سایت ما, شما توافق می کنید به سیاست حفظ حریم خصوصی و سیاست کوکی. OK

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de