سابق CJI Ranjan Gogoi نامزد به Rajya سبها توسط رئیس جمهور Ram, Nath Kovind

رئیس جمهور رام نات Kovind روز دوشنبه نامزد سابق رئیس دادگستری هند (CJI) Ranjan Gogoi به Rajya سبها. دولت اطلاع رسانی صادر شده در این روز مطلع شده است که Gogoi نامزد شده است به مجلس شورای مجلس شورای اسلامی.

اطلاع رسانی جزئیات “در ورزش قدرت اعطا شده توسط sub-بند (الف) از بند (1) ماده 80 قانون اساسی هند به عنوان خوانده شده با بند (3) از این ماده رئیس جمهور با خوشحالی به معرفی شری Ranjan Gogoi به شورای متحده برای پر کردن جای خالی ناشی از بازنشستگی یکی از نامزد عضو.”

width: 343px; height: 439px;

Ranjan Gogoi برگزار شد که در این پست از CJI از 3 اکتبر 2018 به تاریخ 17 نوامبر سال 2019 رهبری چندین تصمیمات تاریخی در طول تصدی خود — از جمله کلید قضاوت بسیار حساس اختلافات مانند ایودیا Ram Janmabhoomi ببری مسجد عنوان اختلاف در مورد ‘ورود زنان به Sabarimala معبد’ ردیف و هواپيمايی مقابله جنجال و آسام NRC اختلاف — به نام چند. CJI Gogoi آخرین نقطه عطفی بود که در تاریخ 9 نوامبر پنج قاضی نیمکت رهبری او را تحویل داده و این حکم در بسیار مورد بحث ایودیا اختلاف مورد.

Ranjan Gogoi خدمت شد و به عنوان 46 رئیس دادگستری هند پس از موفقیت 45 CJI Dipak Misra. در نوامبر 17, 2019, Gogoi موفق شد توسط قاضی Sharad Arvind Bobde.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.net